Ozonowanie klimatyzacji samochodowej – na czym polega i jak przebiega ta usługa?

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej – na czym polega i jak przebiega ta usługa?

Ozonowanie klimatyzacji w samochodzie – dlaczego i jak często?

Okres wakacyjny oznacza słońce i wysokie temperatury panujące na zewnątrz budynków – kierowcy, którzy nie posiadają klimatyzowanego garażu lub zostawiają auta na parkingach zewnętrznych, z pewnością znają uderzenie gorącego powietrza po otwarciu samochodu, który cały dzień stał na słońcu. 

Przykładem jest sytuacja, jeśli pojazd polakierowany na czarny kolor, stoi zaledwie przez 40 minut w 33-stopniowym upale – temperatura wewnątrz sięga nawet powyżej 60 stopni! Na ratunek przychodzi jednak klimatyzacja, która w błyskawiczny sposób ochłodzi powietrze w aucie i sprawi, że żaden upał nie będzie nam straszny. 

Klimatyzację jednak trzeba przygotować przed sezonem, by służyła ona użytkownikom w sposób bezpieczny i komfortowy. Przez wilgotny i chłodny okres jesienno-zimowy, może zgromadzić ona wiele bakterii i zarodników grzybów, które zaczną panoszyć się po układzie klimatyzacji na wiosnę – w lecie po włączeniu i ustawieniu nawiewu oraz systemu chłodzenia na swoją twarz, niemal sami wystawiamy się na atak tych szkodliwych czynników. 

Dlatego też należy przynajmniej raz do roku, na początku sezonu zadbać o higienę środka transportu i rozważyć ozonowanie układu klimatyzacji. Wszystko jednak zależy od warunków panujących w danym miejscu i sposobu eksploatacji pojazdu dlatego też czyszczenie klimatyzacji może być w niektórych przypadkach zalecane częściej.

Brzydki zapach? Czas na ozonowanie klimatyzacji

Chociaż zarodników grzybów, bakterii i pleśni nie widać gołym okiem, z czasem możemy jednak je poczuć. Brudna klimatyzacja może powodować niezwykle nieprzyjemny zapach po uruchomieniu, co jest sygnałem poważnie zaniedbanego systemu, który przez dłuższy okres był niekonserwowany. Wtedy już lepszym rozwiązaniem jest otwarcie okien w samochodzie i wyłączenie nawiewu, który może stanowić zagrożenie dla organizmu i zdrowia. To niezwykle istotne, jeśli wozisz autem małe dzieci, których układ oddechowy jest szczególnie narażony! Osoby z problemami z alergią, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, astmą, także powinny poświęcić szczególną uwagę kwestii regularnego czyszczenia klimatyzacji.

Ozonowanie samochodu pozwala przy okazji pozbyć się zapachu papierosów, co może przydać się nie tylko ze względów sanitarnych, ale także przy okazji sprzedaży samochodu.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z układu klimatyzacji i wyczyścić cały system? Wiele osób zastanawia się na czym polega usługa ozonowania klimatyzacji samochodowej. Ozonowanie klimatyzacji aucie jest najlepszym sposobem, ponieważ od początku procesu, wytwarzane są czyste, pozbawione wszelkich bakterii i szkodliwych zarodników cząsteczki tlenu – posiadają one niezwykle silne właściwości bakteriobójcze, która oceniane są na 50-krotnie większą wydajność od popularnego chloru.

Z pomocą ozonu nie tylko można oczyścić powietrze w samochodzie lub mieszkaniu, ale również trwale pozbyć się grzybów i pleśni, które zostaną w sposób błyskawiczny zneutralizowane. Oczywiście należy maksymalnie wyczyścić dostępne miejsca i powtarzać zabieg do momentu, gdy nieprzyjemny zapach przestanie się wydobywać z klimatyzacji – w przypadku regularnego ozonowania systemu w każdym sezonie, wystarczy jeden zabieg, który trwa maksymalnie od kilku do kilkunastu minut. 

Ozonowanie klimatyzacji – samodzielnie, czy z pomocą firm DDD?

Generatory ozonu są dostępne dla wszystkich zainteresowanych klientów, więc teoretycznie każdy jest w stanie nabyć tego typu urządzenie, które pozwala na czyszczenie klimatyzacji w aucie. Należy jednak zwrócić uwagę na stosunek ceny do ich wydajności, ponieważ mocne narzędzia, nie należą do tanich i łatwo dostępnych, a niewielkie generatory ozonu, mogą nie radzić sobie z szybką i satysfakcjonującą pracą. Dlatego też chcąc mieć pewność, że podjęte działania przyniosą założony skutek w postaci czystego i bezpiecznego systemu klimatyzacji, warto zwrócić się do specjalistów.

Firmy specjalizujące się w usługach sanitarnych, jak nasza, posiadają dużo lepszej jakości generatory, dysponujące większą wydajnością i tempem produkcji ozonu – wystarczy wtedy krótki zabieg czyszczenia klimatyzacji, by cieszyć się świeżością powietrza w aucie i komfortem użytkowania systemu chłodzącego. Zwykle, biorąc pod uwagę koszty, czas i brak pewności, że układ został wyczyszczony i jest w pełni bezpieczny (także dla rodziny, w tym dzieci), lepiej jest zwrócić się do specjalistów. Dlatego też, jeśli masz pytania odnośnie ozonowania klimatyzacji (także na większą skalę – np. w przypadku samochodów firmowych), zapraszamy do kontaktu.

O ozonowaniu od strony technicznej poczytasz tu: Usługa ozonowania

Usługi: ozonowanie mieszkania, domu i samochodu (auta) a także biur realizujemy na terenie trzech województw:

  1. podlaskiego: Łomża, Białystok, Zambrów, Grajewo, Suwałki, Augustów
  2. warmińsko- mazurskiego: Ełk, Giżycko, Mrągowo, Olecko, Pisz, Szczytno, Węgorzewo
  3. mazowieckiego: Ciechanów, Mińsk Mazowiecki, Ostrołęka, Przasnysz, Siedlce, Sokołów, Ostrów Mazowiecka.

Zobacz także: