Skuteczne zwalczanie pluskiew Ostrołęka

zwalczanie pluskiew

Pluskwa domowa skąd się bierze?

Ostatnie lata przyniosły nawrót plagi pluskiew. Spotykamy je w naszych mieszkaniach, hotelach, schroniskach, koszarach czy środkach transportu. Każdy człowiek może przyczynić się do rozprzestrzeniania się tego problemy przenosząc szkodniki ze sobą lub na sobie. Pluskwy przemieszczają się na swoich odnóżach lub biernie, przenoszone przez ludzi w ubraniach, bagażach, itd. Dużą rolę w ich ekspansji odegrał intensywny wzrost ilości podróży międzynarodowych czy handel używanymi meblami. Niestety w ostatnich latach odnotowuje się wzrost odporności pluskiew na wiele insektycydów. Ich zwalczanie stanowi obecnie jedno z największych wyzwań dla firm DDD. Pluskwy są też w Ostrołęce, choć ich bastionem jest Białystok. Posiadamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby Państwu pomóc w pozbyciu się ich. Zwalczanie pluskiew w domu to nasza specjalność.

Pluskwa domowa (cimex lectularius) to niewielki owad, mający ok 5 mm długości. Jego kolor i wielkość zmieniają się w miarę spożywania krwi, która stanowi ich wyłączne pożywienie. Samica pluskwy domowej składa około 250-500 jaj. Okres rozwoju od jaja do dojrzałej pluskwy w temperaturze pokojowej trwa około 1-2 miesiące. Głównym żywicielem pluskwy domowej jest człowiek. Pluskwy pobierają krew co kilka dni, ale w przypadku braku żywiciela mogą przeżyć kilka miesięcy. Pluskwy potrafią także przejść w stan hibernacji, gdy przez okres dłuższy niż 3 miesiące nie mogą znaleźć żywiciela. Hibernacja może trwać nawet do 550 dni. Najczęściej można je spotkać w łóżkach czy fotelach, w których przebywamy najczęściej i gdzie pasożyt ma do nas najłatwiejszy dostęp.

Chowają się też w innych meblach, zasiedlają ramy obrazów i luster, ich gniazda można znaleźć pod framugami i listwami przypodłogowymi. Aktywne są głównie nocą, gdy wychodzą ze swoich kryjówek i atakują śpiącego żywiciela. Ofiary odnajdują dzięki temperaturze ciała ofiar i wydzielanemu prze nie dwutlenkowi węgla. Krew pobierają w sposób bezbolesny. Podczas karmienia wstrzykują niewielką ilość śliny zawierającej enzym znieczulający w skórę żywiciela. Mimo, że pluskwy żywią się krwią człowieka nie są nosicielami chorób. Ugryzienia mogą stać się widoczne po już po 24-48 godzinach, ale niekiedy nawet dużo później. Pluskwy domowe pasożytują na odsłoniętych częściach skóry, na szyi, ramionach, barkach, plecach i klatce piersiowej, bardzo rzadko na nogach i stopach. Większość pogryzionych osób nie wykazuje żadnych objawów i często nie zdaje sobie sprawy z pogryzień. Niekiedy jednaki ich ukąszenia mogą powodować ostre podrażnienia. Pozostają twarde, białawe opuchnięcia. Ugryzienie pluskwy domowej wygląda u każdego człowieka inaczej. 

Jak się pozbyć pluskiew? Jak wytępić pluskwy?

Przystępując do zwalczania pluskiew, zaczynamy od dokładnych oględzin pomieszczeń, w których one występują. Oczywiście najbardziej miarodajna informacja o obecności pasożytów pochodzi od ludzi przez nie pogryzionych. Jest to dowód na obecność pasożytów. Jednak dla skutecznego wykonania usługi to za mało. Należy przyjrzeć się uważnie pościeli, materacom, pod kątem obecności owadów lub jajek. Jajka będą wyglądały jak drobne, blade nasiona maku. Oznaki aktywności pluskiew domowych mogą pojawić się pod luźnymi fragmentami tapety, w rogach biurek, komód i w szufladach. Uwaga na regały z książkami. Pluskwy często znajdujemy w grzbietach książek. Dokładnie oglądamy od tyłu ramy obrazów i luster. Warto zwrócić uwagę na ciemnobrązowe lub rdzawe odchody pluskiew, które plamią materiał i materace. Odchody pluskiew to ciecz, która wygląda na jasnobrązową lub czarną i zwykle wchłaniana jest przez otaczający ją materiał. Występują one w miejscach, gdzie pluskwy się gnieżdżą. Duża populacja pluskiew może wywoływać specyficzny zapach.

Pluskwa domowa jak zwalczyć? Czym zwalczać pluskwy?

Pluskwy są wrażliwe na skrajne temperatury. Można np. wykonać taki zabieg parownicą. Temperatura 60 stopni skutecznie likwiduje wszystkie stadia pluskiew. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niekiedy bardzo trudno dotrzeć do ciasnych zakamarów. Niektóre materiały, jak drewno czy gąbki są bardzo dobrymi izolatorami, więc szkodniki schowane pod nimi mają dobrą ochronę. Najczęściej jednak stosuje się różnego rodzaju insektycydy. Rozprowadza się je metodą opryskową, przez zamgławianie lub łącząc obie te metody. Zwalczanie pluskiew jest procesem długotrwałym i wymaga ogromnej staranności, doświadczenia i profesjonalnych środków. Zazwyczaj wykonuje się do trzech zabiegów. Technika i zakres tych zabiegów zależą od stopnia infestacji. 

Pluskwa domowa jak się pozbyć ? To pytanie zadaje nam bardzo wielu klientów. Niestety preparaty z marketu nie są na nią skuteczne, Używanie zwykłych środków tylko pobudzi pluskwy do działania zamiast je wytępić. 

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników ( szkodliwe i nieszkodliwe a uciążliwe) i pasożytów w tym:

– deratyzacji – deratyzacja myszy, szczurów, innych gryzoni,

– dezynsekcji owadów i insektów – prusaki, tępienie prusaków, karaluchów, mrówek, wszy, niszczenie gniazd szerszeni, os, dezynsekcja pluskwy domowej, pluskiew, rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty, niebezpieczne owady zagrażające człowiekowi,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : dezynfekcja wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii, odkażanie, 

– ozonowania, usuwanie alergenów, w tym roztocza, pleśni, odgrzybianie, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne,

– inne nietypowe szkodniki i gryzonie. 

Na terenie Ostrołęki i okolic usługę dezynsekcji pluskwy domowej wykonujemy w :

– branży hotelarskiej ( hotele, hostele),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( mieszkań i lokali użytkowych), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych,

– przychodniach lekarskich, szpitalach, domach pomocy społecznej, środkach transportu medycznego ( karetki specjalistyczne i transportowe). 

Usługi zwalczania pluskwy domowej na terenie Ostrołęki

Oferujemy państwu usługi dezynsekcji pluskwy domowej na terenie Ostrołęki i jego okolic. Jeżeli będą państwo zainteresowani naszą ofertą, służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania szkodników. Gdy sytuacja będzie tego wymagała udamy się do siedziby państwa firmy czy mieszkania, by nieodpłatnie dokonać lustracji obiektu i wycenić usługę, złożyć ofertę. Specjalizujemy się w obsłudze zarówno małych jak i dużych firm. Każde zlecenie traktujemy priorytetowo. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej likwidując zagrożenia, prowadząc programy profilaktyki i monitorowania obiektów przed szkodnikami ( gryzoniami, owadami, innymi zwierzętami). Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w 100 % pewni naszej pracy i dajemy gwarancję na naszą usługę Nasi przeszkoleni, profesjonalni technicy w sposób dyskretny odpluskwią Państwa mieszkanie czy inne pomieszczenia, w których zadomowiły się pluskwy domowe. Nasze samochody nie są oznakowane, technicy przyjeżdżają na usługi w “cywilnych” ubraniach. Wszystkie zlecenia traktujemy priorytetowo. 

Oprócz dezynsekcji wykonujemy również usługi deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy więc naszym klientom nie tylko pozbyć się uciążliwych owadów ale również gryzoni, szkodliwych mikroorganizmów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów metodą ozonowania lub za pomocą chemicznych środków dezynfekcyjnych. 

Oferujemy usługi zwalczania pluskiew na terenie Ostrołęki i okolic. Jeżeli będą państwo zainteresowani, służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania tych pasożytów. Oprócz zwalczania pluskiew świadczymy także całą gamę innych usług z zakresu dezynsekcji, deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy naszym klientom pozbyć się uciążliwych insektów, pajęczaków, szczurów, myszy, szkodliwych mikroorganizmów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów metodą ozonowania lub za pomocą chemicznych środków dezynfekcyjnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuły:

Zwalczanie pluskwy

Top 11 odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące pluskwy domowej