Usuwanie alergenów

Co to jest alergen ? 

Alergeny to czynniki bądź substancje, które powodują reakcję alergiczną (uczuleniową). W zależności od drogi, jaką alergen dostaje się do organizmu, można mówić o różnych rodzajach alergii. I tak wyodrębnia się alergię wziewną, alergię pokarmową i alergię kontaktową.

Rodzaje alergenów, które można usunąć (utlenić) dzięki usłudze ozonowania:

  • roztocza i ich odchody,
  • zarodniki grzybów,
  • pyłki roślinne.

Jak usuwamy alergeny z mieszkania, domu czy samochodu ?

Posiadamy przemysłowy generator ozonu, który wytwarza 20 g ozony na godzinę. Pozwala to na przeprowadzanie ozonowania w pomieszczeniach o kubaturze do 1600 metrów sześciennych.

Ozon ma właściwości silnie utleniające. Pomaga w pozbyciu się wszelkich alergenów znajdujących się w powietrzu jak również na różnych powierzchniach : łóżkach, szafkach czy podłodze. Bardzo skutecznie i bezpiecznie likwiduje roztocza kurzu domowego oraz ich odchody. W związku z tym jest idealną metodą zwalczania alergenów polecaną dla alergików. Po wykonaniu ozonowania pomieszczenia, w których przebywamy jest doskonale oczyszczone, pozbawione alergenów a powietrze świeże i czyste.

Usuwanie alergenów metodą ozonowania jest dużo łatwiejsze do przeprowadzenia, niż ciągłe i wyczerpujące dbanie o czystość. Nie wymaga stosowania silnej chemii, np.: środków zawierających chlor.

Oferujemy usługi usuwania alergenów w :

  • przedszkolach
  • szkołach
  • placówkach medycznych
  • mieszkaniach prywatnych
  • budynkach administracji publicznych

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach ozonu O3 w usługach dezynfekcji, zwalczania zapachów czy usuwania alergenów kliknij tutaj : Ozonowanie

Masz dodatkowe pytania Kontakt 

Usługi ozonowania oraz usuwania alergenów realizujemy na terenie województw : 

1) podlaskie: Łomża, Białystok, Zambrów, Grajewo, Suwałki, Augustów, Kolno

2) warmińsko- mazurskie: Ełk, Giżycko, Mrągowo, Olecko, Pisz, Szczytno, Węgorzewo

3) mazowieckie: Ciechanów, Mińsk Mazowiecki, Ostrołęka, Przasnysz, Siedlce, Sokołów, Ostrów Mazowiecka.