Dezynfekcja Ciechanów

dezynfekcja-wirusów-bakterii

Mekką usług dezynfekcyjnych jest Warszawa. Czasami ciężko znaleźć specjalistów od dezynfekcji o okolicach Ciechanowa, Jednym z obszarów działalności naszej firmy są usługi dezynfekcji, które oferujemy również w Ciechanowie. 

Co to jest dezynfekcja?

Dezynfekcja to zabiegi mające na celu niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych i ich przetrwalników. Mówiąc o drobnoustrojach mamy na myśli bakterie, wirusy oraz niektóre grzyby. Zamiennie w stosunku do terminu „dezynfekcja” używamy terminu „odkażanie”. Należy pamiętać, że do osiągnięcia dobrego efektu dezynfekcji konieczne jest właściwe przygotowanie pomieszczeń, powierzchni czy sprzętów. Dokładne sprzątanie, usunięcie resztek organicznych czy mycie, najlepiej ciepłą wodą z dodatkiem detergentu. Dezynfekcje pomieszczenia, gdzie przebywają ludzie stały się codziennością. Płyn do dezynfekcji jest nieodłącznym przyjacielem każdego z nas. Pojęcia odkażanie, dezynfekcja, sterylizacja używane są na co dzień. 

Dezynfekcja rodzaje

Dezynfekcja może być: fizyczna, chemiczna i termiczno-chemiczna. Przy doborze metody dezynfekcji należy uwzględnić zakres działania czynnika dezynfekcyjnego na drobnoustroje oraz jego oddziaływanie na przedmioty i powierzchnie, które zostaną poddane dezynfekcji.

Na czym polega dezynfekcja?

Dezynfekcja fizyczna polega np. na użyciu pary wodnej o temperaturze od 100 do 110 stopni Celsjusza. Inną metodą dezynfekcji fizycznej jest promieniowanie UV. 

Dezynfekcja chemiczna polega usuwaniu drobnoustrojów za pomocą środków chemicznych np. czwartorzędowych soli amoniowych, alkoholu etylowego, alkoholu izopropylowego, aldehydów, formaldehydów, aldehydu glutarowego, fenoli, metali ciężkich (m.in. związki srebra, miedzi i rtęci), wody utlenionej, nadmanganianu czy mydła. Czynniki chemiczne używane do dezynfekcji muszą być dobrane to tego co chemy dezynfekować. Dezynfekcję środkami chemicznymi można wykonać poprzez 

– przecieranie powierzchni roztworem preparatu dezynfekcyjnego 

– zanurzenie w roztworze dezynfekcyjnym, 

– można nanosić preparat dezynfekcyjny za pomocą urządzeń mechanicznych. 

Dezynfekcja termiczno-chemiczna polega na jednoczesnym zastosowaniu środków chemicznych w niższych stężeniach oraz podwyższonej w pewnym stopniu temperatury czynnika dezynfekcyjnego. 

Prawidłowo przeprowadzona dezynfekcja powierzchni lub niektórych sprzętów powinna składać się z następujących etapów:

Dobór właściwego środka dezynfekcyjnego, odpowiedniego do danego miejsca i materiałów, które będą miały z nim kontakt. 

Przygotowanie odkażanych powierzchni – mycie i czyszczenie. 

Naniesienie środka dezynfekcyjnego w odpowiedniej ilości i odpowiednim stężeniu – zgodnie z zaleceniami producenta.

Pozostawienie naniesionego preparatu na dezynfekowanych powierzchniach na czas określony przez producenta środka.

Spłukanie pozostałości środka dezynfekcyjnego wodą i dokładne osuszenie powierzchni. 

Roztwory preparatów dezynfekcyjnych powinny być przygotowywane bezpośrednio przed ich użyciem. Naczynia i pojemniki służące do tego celu powinny być wydzielone i odpowiednio oznakowane. Nie wolno przechowywać preparatów dezynfekcyjnych w pomieszczeniach produkcyjnych oraz co bardzo ważne, absolutnie nie wolno ich przechowywać w opakowaniach zastępczych.

Przystępując do dezynfekcji musimy uwzględnić to, że wiele preparatów wykazuje właściwości korozyjne, do takich należą przede wszystkim preparaty na bazie chloru. I choć wykazują często bardzo dobrą skuteczność, to ich stosowanie wymaga dużej ostrożności. W pomieszczeniach z dużą ilością elektroniki, niekiedy jedynym wyborem będą preparaty na bazie alkoholi, względnie czwartorzędowych soli amoniowych. Skuteczne i bezpieczne wykonanie dezynfekcji wymaga wiedzy i doświadczenia.

Usługi dezynfekcji w Ciechanowie świadczymy od wielu. Stosujemy środki chemiczne oraz ozonowanie. Poza usługami dezynfekcji oferujemy także pełen pakiet usług deratyzacji i dezynsekcji. Skutecznie zwalczamy takie szkodniki jak szury, myszy, karaluchy, pluskwy, pchły i inne.  

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – deratyzacja myszy, szczurów, i innych gryzoni,

– dezynsekcji owadów i insektów – prusaki, karaluchy, mrówek, niszczenie gniazd szerszeni, os, pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty, dezynsekcja interwencyjna,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii, innych niepożądanych mikroorganizmów, 

– ozonowania, usuwamy alergeny, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne. 

Na terenie Białegostoku i okolic usługę dezynfekcji wykonujemy w :

– firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze,), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( mieszkań i lokali użytkowych), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych ( izolacja lub kwarantanna po COVID),

– gospodarstwach rolnych (bioasekuracja magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )

– przychodniach lekarskich, szpitalach, domach pomocy społecznej, środkach transportu medycznego ( karetki specjalistyczne i transportowe). 

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wyceny usług w Ciechanowie są bezpłatne. Oferujemy realizację każdego zlecenia dezynfekcji czy usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że każdy nasz pracownik to specjalista. Dzięki temu jesteśmy profesjonalni, przygotowani a wykorzystywane przez nas produkty do dezynfekcji są bardzo skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów. 

Jeżeli poszukujesz fachowców. Sprawdź nas, przyślij zapytanie o ofertę. Wycena usługi w Ciechanowie jest bezpłatna. Usuwanie zagrożeń epidemiologicznych to nasza domena. Dzięki skorzystaniu z usług doświadczonej firmy masz 100 % pewność pozbycia się zagrażających czynników biologicznych.

Usługi dezynfekcji z bardzo dobrymi rezultatami świadczymy na terenie Łomży od wielu lat. Stosujemy profesjonalne środki do dezynfekcji oraz ozonowanie. Zawsze dokładamy wszelkich starań aby nasze usługi były na jak najwyższym poziomie. Każde zlecenie dezynfekcji traktujemy priorytetowo. Jeżeli poszukujesz profesjonalistów to dobrze trafiłeś. Na zapytania o oferty odpowiadamy zwykle w ciągu 24 godzin. 

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuły:

Dezynfekcja

Dezynfekcja Koronawirusa Zapobieganie COVID-19

Zobacz także: