Skuteczne Zwalczanie pluskiew Białystok

Skuteczne zwalczanie pluskwy domowej dezynfekcja pluskwy

Pluskwa domowa skąd się bierze ?

Ostatnie lata przyniosły nawrót plagi pluskiew. Spotykamy je w naszych mieszkaniach, hotelach, schroniskach, koszarach czy środkach transportu. Każdy człowiek może przyczynić się do dalszego rozprzestrzeniania się tego problemy przenosząc szkodniki ze sobą. Pluskwy nie latają. Przemieszczają się na swoich odnóżach lub biernie, przenoszone przez ludzi w ubraniach, bagażach, itd. Dużą rolę w ich ekspansji odegrał intensywny wzrost podróży międzynarodowych, handel używanymi meblami, swego czasu masowo przywożonymi z zachodniej Europy do Polski. Niestety w ostatnich latach odnotowuje się również wzrost odporności pluskiew na wiele insektycydów. Ich zwalczanie stanowi obecnie jedno z największych wyzwań dla firm DDD. Pluskwy są też w Białymstoku, dla tego jesteśmy gotowi iść Państwo z pomocą również tu. Zwalczanie pluskiew w domu to nasza specjalność. 

Pluskwa domowa (cimex lectularius) to niewielki owad, mający ok 5 mm długości. Jego kolor i wielkość zmieniają się w miarę spożywania krwi, która stanowi ich wyłączne pożywienie. Niestety głównym żywicielem pluskwy domowej jest człowiek. Samica pluskwy domowej składa około 250-500 jaj. Okres rozwoju od jaja do dojrzałej pluskwy w temperaturze pokojowej trwa około 1-2 miesiące. Pluskwy pobierają krew co kilka dni, ale w przypadku braku żywiciela mogą przeżyć kilka miesięcy. Pluskwy potrafią także poddać się hibernacji, gdy przez okres dłuższy niż 3 miesiące nie mogą znaleźć żywiciela. Taka hibernacja może trwać nawet do 550 dni. Najczęściej można je spotkać w łóżkach czy fotelach, w których przebywamy najczęściej i gdzie pasożyt ma do nas najbliżej. Chowają się też w innych meblach, zasiedlają ramy obrazów i luster, ich gniazda można znaleźć pod framugami i listwami przypodłogowymi. Aktywne są głównie nocą, gdy wychodzą ze swoich kryjówek i atakują śpiącego żywiciela.

Swoje ofiary odnajdują dzięki temperaturze ciała ofiar i wydzielanemu prze nie dwutlenkowi węgla. Krew pobierają w sposób bezbolesny. Podczas karmienia wstrzykują niewielką ilość śliny zawierającej enzym znieczulający w skórę żywiciela. Mimo, że pluskwy żywią się krwią człowieka nie są nosicielami chorób. Ugryzienia mogą stać się widoczne po już po 24-48 godzinach, ale niekiedy nawet dużo później. Ukąszenia pluskiew domowych są większe niż te pozostawione przez pchły. Pluskwy domowe pasożytują na odsłoniętych częściach skóry, najczęściej ugryzienia znajdowane są na brzuchu, ale także na szyi, ramionach, barkach, plecach i klatce piersiowej, bardzo rzadko na nogach i stopach. Większość pogryzionych osób nie wykazuje żadnych objawów i często nie zdaje sobie sprawy z pogryzień. Niekiedy jednak ich ugryzienie może powodować ostre podrażnienia. Pozostają twarde, białawe opuchnięcia.

Jak się pozbyć pluskiew? Jak wytępić pluskwy?

Przystępując do zwalczania pluskiew, zaczynamy od dokładnych oględzin pomieszczeń, w których one występują. Oczywiście najbardziej miarodajna informacja o obecności pasożytów pochodzi od ludzi przez nie pogryzionych. Jednak dla dobrego wykonania usługi to za mało. Należy przyjrzeć się uważnie pościeli, materacom pod kątem obecności owadów lub jajek. Jajka będą wyglądały jak drobne, blade nasiona maku. Oznaki aktywności pluskiew domowych mogą pojawić się pod luźnymi obszarami tapety, w rogach biurek, komód i w szufladach. Uwaga na regały z książkami. Pluskwy często znajdujemy w grzbietach książek. Dokładnie oglądamy od tyłu ramy obrazów i luster. Warto jest mieć oko na ciemnobrązowe lub rdzawe odchody pluskiew, które plamią materiał i materace. Odchody pluskiew to ciecz, która wygląda na jasnobrązową lub czarną i zwykle wchłaniana jest przez otaczający ją materiał. Duża populacja pluskiew może wywoływać specyficzny zapach.

