Dezynfekcja Suwałki

dezynfekcja-wirusów-bakterii

Warszawa jest miastem, w którym znajduje się największe skupisko firm, które zajmują się dezynfekcją. Nie mniej jednak jeżeli potrzebujecie specjalistów, z bliższych okolic niż Warszawa dla których najważniejsze jest zadowolenie klienta i bardzo stosunek jakości to dobrze trafiłeś. 

W naszej ofercie znajdują się usługi dezynfekcji, które oferujemy również na terenie Suwałk. Epidemia COVID-19 pokazała jak ważne jest utrzymanie higieny i jak ważne są właściwie wykonywane usługi dezynfekcji. Wykonując dezynfekcję potrzebna jest duża wiedza i doświadczenie, sprawdzone środki i profesjonalny sprzęt. 

Co to jest dezynfekcja?

Dezynfekcja to zabiegi mające na celu niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników. Mówiąc o drobnoustrojach mamy na myśli bakterie, wirusy oraz niektóre grzyby. Zamiennie w stosunku do terminu „dezynfekcja” używamy czasami terminu „odkażanie”. Celem dezynfekcji jest zapobieganie szerzeniu się chorób zakaźnych. Należy pamiętać, że do osiągnięcia dobrego efektu dezynfekcji konieczne jest właściwe przygotowanie pomieszczeń, powierzchni czy sprzętów poddawanych dezynfekcji, wyczyszczenie ich, usunięcie resztek organicznych itp. Usługa dezynfekcji musi być wykonana precyzyjnie aby była bezpieczna dla ludzi. 

Metody dezynfekcji. Dezynfekcja rodzaje

Przy doborze metody dezynfekcji należy uwzględnić zakres działania czynnika dezynfekcyjnego na drobnoustroje oraz jego oddziaływanie na przedmioty i powierzchnie, które zostaną poddane dezynfekcji.

Możemy zastosować:

dezynfekcję fizyczną 

dezynfekcję chemiczną 

dezynfekcję termiczno-chemiczną

Na czym polega dezynfekcja ?

Dezynfekcja fizyczna polega na oczyszczeniu danego przedmiotu przy użyciu pary wodnej. Inną metodą dezynfekcji fizycznej jest promieniowanie UV.

Dezynfekcja chemiczna polega na usuwaniu drobnoustrojów za pomocą środków chemicznych np. czwartorzędowych soli amoniowych, alkoholu etylowego, alkoholu izopropylowego, aldehydów, formaldehydów, aldehydu glutarowego, fenoli, metali ciężkich (m.in. związki srebra, miedzi i rtęci), wody utlenionej, nadmanganianu czy mydła. Czynniki chemiczne używane do dezynfekcji muszą być dostosowane do typu dezynfekcji. Dezynfekcję środkami chemicznymi można wykonać poprzez 

– przecieranie powierzchni roztworem preparatu dezynfekcyjnego 

– zanurzenie w roztworze dezynfekcyjnym, 

– można też nanosić preparat dezynfekcyjny za pomocą różnych urządzeń mechanicznych. Może to być zlewanie, opryskiwanie, zamgławianie.

Dezynfekcja termiczno-chemiczna polega na jednoczesnym zastosowaniu środków chemicznych w niższych stężeniach oraz podwyższonej w pewnym stopniu temperatury czynnika dezynfekcyjnego. 

Prawidłowo przeprowadzona dezynfekcja powierzchni lub sprzętów powinna składać się z:

Dobór właściwego środka dezynfekcyjnego, odpowiedniego do danego zagrożenia, miejsca zastosowania i materiałów, które będą miały z nim kontakt. 

Przygotowanie odkażanych powierzchni – mycie i czyszczenie ( ogólnie sprzątanie – kurz może ograniczyć działanie środków . 

Naniesienie środka dezynfekcyjnego w odpowiedniej ilości i odpowiednim stężeniu – zgodnie z etykietą produktu.

Pozostawienie naniesionego preparatu na dezynfekowanych powierzchniach na czas określony przez producenta środka.

Spłukanie pozostałości środka dezynfekcyjnego wodą, jeżeli jest to wymagane i dokładne osuszenie powierzchni. 

Roztwory preparatów dezynfekcyjnych powinny być przygotowywane bezpośrednio przed ich użyciem. Naczynia i pojemniki służące do tego celu powinny być wydzielone i odpowiednio oznakowane. Nie wolno przechowywać preparatów dezynfekcyjnych w pomieszczeniach produkcyjnych oraz co bardzo ważne, nie wolno ich przechowywać w opakowaniach zastępczych. Pomieszczenie będzie dezynfekowane w inny sposób niż naczepa pojazdu. 

Przystępując do dezynfekcji i zastanawiając się nad doborem preparatu musimy uwzględnić np. to, że wiele preparatów wykazuje właściwości korozyjne, do takich należą przede wszystkim preparaty na bazie chloru. Ich stosowanie wymaga dużej ostrożności aby nie spowodować niepotrzebnych strat. W biurach czy mieszkaniach wypełnionych elektroniką, niekiedy jedynym wyborem będą preparaty na bazie alkoholi. A zatem prawidłowe wykonie dezynfekcji, czyli skuteczne i bezpieczne dla ludzi i środowiska, wymaga wiedzy i doświadczenia.

Usługi dezynfekcji z dobrym efektem świadczymy na terenie Suwałk od wielu lat. Stosujemy dezynfekcję środkami chemicznymi oraz ozonowanie. Zawsze dokładamy wszelkich starań aby nasze usługi były na jak najwyższym poziomie. Poza usługami dezynfekcji oferujemy także pełen pakiet usług deratyzacji i dezynsekcji. Skutecznie zwalczamy takie szkodniki jak szczury, myszy, karaluchy, pluskwy, pchły, rybiki, mrówki i inne.   A zatem prawidłowe wykonie dezynfekcji, czyli skuteczne i bezpieczne dla ludzi i środowiska, wymaga wiedzy i doświadczenia. Należy pamiętać, że nie każdy płyn do dezynfekcji czy preparat do dezynfekcji nadaje się do każdego zastosowania. Czytajmy etykiety. Równie istotne jest korzystanie wyłącznie z zarejestrowanych środków dopuszczonych nawet do dezynfekcji szpitalnych. Nie chcemy nikogo narazić na utratę zdrowia. 

Usługi dezynfekcji z dobrym efektem świadczymy na terenie Suwałk od wielu. Stosujemy dezynfekcję środkami chemicznymi oraz ozonowanie. Zawsze dokładamy wszelkich starań aby nasze usługi były na jak najwyższym poziomie. Poza usługami dezynfekcji oferujemy także pełen pakiet usług deratyzacji i dezynsekcji. Skutecznie zwalczamy takie szkodniki jak szczury, myszy, karaluchy, prusaki, pluskwy, pchły, rybiki, mrówki i inne.  Specjalizujemy się w usługach dezynfekcji dla placówek medycznych. Poza usługami dezynfekcji oferujemy także pełen pakiet usług deratyzacji i dezynsekcji, tworzymy program zabezpieczania obiektów przed szkodnikami. 

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – deratyzacja myszy, szczurów, i innych gryzoni,

– dezynsekcji owadów i insektów – prusaków, dezynsekcja karaluchów, mrówek, szerszenie, niszczenie gniazd szerszeni, os, dezynsekcję pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty, dezynsekcja interwencyjna wszy,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii, innych niepożądanych mikroorganizmów, 

– ozonowania, usuwamy alergeny, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji, w tym usługi po zalaniu. 

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych, nor kretów. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne

– inne owady. 

Na terenie Suwałk i okolic usługę dezynfekcji wykonujemy w :

– firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze,), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( mieszkań i lokali użytkowych i mieszkalnych ), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych ( izolacja lub kwarantanna po COVID),

– gospodarstwach rolnych (bioasekuracja magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )

– przychodniach lekarskich, szpitalach, domach pomocy społecznej, środkach transportu medycznego ( karetki specjalistyczne i transportowe),

– biurach ( dezynfekcja biur, pomieszczeń i lokali użytkowych, open office`ów itp).

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wyceny usług w Suwałkach są bezpłatne. Oferujemy realizację każdego zlecenia dezynfekcji czy usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że każdy nasz pracownik to specjalista. Dzięki temu jesteśmy profesjonalni, przygotowani a wykorzystywane przez nas produkty do dezynfekcji są bardzo skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów. 

Jeżeli poszukujesz fachowców. Sprawdź nas, przyślij zapytanie o ofertę. Wycena usługi w Siedlcach jest bezpłatna. Usuwanie zagrożeń epidemiologicznych to nasza domena. Dzięki skorzystaniu z usług doświadczonej firmy masz 100% pewność pozbycia się zagrażających czynników biologicznych. Spełnimy każde oczekiwania klientów. 

Usługi dezynfekcji z bardzo dobrymi rezultatami świadczymy na terenie Suwałk od wielu lat. Stosujemy profesjonalne środki do dezynfekcji oraz ozonowanie. Zawsze dokładamy wszelkich starań aby nasze usługi były na jak najwyższym poziomie. Każde zlecenie dezynfekcji traktujemy priorytetowo. Jeżeli poszukujesz profesjonalistów to dobrze trafiłeś. Szybkie i skuteczne pozbycie się szkodników to nasza pasja. Na zapytania o oferty odpowiadamy zwykle w ciągu 24 godzin. Zobacz nasze realizacje na Facebook, sprawdź naszą firmę wystarczy telefon. Zadowolenie klientów to nasz priorytet. 

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuły:

Dezynfekcja

Dezynfekcja Koronawirusa Zapobieganie COVID-19

Zobacz także: