Usuwanie gniazd os i szerszeni Mińsk Mazowiecki

zwalczanie os usuwanie gniazd szerszeni

Nasza firma zajmuje się usuwaniem gniazd os i szerszeni. Ukąszenia os i szerszeni są bardzo bolesne, a w pewnych sytuacjach mogą stanowić zagrożenie dla ludzi. Dla tego podejmując zadanie zlikwidowania gniazda os lub szerszeni trzeba do tego podejść w pełni profesjonalnie aby nie stwarzać niepotrzebnego, nadmiernego zagrożenia. Ale uwaga! Nie należy mylić tych owadów z bardzo pożytecznymi pszczołami. Gniazda os mogą znajdować się na poddaszach, w szopach, w murach, a nawet mogą się znajdować w ziemi. Osy są aktywne od późnej wiosny do początków jesieni. Szczególnie niebezpieczne są w bezpośrednim sąsiedztwie swoich gniazd.

Osy w przeciwieństwie do pszczół mogą żądlić wielokrotnie. Choć użądlenie osy jest bardzo bolesne, w większości przypadków nie stanowi poważnego zagrożenia dla osoby użądlonej. Po użądleniu pojawia się również obrzęk spowodowany działaniem jadu osy. Jad os może być groźny dla osób uczulonych. Wstrząs anafilaktyczny może nawet doprowadzić do śmierci poszkodowanego. Wyjątkowo groźne są użądlenia w okolicy gardła i ust. Reakcja alergiczna może wystąpić natychmiast po użądleniu lub po upływie minut czy nawet godzin od chwili użądlenia (nie później jednak niż w 24 godziny po użądleniu). Reakcja objawia się pokrzywką, swędzeniem i obrzękiem w miejscu użądlenia, trudnością w oddychaniu, zawrotami głowy lub gwałtownym spadkiem ciśnienia krwi, nudnościami, drętwieniem kończyn, utratą przytomności aż do zatrzymania akcji serca. W takich sytuacjach trzeba wezwać pomoc medyczną. Postęp reakcji alergicznej można wstrzymać przy pomocy adrenaliny. Jeżeli mamy do czynienia jedynie z obrzękiem, miejsce po użądleniu osy można przemyć np. wodą z mydłem. Warto przyłożyć okład z octu lub cytryny, a także kompres chłodzący lub kawałek lodu. Można nałożyć krem antyseptyczny lub podać leki przeciwzapalne.

Ryzyko ukąszenia przez osy możemy zminimalizować, choć nie możemy go zupełnie wyeliminować. Powinniśmy: unikać przechodzenia w pobliżu gniazda os, bo mogą one poczuć się zagrożone; przebywając w sąsiedztwie os nie należy wykonywać gwałtownych ruchów. Kosmetyki o silnych zapachach są swoistymi atraktantami przyciągającymi osy. Podobnie działają kwiaty i owocujące drzewa. Jedzenie powinniśmy przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Osy ciągną też do słodkich produktów. W razie ataku, nakryć głowę kawałkiem tkaniny, jakimś ubraniem. Pamiętajmy, że pot i dwutlenek węgla przyciągają żądlące owady, więc przy ćwiczeniach lub innej aktywności ruchowej na świeżym powietrzu istnieje większe niebezpieczeństwo użądlenia. Nie należy chodzić boso po łąkach. Niestety nie ma metody gwarantującej 100% pewności, że nie zostanie się użądlonym. Sporadycznie spotykamy gniazda os w norach. Nie usuwamy trzmieli, pszczoły miodnej. Trzmiele są pod ochroną. 

Jak znaleźć gniazdo os czy szerszeni? Jak zniszczyć gniazdo os czy szerszeni?

Przede wszystkim należy obserwować czy w naszym otoczeniu nie obserwujemy zwiększającej się liczy os lub szerszeni, Jeżeli z dnia na dzień jest ich zauważalnie więcej można podejrzewać, że gdzie w okolicy domu formują gniazdo. Warto przyjrzeć się z bezpiecznej odległości gdzie lecą te owady.

Jeżeli dostrzeżemy w swoim bezpośrednim otoczeniu zaczynające się dopiero formować gniazda os lub szerszeni, należy je jak najszybciej usunąć. Często gniazda budowane są na strychach, na balkonach, w szczelinach i pęknięciach w elewacji. Zarówno osy jak i szerszenie wykorzystują drewno do budowy gniazd i w związku z tym chętnie zakładają gniazda w miejscach gdzie znajdą budulec. 

Jak się pozbyć gniazda os i szerszeni?

Profesjonalna usługa likwidacji gniazd os i szerszeni musi przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo wykonującego zabieg jak i osób postronnych. Zwalczanie gniazda os można zrobić bezpiecznie ale wykonujący zabieg musi być ubrany w odpowiedni strój ochronny. Powinien być asekurowany przez drugą osobę, również przygotowaną do wykonania takiego zabiegu. Jeżeli gniazda są zlokalizowane w miejscach trudno dostępnych, nie wolno sięgać do nich z drabiny, ponieważ stwarza to bardzo duże zagrożenie dla wykonującego usługę. . W dużej mierze zależy to od rodzaju dostępu do gniazda. Jak usunąć gniazdo os w ścianie ? Niezmiernie istotną rzeczą będzie dobór preparatu.

Poza likwidacją gniazd os i szerszeni, oferujemy państwu pełny zakres usług dezynsekcji na terenie Mińska Mazowieckiego. Oprócz dezynsekcji wykonujemy również usługi deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy naszym klientom pozbyć się szkodliwych gryzoni, drobnoustrojów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów.

Czy można samodzielnie usunąć gniazdo os lub szerszeni?

Likwidacja gniazd os i szerszeni może okazać się trudna, szczególnie w trakcie dużej aktywności tych owadów w lecie. Jak zniszczyć gniazdo os w lecie ? Jeżeli gniazdo jest widoczne i na wierzchu można spróbować usunąć je koniecznie w nocy za pomocą specjalnej gaśnicy na osy i szerszenie bądź wężem z wodą. W nocy w gnieździe będzie znajdowała się większość owadów. Więc trzeba to robić bardzo ostrożnie. Jedyna sytuacja, gdy można spokojnie i bezpiecznie usunąć gniazdo to okres zimowy. W zimie gniazda zarówno os i szerszeni są puste. Zapobiegnie to założeniu gniazda w tym samym miejscu lub tuż obok w trakcie kolejnego sezonu. Jeżeli pomimo okresu zimowego obawiasz się samodzielnie usuwać gniazda os czy szerszeni zadzwoń do nas. 

Jaka jest cena w Mińsku Mazowieckim za usuwanie gniazd os? Usuwanie gniazd os cena

Poza likwidacją gniazd os i szerszeni, oferujemy państwu pełny zakres usług dezynsekcji na terenie Mińska Mazowieckiego i w jego okolicy. Regularnie wykonujemy usługę likwidacji gniazd os lub szerszeni w miejscowościach tj. Piaseczno, Warszawa ( Białołęka, Wilanów, Śródmieście , Mokotów ) Pruszków, Nasielsk, Sochaczew, Józefów, , Sulejówek, Żyrardów, Wołomin, Zielonka, Milanówek, Wyszków, Radzymin, Otwock, Brwinów, Legionowo, Białobrzegi, Bielany, Błonie. Służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania szkodników. Jeżeli będzie taka potrzeba udamy się do siedziby państwa firmy, by nieodpłatnie dokonać lustracji obiektu i wycenić usługę.

Oprócz dezynsekcji wykonujemy również usługi deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy naszym klientom pozbyć się szkodliwych gryzoni, drobnoustrojów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów. 

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – deratyzacja myszy, szczurów, innych gryzoni,

– dezynsekcji owadów i insektów – prusaki, gniazd prusaków, karaluchy, gniazd karaluchów, dezynsekcję mrówek, kleszczy, meszek, niszczenie gniazd szerszeni, os, pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : dezynfekcja wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów w mieszkaniu, dezynfekcją chorobotwórczych bakterii, odkażanie, 

– ozonowania, usuwamy alergeny z mieszkania, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne,

– inne szkodniki zwierząt, 

Na terenie Mińska Mazowieckiego i okolic usługę likwidacji usuwania gniazd os i szerszeni wykonujemy na terenie ogrodów, parków, terenów zielonych, działek prywatnych w :

— firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze,), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( mieszkań i lokali użytkowych), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych ( izolacja lub kwarantanna po COVID- 19),

– gospodarstwach rolnych (bioasekuracja magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )

– przychodniach lekarskich, szpitalach, domach pomocy społecznej, środkach transportu medycznego ( karetki specjalistyczne i transportowe),

– ogródkach działkowych 

– i inne nietypowe miejsca.  

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wycena usługi w Mińska Mazowieckiego jest bezpłatna. Oferujemy realizację każdego zlecenia usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że każdy naszych pracowników to specjalista. Dzięki temu jesteśmy profesjonalni. Przeszkoleni pracownicy i stosowane przez nas bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych środki to gwarancja dużej skuteczności usługi i zadowolenie klientów. 

Jeżeli poszukujesz fachowców. Sprawdź nas, wysłanie zapytania o ofertę nic nie kosztuje. Zadzwoń i dowiedz się więcej. Wystarczy jeden telefon aby zamówić usługę. 

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł:

Usuwanie gniazd os i szerszeni