Skuteczne zwalczanie pluskiew Przasnysz

zwalczanie pluskiew

Pluskwa domowa skąd się bierze ?

Ostatnie lata przyniosły nawrót plagi pluskiew. Spotykamy je w naszych mieszkaniach, hotelach, czy środkach transportu. Każdy może przyczynić się do rozprzestrzeniania się tego problemy przenosząc szkodniki ze sobą lub na sobie. Pluskwy przemieszczają się na swoich odnóżach lub biernie, przenoszone przez ludzi w ubraniach, bagażach, itd. Dużą rolę w ich ekspansji odegrał intensywny wzrost ilości podróży międzynarodowych czy handel używanymi meblami. Przypadkowe przenoszenia pluskiew są na porządku dziennym. W ostatnich latach odnotowuje się wzrost odporności pluskiew na wiele insektycydów. Ich zwalczanie stanowi jedno z najtrudniejszych wyzwań dla firm DDD. Pluskwy są też w Przasnyszu, posiadamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby Państwu pomóc w pozbyciu się ich. Zwalczanie pluskiew w domu to nasza specjalność. 

Pluskwa domowa (cimex lectularius) to niewielki owad, mający ok 5 mm długości. Kolor i wielkość zmieniają się w miarę spożywania krwi, która stanowi ich wyłączne pożywienie. Samica pluskwy domowej składa około 250-500 jaj. Okres rozwoju od jaja do dojrzałej pluskwy w temperaturze pokojowej trwa około 1-2 miesiące. Samice są zwykle większe od samców. Głównym żywicielem pluskwy domowej jest człowiek. Pluskwy pobierają krew co kilka dni, ale w przypadku braku żywiciela mogą przeżyć kilka miesięcy bez pożywienia. Pluskwy potrafią przejść w stan hibernacji, gdy przez okres dłuższy niż 3 miesiące nie mogą znaleźć żywiciela. Hibernacja może trwać nawet do 550 dni. Najczęściej można je spotkać w łóżkach czy fotelach.

Chowają się też w innych meblach, zasiedlają ramy obrazów i luster, ich gniazda można znaleźć pod framugami i listwami przypodłogowymi. Aktywne są głównie nocą, gdy wychodzą ze swoich kryjówek i atakują śpiącego żywiciela. W nocy ofiary odnajdują dzięki temperaturze ciała ofiar i wydzielanemu prze nie dwutlenkowi węgla. Krew pobierają w sposób bezbolesny. Podczas karmienia wstrzykują niewielką ilość śliny zawierającej enzym znieczulający w skórę żywiciela. Mimo, że pluskwy żywią się krwią człowieka nie są nosicielami chorób. Ugryzienia mogą stać się widoczne po już po 24-48 godzinach, ale niekiedy nawet dużo później. Pluskwy domowe pasożytują na odsłoniętych częściach skóry, na szyi, ramionach, barkach, plecach i klatce piersiowej. Większość pogryzionych osób nie wykazuje żadnych objawów. Niekiedy jednaki ich ukąszenia mogą powodować ostre podrażnienia. Pozostają twarde, białawe opuchnięcia. Ugryzienie pluskwy domowej u każdej osoby mogą wyglądać inaczej. Pogryzienia mogą dawać duże obrzęki lub wcale. Nie biorą się one z brudu jak prusaki. 

Przystępując do zwalczania pluskiew, zaczynamy od dokładnych oględzin pomieszczeń, w których one występują. Pierwsza informacja o obecności pasożytów pochodzi od ludzi przez nie pogryzionych. Jest to dowód na obecność pasożytów. Jednak dla skutecznego wykonania usługi to za mało. Należy przyjrzeć się uważnie pościeli, materacom, pod kątem obecności owadów lub jajek. Oznaki aktywności pluskiew domowych w mieszkaniu mogą pojawić się pod luźnymi fragmentami tapety, w rogach biurek, komód i w szufladach. Warto sprawdzić też szczeliny i pęknięcia w ścianach, ramę łóżka i inne ubytki ścian. Uwaga na regały z książkami. Dokładnie oglądamy ramy obrazów i luster. Warto zwrócić uwagę na ciemnobrązowe lub rdzawe odchody pluskiew, które plamią materiał, materace i prześcieradła. Duża populacja pluskiew może wywoływać specyficzny zapach. Zwykle pluskwy zakładają gniazd w pomieszczeniach w których śpimy. To że nie widzimy ich w innym pomieszczeniu niż sypialnia nie oznacza, że ich tam nie ma. Osobniki dorosłe migrują po rurach od C.O. do sąsiadów, dodatkowo jaja pluskiew łatwo przenoszą się na ubraniach ludzi. Dlatego też skorzystanie w zwalczaniu pluskwy domowej z naszych usług to nie tylko samo jej wytępienie ale również szereg porad co zrobić aby przed zabezpieczyć się przed nimi. Dzięki użyciu przez nas najbezpieczniejszych środków nie trzeba opuszczać budynków na kilka dni. 

Jak się pozbyć pluskiew? Jak wytępić pluskwy?

Pluskwy są wrażliwe na skrajne temperatury. Można np. wykonać taki zabieg parownicą. Temperatura 60 stopni skutecznie likwiduje wszystkie stadia pluskiew. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niekiedy bardzo trudno dotrzeć do ciasnych zakamarów. Niektóre materiały, jak drewno czy gąbki są bardzo dobrymi izolatorami utrudniając dotarcie do pasożytów. Najczęściej stosuje się różne insektycydy. Rozprowadza się je metodą opryskową, przez zamgławianie lub łącząc obie te metody. Zwalczanie pluskiew jest procesem długotrwałym i wymaga ogromnej staranności, doświadczenia i profesjonalnych środków. Technika i zakres zabiegów zależą od stopnia infestacji.  To czym zwalczać pluskwy ustala się na podstawie powyższych danych. Stosowane przez nas środki są bezpieczne dla dzieci, osób starszych i zwierząt domowych.

Pluskwa domowa jak się pozbyć ? Pluskwa domowa jak zwalczyć ? Te pytanie zadaje nam bardzo wielu klientów. Niestety preparaty z marketu nie są na nią skuteczne. Używanie zwykłych środków tylko pobudzi pluskwy do działania zamiast je wytępić. 

Oferujemy usługi zwalczania pluskiew na terenie Przasnysza. Jeżeli będą państwo zainteresowani, służymy fachową poradą aby rozwiać ewentualne wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu. Oprócz zwalczania pluskiew świadczymy także całą gamę innych usług z zakresu dezynsekcji, deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy naszym klientom pozbyć się uciążliwych insektów, pajęczaków, szczurów, myszy, szkodliwych mikroorganizmów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów metodą ozonowania lub za pomocą chemicznych środków dezynfekcyjnych.

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników ( szkodliwe i nieszkodliwe a uciążliwe) i pasożyty w tym:

– deratyzacji – deratyzacja myszy, szczury, gniazd szczurów, innych gryzoni,

– dezynsekcji owadów i insektów – prusaki, karaluchy, tępienie prusaków, karaluchów, dezynsekcję mrówek, wszy, niszczenie gniazd szerszeni, os, dezynsekcja pluskwy domowej, pluskiew, rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty, niebezpieczne owady zagrażające człowiekowi,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : dezynfekcja wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii, odkażanie zagrożeń biologicznych, 

– ozonowania, usuwanie alergenów, w tym roztocza, pleśni, odgrzybianie, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne,

– inne nietypowe szkodniki i gryzonie.

Usługi zwalczania pluskwy domowej na terenie Przasnysza.

Na terenie Przasnysza i okolic usługę dezynsekcji pluskwy domowej wykonujemy w :

– branży hotelarskiej ( hotele, hostele, profilaktyczne przeglądanie hoteli pod kątem obecności pluskwy domowej),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( mieszkań i lokali użytkowych), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych,

– przychodniach lekarskich, szpitalach, domach pomocy społecznej, środkach transportu medycznego ( karetki specjalistyczne i transportowe). 

Oferujemy państwu usługi dezynsekcji pluskwy domowej na terenie Przasnysza i jego okolic. Jeżeli będą państwo zainteresowani naszą ofertą, służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania szkodników. Gdy sytuacja będzie tego wymagała udamy się do siedziby państwa firmy czy mieszkania, by nieodpłatnie dokonać lustracji obiektu i wycenić usługę, złożyć ofertę. Każdy nasz pracownik to szkolony specjalista. Specjalizujemy się w obsłudze zarówno osób prywatnych, małych jak i dużych firm. Każde zlecenie traktujemy priorytetowo. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej likwidując zagrożenia, prowadząc programy profilaktyki i monitorowania obiektów przed szkodnikami ( gryzoniami, owadami, innymi zwierzętami). Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w 100 % pewni naszej pracy i dajemy gwarancję na naszą usługę. Nasi przeszkoleni, profesjonalni technicy w sposób dyskretny odpluskwią Państwa mieszkanie czy inne pomieszczenia, w których zadomowiły się pluskwy domowe. Nasze samochody nie są oznakowane, technicy przyjeżdżają na usługi w “cywilnych” ubraniach. Wszystkie zlecenia traktujemy priorytetowo. Jeżeli poszukujesz fachowców wystarczy ze się z nami skontaktujesz. 

Oprócz dezynsekcji wykonujemy również usługi deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy więc naszym klientom nie tylko pozbyć się uciążliwych owadów ale również gryzoni, szkodliwych mikroorganizmów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów metodą ozonowania lub za pomocą chemicznych środków dezynfekcyjnych.

Jezeli szukasz lokalnego wykonawcy to oferujemy usługi zwalczania pluskiew na terenie 3 województw. Regularnie odwiedzamy miasta tj. Łomża, Ostrołęka, Warszawa, Wyszków, Białystok, Łapy, Suwałki. eżeli będą państwo zainteresowani, służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania tych pasożytów. Wystarczy przysłać zapytanie.