Pluskwy są wrażliwe na wysokie i niskie temperatury. Można np. wykonać taki zabieg parownicą. Temperatura 60 stopni skutecznie likwiduje wszystkie stadia pluskiew. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niekiedy bardzo trudno dotrzeć do ciasnych zakamarów. Niektóre materiały, jak drewno czy gąbki są bardzo dobrymi izolatorami, więc szkodniki schowane pod nimi mają dobrą ochronę. Najczęściej jednak stosuje się różnego rodzaju insektycydy. Zwalczanie pluskiew jest procesem długotrwałym i wymaga ogromnej staranności, doświadczenia i profesjonalnych środków. Zazwyczaj wykonuje się do trzech zabiegów. Technika i zakres tych zabiegów zależą od stopnia infestacji. Pluskwa domowa jak się pozbyć ? To pytanie zadaje nam bardzo wielu klientów. Niestety preparaty z marketu nie są na nią skuteczne, Używanie zwykłych środków tylko pobudzi pluskwy do działania zamiast je wytępić. 

Czy pluskwy gryzą w dzień ? Czy pluskwy domowe gryzą każdego domownika ?

Pluskwy domowe zgodnie z cyklem życia nie gryzą w dzień. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, gdy przez dłuższy czas nikt nie przebywał w mieszkaniu i pluskwy wegetowały bardzo długo bez żywiciela – czekały na niego. Wówczas gdy są wygłodniałe może zdarzyć się sytuacja, że wyjdą ze swoich gniazd i kryjówek w poszukiwaniu żywiciela.

Nie zawsze pluskwy domowe gryzą każdego domownika. To czy ktoś zostanie pogryziony jest sprawą bardzo indywidualną. Osoby przewlekle chore, które na stałe przyjmują leki mogą nie zostać pogryzione przez pluskwy. Pluskwy nie lubią także, gdy w krwi znajduje się alkohol. Bardzo często od klientów słyszymy, od małżeństw, które spały w jednym łóżku, że żona została pocięta przez pluskwy a mąż nie ma żadnego ugryzienia. Spowodowane to mogło być tym, że jedna z osób spożywała alkohol przed snem.

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników ( szkodliwe i nieszkodliwe a uciążliwe) i pasożytów w tym:

– deratyzacji – deratyzacja myszy, szczurów, innych gryzoni,

– dezynsekcji owadów i insektów – prusaki, tępienie prusaków, karaluchów, mrówek, wszy, niszczenie gniazd szerszeni, os, dezynsekcja pluskwy domowej, pluskiew, rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty, niebezpieczne owady zagrażające człowiekowi,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : dezynfekcja wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii, odkażanie, 

– ozonowania, usuwanie alergenów, w tym roztocza, pleśni, odgrzybianie, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne,

– inne nietypowe szkodniki i gryzonie. 

Na terenie Białegostoku i okolic usługę dezynsekcji pluskwy domowej wykonujemy w :

– branży hotelarskiej ( hotele, hostele),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( mieszkań i lokali użytkowych), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych,

– przychodniach lekarskich, szpitalach, domach pomocy społecznej, środkach transportu medycznego ( karetki specjalistyczne i transportowe). 

Usługi zwalczania pluskwy domowej na terenie Białegostoku.

Oferujemy państwu usługi dezynsekcji pluskwy domowej na terenie Białegostoku i jego okolic. Jeżeli będą państwo zainteresowani naszą ofertą, służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania szkodników. Gdy sytuacja będzie tego wymagała udamy się do siedziby państwa firmy czy mieszkania, by nieodpłatnie dokonać lustracji obiektu i wycenić usługę, złożyć ofertę. Specjalizujemy się w obsłudze zarówno małych jak i dużych firm. Każde zlecenie traktujemy priorytetowo. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej likwidując zagrożenia, prowadząc programy profilaktyki i monitorowania obiektów przed szkodnikami ( gryzoniami, owadami, innymi zwierzętami). Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w 100 % pewni naszej pracy i dajemy gwarancję na naszą usługę Nasi przeszkoleni, profesjonalni technicy w sposób dyskretny odpluskwią Państwa mieszkanie czy inne pomieszczenia, w których zadomowiły się pluskwy domowe. Nasze samochody nie są oznakowane, technicy przyjeżdżają na usługi w “cywilnych” ubraniach. Wszystkie zlecenia traktujemy priorytetowo. 

Oprócz dezynsekcji wykonujemy również usługi deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy więc naszym klientom nie tylko pozbyć się uciążliwych owadów ale również gryzoni, szkodliwych mikroorganizmów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów metodą ozonowania lub za pomocą chemicznych środków dezynfekcyjnych. 

Oferujemy usługi zwalczania pluskiew na terenie Białegostoku i okolic. Jeżeli będą państwo zainteresowani, służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania tych pasożytów. Oprócz zwalczania pluskiew świadczymy także całą gamę innych usług z zakresu dezynsekcji, deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy naszym klientom pozbyć się uciążliwych insektów, pajęczaków, szczurów, myszy, szkodliwych mikroorganizmów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów metodą ozonowania lub za pomocą chemicznych środków dezynfekcyjnych.