Odkomarzanie Białystok

Usługa odkomarzania realizowana jest na terenie Białegostoku, Łomży, Ełku, Grajewa czy Suwałk

Do najbardziej uciążliwych owadów w otoczeniu człowieka należą komary. W Polsce występuje ich 47 gatunków, z czego 36 gatunków żywi się ludzką krwią. Ich występowanie związane jest ze zbiornikami wodnymi. Takim zbiornikiem może być jezioro, staw, kanał, rów melioracyjny ale też dłużej utrzymująca się kałuża czy beczka z wodą lub stara, porzucona opona. Dlatego ważne jest osuszanie zbędnych zastoisk wody. Komary kryją się w wysokiej, niekoszonej trawie, w krzewach i w konarach drzew. Samice komarów potrzebują krwi ssaków. Jest to również krew ludzi. Są środki do odstraszania komarów, n.p. zawierające takie substancje jak DEET, nie gwarantują one jednak pewnej ochrony. Komarzyce bez trudu przebijają się przez ludzką skórę. W ślinie komara znajduje się substancja zapobiegająca krzepnięciu krwi. Substancja ta powoduje silne swędzenie skóry w miejscu ukłucia. Krajowe gatunki komarów nie stanowią zagrożenia dla ludzkiego zdrowia gdyż nie są przenosicielami mikroorganizmów chorobotwórczych. Niekiedy mogą pojawić się reakcje alergiczne na ślinę komarów. Ocieplenie klimatu może doprowadzić do migracji gatunków komarów, które do niedawna spotykane były tylko w tropikach. Gatunki te przenoszą niebezpieczne dla ludzi choroby. Niestety problemy z komarami są dosyć powszechne, nic więc dziwnego, że dotykają również mieszkańców Białegostoku, dlatego także na tym terenie oferujemy nasze usługi odkomarzania – zwalczanie komarów. 

Jak skutecznie zwalczać komary? 

Odkomarzanie to zabieg wymagający bardzo dobrego przygotowania i bardzo starannego wykonania. Im większy obszar zostanie objęty odkomarzaniem, tym lepszych efektów można się spodziewać. W przypadku dużych obszarów warto połączyć siły entomologów i fachowców od zwalczania komarów. Dzięki badaniu populacji komarów, a właściwie ich larw na wiosnę, można w odpowiednim momencie podjąć decyzję o zwalczaniu larw.

Aby odkomarzanie było skuteczne trzeba wybrać optymalną porę jego wykonania. Najlepiej wczesny ranek lub późne popołudnie. Pogoda bezwietrzna i bez opadów. W takich warunkach mamy największą aktywność komarów i możliwość kontrolowania rozmieszczenia preparatu. Wykonując zabiegi odkomarzania zwracamy więc uwagę na tereny chronione. Zwracamy też uwagę na pory lotu pszczół i rozmieszczenie w okolicy pasiek. Wykonując zabiegi w pobliżu zbiorników wodnych należy też zwracać uwagę by insektycydy nie dostały się do wody. 

Czy odkomarzanie jest szkodliwe? 

Do odkomarzania stosuje się specjalistyczne preparaty. W pierwszym etapie będą to larwicydy a następnie insektycydy, najczęściej z grupy pyretroidów. Dobór preparatu zależy od rodzaju stosowanej metody, czy jest to zamgławianie termiczne, zamgławianie ULV czy oprysk. Stosując metodę opryskową, dodaje się niekiedy środki zwiększające przyczepność roztworu do roślin. Środek na odkomarzanie dobierany jest indywidualnie, na bazie naszego doświadczenia, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt biobójczy na te uciążliwe owady. 

Ogromny wpływ na wielkość populacji komarów mają warunki pogodowe. Gorące i suche okresy pogody powodują zmniejszenie ich populacji. W przypadku częstszych opadów populacja komarów powiększeniu. Środki na odkomarzanie dostępne przez Internet w większości będą nieskuteczne. Dodatkowo preparaty na odkomarzanie wymagają rozpylenia/ zamgławiania z użyciem specjalistycznego sprzętu. 

