Dezynfekcja Koronawirusa Zapobieganie COVID-19 Łomża Białystok

Dezynfekcja Koronawirusa Zapobieganie COVID-19 Łomża Białystok

Koronawirus, dezynfekcja koronawirusa w autobusach, busach, samochodach prywatnych pomieszczeniach użyteczności publicznej, kościołach, szkołach, przedszkolach, urzędach, przychodniach lekarskich, sklepach.

Dezynfekcja Łomża COVID-19

SARS-Cov-2 jest wirusem otoczkowym, wywołuje chorobę COVID-19. Do pierwszego zakażenia doszło w miejscowości Wuhan w Chinach. Geneza wirusa nie jest do końca jasna. Wiadomo, że największym czynnikiem ryzyka jest wiek osoby zarażonej. Zgodnie ze statystykami ryzyko zgonu rośnie wraz z wiekiem. Jest to związane z tym, że osoby starsze mają słabszy układ odpornościowy i zwykle inne choroby przewlekłe.

Jak długo koronawirus utrzymuje się na powierzchniach ?

Brak jest wiarygodnych danych dotyczących tego jak długo SARS-Cov-2 utrzymuje się na powierzchniach. Dla przykładu wirus grypy utrzymuje się na powierzchni od 5 godzin do nawet 7 dni w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia. Z drugiej strony mamy również Norowirusy, które powodują tzw. „jelitówkę”, które potrafią przetrwać nawet 4 tygodnie na różnorakich powierzchniach w ciepłych i suchych pomieszczeniach. Dodatkowo są oporne na działanie wielu dezynfektantów.

Koronawirus jest wirusem nieznanym i niezbadanym.

Jakie są objawy koronawirusa?

Główne objawy koronawirusa przypominają grypę. Okres wylęgania wirusa trwa nawet do 14 dni. Zwykle pierwsze objawy COVIS-19 występują już po 5-6 dniach. Po zakażeniu występują:

 1. Gorączka powyżej 38 oC
 2. Bóle mięśni
 3. Ogólne zmęczenie, rozbicie
 4. Kaszel
 5. Duszności

Oczywiście nie każda osoba zarażona wirusem będzie przechodziła wszystkie w/w objawy. Część osób zarażonych koronawirusem nie będzie zdradzać symptomów choroby, będzie natomiast zagrożeniem dla innych osób.

Jak uchronić się przed koronawirusem?

Dezynfekcja rąk Koronawirus Jak dezynfekować ręce STANDER.pl

Koronawirus przenoszony jest drogą kropelkową tj. przez kaszel i kichanie. Dodatkowo nie wskazany jest fizyczny kontakt z osobami potencjalnie zarażonymi bądź zarażonymi. Bezwzględnie konieczne jest stosowanie wzmożonych zasad higieny osobistej. Unikanie kontaktu fizycznego z innymi osobami. W wielu urzędach wprowadzono np. zakaz podawania ręki na przywitanie. Ogólnie rzecz biorąc musimy stosować się do ogólnie przyjetycjh zasad higieny. Główny Inspektor Sanitarny zaleca:

 • Mycie rąk należy rozpocząć od zmoczenia ich wodą.
 • Mycie rąk przez co najmniej 30 sekund.
 • Nabierz dużą ilość mydła, tak aby mydło pokryło całą powierzchnię dłoni
 • Dokładnie rozprowadzaj mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie
 • Pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciuków
 • Na koniec dokładnie opłucz ręce koniecznie ciepłą wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym ręcznikiem.

Nie jest zalecane korzystanie z ręczników materiałowych a z ręczników jednorazowych.

Myjąc ręce w miejscu publicznym nie dotykaj umytymi rękoma klamek, drzwi oraz innych elementów wyposażenia, mogą znajdować się na nich liczne bakterie i wirusy. Wychodząc możesz posłużyć się papierowym ręcznikiem, który ograniczy kontakt z drobnoustrojami.

Po opuszczeniu toalety warto również skorzystać z żeli antybakteryjnych na bazie alkoholu, które dodatkowo zdezynfekują ręce.

Koronawirus w Polsce. Zwalczanie i dezynfekcja wirusa SARS-Cov-2

Dezynfekcja Koronawirusa ozonowaniem.

Aktualnie w Polsce z dnia na dzień wzrasta liczba osób zarażonych Koronawirusem. Najlepszym sposobem zapobiegania wystąpieniu kolejnych zakażeń są profesjonalne zabiegi dezynfekcyjne. Dezynfekcja jest polecana szczególnie w przypadku obiektów, w których przebywają ludzie, którzy w ostatnim czasie powrócili z terenów dotkniętych Koronawirusem tj. Niemcy, Włochy czy inne kraje europejskie.

W przypadku wszystkich drobnoustrojów wirusów, bakterii, pleśni bardzo skuteczne jest ozonowanie. Ozon dzięki swoim właściwościom silnie utleniającym doskonale dezynfekuje różnorakie powierzchnie. Dzięki postaci gazowej dociera w najdrobniejsze szczeliny. Dlatego też w przypadku mniejszych pomieszczeń proponujemy usługę ozonowania skutecznie rozprawiającego się z m.in. z Koronawirusem, jak też z wirusem grypy. Posiadamy najbardziej wydajne generatory ozonu i dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać niezbędne minimalne stężenie ozonu skuteczne w dezynfekcji. Dużą zaletą ozonu jest to, że nie pozostawia żadnych resztek chemicznych na ozonowanych powierzchniach a odkażane ozonem autobusy, busy czy pomieszczenia po 20 minutowym przewietrzeniu nadają się już do użytkowania.

Dezynfekcja Koronawirusa za pomocą środków chemicznych do dezynfekcji.

Kolejną stosowaną przez nas metodą zwalczania wirusów jest tzw. „zamgławianie na zimno” tzw. ULV – ultra low volume. Kropa wytworzona za pomocą urządzeń ULV ma dużo mniejszą wielkość od tej wytworzonej za pomocą zwykłego opryskiwacza. Dzięki temu preparat jest dużo dokładniej rozprowadzany po dezynfekowanej powierzchni, lepiej dociera do wszystkich zakamarków, gdyż mgła jest uwalniana z urządzenia pod ciśnieniem wyrzucającym parę nawet na 8 metrów. Stosowanie tej metody nie moczy ścian czy podłóg tak jak w przypadku opryskiwania. Nie powoduje niszczenia tapet czy innych elementów, które po zamoczeniu mogłyby ulec zniszczeniu.

Metoda ULV jest zalecana do dezynfekcji dużych powierzchni tj. kina, teatry, siłownie czy sale gimnastyczne. Pomieszczenia zdezynfekowane tą metodą nadają się do użytku praktycznie 10 minut po zakończeniu zamgławiania.

Do dezynfekcji z wykorzystaniem metody ULV wykorzystujemy wyłącznie certyfikowane środki biobójcze, które są dobierane w porozumieniu ze Stacjami Sanitarno- Epidemiologicznymi.

UWAGA !!!!

Wszystkie usługi dezynfekcji realizowane są najlepszymi środkami chemicznymi, które niszczą wirusy otoczkowe ( Koronawirus jest wirusem otoczkowym) w tym wirusa SARS ( Koronawirus należy do rodziny wirusów SARS) gwarantuje to najwyższe bezpieczeństwo i 100% skuteczność usługi zwalczania Koronawirusa.

Dezynfekcja wirusów, bakterii w tym Koronawirusa i grypy.

Zabieg zwalczania wirusów, w tym Koronawirusa i grypy, warto zgodnie z zaleceniami Generalnego Inspektora Sanitarnego wykonywać tam, gdzie występują duże skupiska ludzi np.:

 • dezynfekcja Koronawirusa w szpitalach i przychodniach,
 • dezynfekcja Koronawirusa w szkołach, przedszkolach i żłobkach,
 • dezynfekcja Koronawirusa w akademikach i internatach,
 • dezynfekcja Koronawirusa  w restauracjach, barach, stacjach benzynowych,
 • dezynfekcja Koronawirusa w Kościołach,
 • dezynfekcja Koronawirusa w komisariatach Policji, Sądach,
 • dezynfekcja Koronawirusa w hotelach,
 • dezynfekcja Koronawirusa w kinach i teatrach,
 • dezynfekcja Koronawirusa w środkach transportu publicznego (pociągi, autobusy, busy)- szczególnie tych, które regularnie dowożą ludzi na lotnisko,
 • dezynfekcja Koronawirusa w siłowniach i salach gimnastycznych,
 • dezynfekcja Koronawirusa w salach zabaw,
 • dezynfekcja Koronawirusa z wózków sklepowych
 • dezynfekcja Koronawirusa na towarach importowanych z krajów, gdzie występuje epidemia.

Poszukujesz podobnej usługi dla siebie? Obsługujemy klientów między innymi w takich miejscowościach jak: Zambrów, Choroszcz, Czyżew, Brańsk, Łapy, Szepietowo, Biała Piska, Mikołajki, Olecko, Orzysz, Szczuczyn, Wysokie Mazowieckie, Tykocin, Ruciane- Nida, Maków Mazowiecki, Brok, Przasnysz, Ostrołęka, Pisz, Ełk, Suwałki,Warszawa, Ząbki, Zielonka,Tłuszcz, Radzymin, Marki, Wołomin, Lublin oraz innych okolicznych miastach.

Masz jakiekolwiek pytania odnośnie metod dezynfekcji wirusów w tym Koronawirusa, zwalczania wirusów w pomieszczeniach, gdzie przebywała osoba zakażona, profilaktycznej dezynfekcji w pomieszczeniach, gdzie przebywa codziennie dużo osób ? Zachęcamy do kontaktu ! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości ! Tel. 784450116 lub mailem [email protected]

 

Kontakt

Usługi dezynfekcji pomieszczeń, busów, karetek pogotowia realizujemy  profilaktycznie, bądź w przypadku gdy przebywała w nich osoba zakażona.

Usługi dezynfekcji realizujemy na terenie trzech województw:

 1. podlaskiego: Łomża, Białystok, Zambrów, Grajewo, Suwałki, Augustów
 2. warmińsko- mazurskiego: Ełk, Giżycko, Mrągowo, Olecko, Pisz, Szczytno, Węgorzewo
 3. mazowieckiego: Warszawa, Tłuszcz, Radzymin, Marki, Wołomin, Ząbki, Zielonka, Ciechanów, Mińsk Mazowiecki, Ostrołęka, Przasnysz, Siedlce, Sokołów, Ostrów Mazowiecka
 4. lubelskiego: Lublin i okolice.

Zobacz także: