Skuteczne zwalczanie pluskiew Ełk

Skuteczne zwalczanie pluskwy domowej dezynfekcja pluskwy

Pluskwa domowa skąd się bierze?

Ostatnie lata przyniosły nawrót plagi pluskiew. Spotykamy je w naszych mieszkaniach, hotelach, czy środkach transportu. Każdy człowiek może przyczynić się do rozprzestrzeniania się tego problemy przenosząc szkodniki ze sobą. Przemieszczają się na swoich odnóżach lub biernie, przenoszone przez ludzi. Dużą rolę w ich ekspansji odegrał wzrost podróży międzynarodowych czy handel używanymi meblami. W ostatnich latach odnotowuje się również wzrost odporności pluskiew na wiele insektycydów. Ich zwalczanie stanowi jedno z największych wyzwań dla firm DDD. Również w Ełku spotyka się te uciążliwe pasożyty. Mamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby Państwu pomóc. Zwalczanie pluskiew w domu to nasza specjalność. 

Pluskwa domowa (cimex lectularius) to owad, mający ok 5 mm długości. Jego kolor i wielkość zmieniają się w miarę spożywania krwi. Samice są zwykle większe. Głównym żywicielem pluskwy domowej jest człowiek. Samica pluskwy domowej składa około 250-500 jaj. Okres rozwoju od jaja do dojrzałej pluskwy w temperaturze pokojowej trwa około 1-2 miesiące. Pluskwy pobierają krew co kilka dni, ale w przypadku braku żywiciela mogą przeżyć kilka miesięcy. Pluskwy potrafią także poddać się hibernacji, gdy nie mogą znaleźć żywiciela. Hibernacja może trwać nawet do 550 dni. Najczęściej można je spotkać w łóżkach czy fotelach. Chowają się też w innych meblach, zasiedlają ramy obrazów i luster, ich gniazda można znaleźć pod framugami i listwami przypodłogowymi. Aktywne są głównie nocą, gdy wychodzą ze swoich kryjówek i atakują śpiącego żywiciela. Ofiary odnajdują dzięki temperaturze ciała ofiar i wydzielanemu prze nie dwutlenkowi węgla. Krew pobierają w sposób bezbolesny. Podczas karmienia wstrzykują niewielką ilość śliny zawierającej enzym znieczulający w skórę żywiciela. Ugryzienia mogą stać się widoczne po już po 24-48 godzinach, ale niekiedy nawet dużo później. Pluskwy domowe pasożytują na odsłoniętych częściach skóry, na szyi, ramionach, barkach, plecach i klatce piersiowej. Większość pogryzionych osób nie wykazuje żadnych objawów. Niekiedy ukąszenia mogą powodować ostre podrażnienia. Pozostają twarde, białawe opuchnięcia.

Przystępując do zwalczania pluskiew, zaczynamy od dokładnych oględzin. Należy przyjrzeć się uważnie pościeli i materacom pod kątem obecności owadów lub jajek. Można je też znaleźć pod tapetami, w rogach biurek, komód i w szufladach, na regałach z książkami. Dokładnie oglądamy obrazów i luster. Warto jest mieć oko na ciemnobrązowe lub rdzawe odchody pluskiew, które plamią materiał i materace. Duża populacja pluskiew może wywoływać specyficzny zapach w pomieszczeniach. Pozbycie się tego zapachu wiąże się dokładnym posprzątaniem mieszkania. 

Jak się pozbyć pluskiew? Jak wytępić pluskwy?

Pluskwy są wrażliwe na skrajne temperatury. Można np. wykonać taki zabieg parownicą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niekiedy bardzo trudno dotrzeć do ciasnych zakamarów. Niektóre materiały, jak drewno czy gąbki są bardzo dobrymi izolatorami, więc szkodniki schowane pod nimi mają dobrą ochronę. Najczęściej jednak stosuje się różnego rodzaju insektycydy. Zwalczanie pluskiew jest procesem długotrwałym i wymaga ogromnej staranności, doświadczenia i profesjonalnych środków. Zazwyczaj wykonuje się do trzech zabiegów. Technika i zakres tych zabiegów zależą od stopnia infestacji. To czym zwalczać pluskwy ustala się na podstawie powyższych danych. Stosowane przez nas środki są bezpieczne dla dzieci, osób starszych i zwierząt domowych. 

Pluskwa domowa jak się pozbyć ? Pluskwa domowa jak zwalczyć ? Te pytanie zadaje nam bardzo wielu klientów. Niestety preparaty z marketu nie są na nią skuteczne. Używanie zwykłych środków tylko pobudzi pluskwy do działania zamiast je wytępić. 

Dlaczego pluskwy domowe gryzą tylko mnie ? Czy gryzą zwierzęta domowe ?

Nie zawsze pluskwy domowe gryzą każdego domownika. To czy ktoś zostanie pogryziony jest sprawą bardzo indywidualną. Osoby przewlekle chore, które na stałe przyjmują leki mogą nie zostać pogryzione przez pluskwy. Pluskwy nie lubią także, gdy w krwi znajduje się alkohol. Bardzo często od klientów słyszymy, że tylko jedna z osób, które spały w jednym łóżku, została pocięta przez pluskwy a druga nie ma żadnego ugryzienia. Spowodowane to mogło być tym, że jedna z osób spożywała alkohol przed snem.

Tak, pluskwy gryzą również zwierzęta domowe, gdyż odżywiają się krwią wszystkich stałocieplnych zwierząt, w tym również ludzi. Oczywiście ludzie należą do głównych preferencji pluskwy domowej. W sytuacji, gdy pluskwa będzie miała możliwość żerowania na człowieku nie skorzystać z możliwości ugryzienia psa czy kota. Wielokrotnie znajdowaliśmy gniazda pluskwy domowej w posłaniach zwierząt domowych. Pluskwy w przeciwieństwie do komarów gryzą zwykle w jednej linii. Ugryzienia pluskwy są dużo bardziej swędzące i piekące oraz przekształcają się w dużo większe niż po ugryzieniu komara bąble. Ugryzienie pluskwy domowej nie jest bolesne, często nawet nie wybudzimy się ze snu w trakcie gryzienia. Dodatkowo te owady wpuszczają nam w trakcie wysysania krwi środek znieczulający.

Oferujemy usługi zwalczania pluskiew na terenie Ełku. Jeżeli będą państwo zainteresowani, służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania tych pasożytów w mieszkaniu. Oprócz zwalczania pluskiew świadczymy także całą gamę innych usług z zakresu dezynsekcji, deratyzacji i dezynfekcji. Sprawdź inne nasze usługi. 

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników ( szkodliwe i nieszkodliwe a uciążliwe) i pasożytów w tym:

– deratyzacji – deratyzacja myszy, szczurów, innych gryzoni,

– dezynsekcji owadów i insektów – prusaki, karaluchy, tępienie prusaków, karaluchów, dezynsekcję mrówek, wszy, niszczenie gniazd szerszeni, os, dezynsekcja pluskwy domowej, pluskiew, rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty, niebezpieczne owady zagrażające człowiekowi,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : dezynfekcja wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii, odkażanie zagrożeń biologicznych, 

– ozonowania, usuwanie alergenów, w tym roztocza, pleśni, odgrzybianie, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne,

– inne nietypowe szkodniki i gryzonie.

Usługi zwalczania pluskwy domowej na terenie Ełku.

Na terenie Ełku i okolic usługę dezynsekcji pluskwy domowej wykonujemy w :

– branży hotelarskiej ( hotele, hostele),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( mieszkań i lokali użytkowych), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych,

– przychodniach lekarskich, szpitalach, domach pomocy społecznej, środkach transportu medycznego ( karetki specjalistyczne i transportowe). 

Oferujemy państwu usługi dezynsekcji pluskwy domowej na terenie Ełku i jego okolic. Jeżeli będą państwo zainteresowani naszą ofertą, służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania szkodników. Gdy sytuacja będzie tego wymagała udamy się do siedziby państwa firmy czy mieszkania, by nieodpłatnie dokonać lustracji obiektu i wycenić usługę, złożyć ofertę. Specjalizujemy się w obsłudze zarówno małych jak i dużych firm. Każde zlecenie traktujemy priorytetowo. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej likwidując zagrożenia, prowadząc programy profilaktyki i monitorowania obiektów przed szkodnikami ( gryzoniami, owadami, innymi zwierzętami). Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w 100 % pewni naszej pracy i dajemy gwarancję na naszą usługę. Nasi przeszkoleni, profesjonalni technicy w sposób dyskretny odpluskwią Państwa mieszkanie czy inne pomieszczenia, w których zadomowiły się pluskwy domowe. Nasze samochody nie są oznakowane, technicy przyjeżdżają na usługi w „cywilnych” ubraniach. Wszystkie zlecenia traktujemy priorytetowo. Jeżeli poszukujesz fachowców wystarczy ze się z nami skontaktujesz. 

Oprócz dezynsekcji wykonujemy również usługi deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy więc naszym klientom nie tylko pozbyć się uciążliwych owadów ale również gryzoni, szkodliwych mikroorganizmów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów metodą ozonowania lub za pomocą chemicznych środków dezynfekcyjnych.

Oferujemy usługi zwalczania pluskiew na terenie Ełku i okolic. Jeżeli będą państwo zainteresowani, służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania tych pasożytów. Oprócz zwalczania pluskiew świadczymy także całą gamę innych usług z zakresu dezynsekcji, deratyzacji i dezynfekcji. 

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuły:

Zwalczanie pluskwy

Top 11 odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące pluskwy domowej