Nie ograniczamy się tylko do odkomarzania. Oferujemy mieszkańcom Białegostoku oraz firmom działającym na jej terenie również inne zabiegi z zakresu dezynsekcji. Służymy pomocą zwalczając kleszcze meszki, muchy, osy. Oferujemy także pełen zakresu pozostałych usług ddd. 

Zwalczanie komarów preparaty znalezione w Internecie. Dużo różnych preparatów jest dostępnych na komary do zakupienia przez Internet. Nie mniej jednak nie spotkaliśmy się jeszcze z preparatem nieprofesjonalnym, który byłby skuteczny na komary. Niewłaściwe użycie tych środków, bez środków ochrony osobistej może doprowadzić do zagrożeń biologicznych. Działania nieprzemyślane mogą powodować duże szkody i narazić na konsekwencje prawne. 

Ile kosztuje odkomarzanie ogrodu w Białymstoku?

Cena za opryski na komary na zewnątrz zależy od kilku czynników. Po pierwsze lokalizacja i przejrzenie otoczenia działki. Jeżeli nasza działka znajduje się w okolicy zbiornika wodnego czy mokradeł dezynsekcja komarów będzie trudniejsza bo populacja komarów będzie większa. Druga sprawa to ilość wysokich drzew i krzewów na działce. Drzewa i krzewy zwiększają ilość zużytego preparatu na komary co zwiększa koszty usługi. Trzecia zmienna to odległość od pasiek pszczelarskich. Z szacunkiem podchodzimy do zapylaczy, w związku tym jeżeli w okolicy znajduje się pasieka spowoduje to używanie odpowiednich środków mniej toksycznych dla pszczół. Podstawowy cennik usługi odkomarzania w Białymstoku rozpoczyna się od 250 zł. 

Oferujemy państwu usługi dezynsekcji komarów, kleszczy i meszek na terenie Białegostoku i w jego okolicy. Jeżeli będą państwo zainteresowani służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania szkodników. Gdy sytuacja będzie tego wymagała udamy się do siedziby państwa firmy, by nieodpłatnie dokonać lustracji obiektu i wycenić usługę.

Oprócz dezynsekcji wykonujemy również usługi deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy więc naszym klientom nie tylko pozbyć się uciążliwych owadów ale również gryzoni, szkodliwych mikroorganizmów, wirusów, bakterii i nieprzyjemnych zapachów metodą ozonowania lub za pomocą chemicznych środków dezynfekcyjnych. Zabezpieczamy firmy przed szkodnikami.

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – deratyzacja myszy, szczurów, innych gryzoni,

– dezynsekcji owadów i insektów – prusaki, gniazd prusaków, karaluchy, gniazd karaluchów, dezynsekcję mrówek, niszczenie gniazd szerszeni, os, pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : dezynfekcja wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów w mieszkaniu, dezynfekcją chorobotwórczych bakterii, odkażanie, 

– ozonowania, usuwamy alergeny z mieszkania, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne,

– inne szkodniki zwierząt, 

Na terenie Białegostoku i okolic usługę dezynsekcji wykonujemy na terenie ogrodów, parków, terenów zielonych, działek prywatnych w :

– firmach z branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych, boiskach szkolnych, przedszkolach, 

– działkach prywatnych, domach, przy mieszkaniach,

– pomieszczeniach i mieszkaniach po zalaniu, gdzie zgromadziły larwy komarów.

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wycena usługi w Białymstoku jest bezpłatna. Oferujemy realizację każdego zlecenia usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że każdy naszych pracowników to specjalista. Dzięki temu jesteśmy profesjonalizm to nasza domena. Przeszkoleni pracownicy i stosowane przez nas bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych środki to gwarancja dużej skuteczności usługi i zadowolenie klientów. 

Jeżeli poszukujesz fachowców. Sprawdź nas, wysłanie zapytania o ofertę nic nie kosztuje. 

Zobacz także: