Odkomarzanie ogrodów i domów Siedlce

odkomarzanie działek i terenów zielonych

Czy to miasto, czy wieś do najbardziej uciążliwych owadów w otoczeniu człowieka należą komary. W Polsce występuje ich 47 gatunków, z czego 36 gatunków żywi się ludzką krwią, w tym najczęściej spotykany komar brzęczący (culex pipiens). Ich występowanie związane jest ze zbiornikami wodnymi, niezbędnymi dla komarów w ich cyklu rozwojowym. Takim zbiornikiem może być jezioro, staw, kanał, rów melioracyjny, ale też dłużej utrzymująca się kałuża czy beczka z wodą lub stara, porzucona za budynkiem opona. Dlatego z punktu widzenia profilaktyki ważne jest osuszanie zbędnych zastoisk wody.

Komary kryją się w wysokiej, niekoszonej trawie, w krzewach i w konarach drzew. Samice komarów potrzebują napić się krwi ssaków. Niestety może to być również krew ludzi. Są co prawda środki do odstraszania komarów, n.p. zawierające takie substancje jak DEET, ikardynę lub pyretrynę czy też olejki eteryczne: waniliowy, lawendowy, itp., niestety nie gwarantują one stuprocentowej ochrony. Komarzyce bez trudu przebijają się przez ludzką skórę, dzięki swojemu odpowiednio przystosowanemu aparatowi gębowemu. W ślinie samicy komara znajduje się substancja zapobiegająca krzepnięciu krwi. Substancja ta powoduje silne swędzenie skóry w miejscu ukłucia. I choć drapanie się przynosi krótkotrwałą ulgę, absolutnie nie należy tego robić. Rozdrapana rana stanowi wrota dla różnych szkodliwych mikroorganizmów. W aptekach są dostępne preparaty łagodzące skutki ukąszeń. Można użyć też domowych sposobów, takich jak przyłożenie plastra cytryny lub cebuli, kawałka lodu, natarcie mentolem, okład z rumianku, zsiadłego mleka, liścia aloesu lub octu jabłkowego.

Krajowe gatunki komarów w zasadzie nie stanowią zagrożenia dla ludzkiego zdrowia, gdyż nie są przenosicielami bakterii lub wirusów mogących być przyczyną chorób. Mogą pojawić się reakcje alergiczne na ślinę komarów. Nie są one zbyt częste ani specjalnie groźne. Naukowcy przestrzegają jednak, że zmiany klimatyczne i powodowane nim ocieplenie klimatu mogą doprowadzić do migracji na północ gatunków komarów, które do niedawna spotykane były przede wszystkim w tropikach. A te gatunki przenoszą niebezpieczne dla ludzi choroby, np.: malaria, żółta febra, denga, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i in. Przykładem takich migrujących gatunków komarów jest komar tygrysi, którego występowanie w Europie odnotowano po raz pierwszy w 1975 roku w Albanii, a obecnie są już potwierdzone obserwacje z Niemiec, Słowacji i Czech. Niestety problemy z komarami są dosyć powszechne, nic więc dziwnego, że dotykają również mieszkańców Siedlec, dlatego także na tym terenie oferujemy nasze usługi odkomarzania. Wykonanie usługi w poniedziałek daje natychmiastową ulgę przez kolejne kilka miesięcy. Środek na odkomarzanie dobierany jest indywidualnie, na bazie naszego doświadczenia, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt biobójczy na te uciążliwe owady.  

Jak skutecznie zwalczać komary?

Odkomarzanie to zabieg wymagający bardzo dobrego przygotowania i bardzo starannego wykonania. Ponieważ komary przemieszczają się, niekiedy nawet na duże odległości wykorzystując naturalny ruch powietrza, należy mieć świadomość, że im większy obszar zostanie objęty odkomarzaniem, tym lepszych efektów można się spodziewać. W przypadku dużych obszarów warto również połączyć siły entomologów i fachowców od zwalczania owadów. Dzięki systematycznemu badaniu populacji komarów, a właściwie ich larw na wiosnę, można w odpowiednim momencie podjąć decyzję o zwalczaniu właśnie larw komarów z wykorzystaniem larwicydów. Tego typu działanie prowadzi do radykalnego ograniczenia populacji komarów już na początku sezonu. Dzięki czemu w ciągu sezonu letniego problem nie będzie tak uciążliwy. 

Aby odkomarzanie było skuteczne trzeba wybrać optymalną porę jego wykonania. Najlepiej jeśli to jest wczesny ranek lub późne popołudnie. Pogoda musi być bezwietrzna i bez opadów. W takich warunkach mamy z jednej strony największą aktywność komarów a z drugiej strony możliwość kontrolowania rozmieszczenia preparatu. Z drugiej strony odpowiednie przygotowanie działki, skoszona trawa – daje gwarancję długotrwałego efektu. Ludzie dorośli a szczególnie dzieci i osoby starsze na czas zabiegu muszą przebywać w domu. Wykonując zabiegi odkomarzania należy też pamiętać o ograniczeniach środowiskowych, wszak nasze działania wykonywane są na otwartej przestrzeni. Zwracamy więc uwagę na tereny chronione.

Zwracamy też uwagę na pory lotu pszczół i rozmieszczenie w okolicy pasiek, gdyż te pożyteczne owady są bardzo wrażliwe na działanie insektycydów. Ważne aby poinformować nasz o okolicznych pasiekach pszczoły miodnej. Wykonując zabiegi w pobliżu zbiorników wodnych np. nad samym jeziorem, zalewem należy też zwracać uwagę na to by insektycydy nie trafiły do wody, ponieważ również ryby są wrażliwe na ich działanie. Oczywiście nierozsądnie działania są zabronione przez prawo. Używanie środków na komary w sposób zgodny z zaleceniami producenta środka będzie bezpieczne. Co ciekawe jednocześnie zwalczając komary ograniczamy ilość kleszczy i gryzących meszek na działce.

Czy odkomarzanie jest szkodliwe? 

Do wykonywania odkomarzania stosuje się specjalistyczne preparaty mające dopuszczenie do stosowania w zabiegach na terenach otwartych. W pierwszym etapie będą to zatem larwicydy a następnie insektycydy, najczęściej z grupy pyretroidów. Dobór preparatu jest również uzależniony od rodzaju stosowanej metody, a więc czy jest to zamgławianie termiczne, zamgławianie ULV czy oprysk. Stosując metodę opryskową, często do insektycydu dodaje się specjalne środki zwiększające przyczepność roztworu do roślin, dzięki czemu zwiększa się jego odporność na zmywanie przez deszcz.

Niestety trzeba mieć świadomość, że ogromny wpływ na wielkość populacji komarów mają warunki pogodowe. Gorące i suche okresy pogody powodują radykalne zmniejszenie ich populacji. Niestety w przypadku dłuższych okresów ze zwiększoną ilością opadów deszczu populacja komarów w szybkim tempie ulega powiększeniu. Środki na odkomarzanie dostępne przez Internet w większości będą nieskuteczne. Dodatkowo preparaty na odkomarzanie wymagają rozpylenia/ zamgławiania z użyciem specjalistycznego sprzętu. Odkomarzanie ogrodu, który jest przeciętnej wielkości trwa do 2 godzin. Wszystko zależy od ilości drzew i krzewów w ogrodzie. 

Ile kosztuje odkomarzanie w Siedlcach?

Cena za opryski na komary na zewnątrz zależy od kilku czynników. Po pierwsze lokalizacja i przejrzenie otoczenia działki. Jeżeli nasza działka znajduje się w okolicy zbiornika wodnego czy mokradeł dezynsekcja komarów będzie trudniejsza bo populacja komarów będzie większa. Druga sprawa to ilość wysokich drzew i krzewów na działce. Drzewa i krzewy zwiększają ilość zużytego preparatu na komary co zwiększa koszty usługi. Trzecia zmienna to odległość od pasiek pszczelarskich. Z szacunkiem podchodzimy do zapylaczy, w związku tym jeżeli w okolicy znajduje się pasieka spowoduje to używanie odpowiednich środków mniej toksycznych dla pszczół. Podstawowy cennik usługi odkomarzania w Białymstoku rozpoczyna się od 250 zł.  

Oczywiście, w naszej pracy nie ograniczamy się tylko do odkomarzania. Oferujemy mieszkańcom Siedlec oraz firmom działającym na jej terenie również inne zabiegi z zakresu dezynsekcji, czy to metodą opryskową czy też przez zamgławianie. Służymy państwu pomocą zwalczając kleszcze meszki, muchy, osy. Oferujemy także pełen zakresu pozostałych usług ddd. 

Zwalczanie komarów preparaty znalezione w Internecie. Dużo różnych preparatów jest dostępnych na komary do zakupienia przez Internet. Nie mniej jednak nie spotkaliśmy się jeszcze z preparatem nieprofesjonalnym, który byłby skuteczny na komary. Niewłaściwe użycie tych środków, bez środków ochrony osobistej może doprowadzić do zagrożeń biologicznych. Działania nieprzemyślane mogą powodować duże szkody i narazić na konsekwencje prawne.  

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – deratyzacja myszy, szczurów, innych gryzoni,

– dezynsekcji owadów i insektów – prusaki, gniazd prusaków, karaluchy, gniazd karaluchów, dezynsekcję mrówek, kleszczy, meszek, niszczenie gniazd szerszeni, os, pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : dezynfekcja wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów w mieszkaniu, dezynfekcją chorobotwórczych bakterii, odkażanie, 

– ozonowania, usuwamy alergeny z mieszkania, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne,

– inne szkodniki zwierząt, 

Na terenie Siedlec i okolic usługę dezynsekcji wykonujemy na terenie ogrodów, parków, terenów zielonych, działek prywatnych w :

– firmach z branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych, boiskach szkolnych, szkół, przedszkolach, 

– działkach prywatnych, domach, przy mieszkaniach,

– pomieszczeniach i mieszkaniach po zalaniu, gdzie zgromadziły larwy komarów,

– odkomarzanie dla firm przed eventami np gale MMA na świeżym powietrzu.

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wycena usługi w Siedlcach jest bezpłatna. Oferujemy realizację każdego zlecenia usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że każdy naszych pracowników to specjalista. Dzięki temu jesteśmy profesjonalni. Przeszkoleni pracownicy i stosowane przez nas bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych środki to gwarancja dużej skuteczności usługi i zadowolenie klientów. 

Jeżeli poszukujesz fachowców. Sprawdź nas, wysłanie zapytania o ofertę nic nie kosztuje. Zadzwoń i dowiedz się więcej. 

Zobacz także: