Deratyzacja

deratyzacja szczurów

Deratyzacja- co to jest i na czym polega ?

Wszelkie usługi zwalczania gryzoni, myszy i szczurów w budynkach mieszkalnych, firmach, biurach, nieruchomościach zwane są deratyzacją.

Zwalczanie gryzoni zwane właśnie deratyzacją, odszczurzaniem, zwalczaniem myszy to ogół usług polegających na tępieniu gryzoni ale także lub przede wszystkim zabezpieczaniu obiektów przed wnikaniem ich do środka.

Dlaczego należy przeprowadzać deratyzację ( zwalczanie gryzoni) ?

Gryzonie związane z człowiekiem wyrządzają olbrzymie straty żywności. Każdego dnia na świecie przybywa około 3,5 mln szczurów, z których każdy zjada dziennie co najmniej 20 g pożywienia, wydala 20 grudek kału i pozostawia w żywności 16 ml moczu, zanieczyszczając około 30 kg produktu. Sto szczurów spożywa ponad tonę produktów spożywczych w ciągu roku, a 50 szczurów je tyle, ile para ludzi. W ciągu roku 5 par myszy domowej wydala tam, gdzie żeruje, nawet 50 tysięcy grudek kału i prawie 10 litrów moczu.

Gryzonie pokonują napotkane przeszkody ostrymi siekaczami, które pokryte są emalią twardą jak stal (5,5 w skali Moh-a). Szczur wędrowny może gryźć z naciskiem 1.700 kg/cm2 i szybkością 1,5-6 ugryzień na sekundę. Gryzonie są w stanie uszkodzić każdą konstrukcje, wyposażenie budynków, zabudowań gospodarskich czy magazynów. Przyczyniają się do niszczenia warstw izolacyjnych w/w pomieszczeń oraz uszkadzają rury kanalizacyjne i przewody elektryczne. Przez ich działalność powstają pożary pomieszczeń, a przechowywane w magazynach produkty są zalewane wodą wydostającą się z uszkodzonych przewodów wodociągowych lub fekaliami z kanalizacji.

Gryzonie, a w szczególności szczury, mogą przenosić nawet 60 różnych, groźnych chorób, np. gorączkę szczurzą, leptospirozę (chorobę Weila), salmonellozy, dżumę, włośnicę. Powyższe choroby przenoszone przez gryzonie są szczególnie niebezpieczne dla naszych dzieci.

Skuteczna deratyzacja, szczuroszczelność budynków, monitoring i zwalczanie gryzoni

W związku z olbrzymimi stratami wywoływanymi przez gryzonie, działania (deratyzacja) polegające na zwalczaniu szczurów i myszy należy podejmować jak najszybciej. Podejmowane przez nas usługi deratyzacyjne mają na celu zapobieganie przedostaniu się gryzoni do pomieszczeń zakładu przemysłu spożywczego, tak aby nie znalazły kryjówek i miejsc do rozrodu. Na terenach firm z branży spożywczej używamy tylko tych rodentycydów ( środków gryzoniobójczych), które są bezpieczne i zarejestrowane. Korzystamy wyłącznie z rodentycydów o najwyższej zawartości substancji czynnej. Strodki te mogą być stosowane wyłącznie przez przeszkolone ekipy DDD. Nie są dostępne w sprzedaży dla osób prywatnych. Stosujemy je ściśle z instrukcją podaną w etykiecie preparatu zgodnie z wypracowyanymi przez wiele lat patentami opartymi na naszym doświadczeniu. Monitorujemy, zapisujemy i analizujemy aktywność gryzoni przy każdorazowym sprawdzaniu karmników deratyzacyjnych. Pozyskane dane są skrupulatnie odnotowywane w odpowiednich dokumentach ( protokół deratyzacji). Zawsze przeprowadzamy deratyzację ( odszczurzanie) w sposób bezpieczny dla personelu zakładu z założeniem, że produkty lub opakowania nie mogą zostać zanieczyszczonych stosowanymi środkami, co jest podstawowym wymogiem systemu HACCP.

Należy pamiętać, że łatwiej i bezpieczniej jest zapobiegać występowaniu gryzoni niż je zwalczać. Najważniejsza jest profilaktyka.

Na czym polega usługa zwalczania myszy i szczurów (deratyzacja)? Jak wytępić szczury i myszy ? Jak pozbyć się gryzoni ?

  • sprawdzeniu szczuroszczelności budynku,
  • wyszukiwaniu miejsc bytowania gryzoni,
  • instalacja karmników deratyzacyjnych, rozstawienie chwytaczy gryzoni bądź lepów ( w przypadku firm), rozłożenie trutki ( w domach prywatnych) pod warunkiem, że w otoczeniu nie ma zwierząt domowych, które żywią się gryzoniami,
  • usunięcie padłych gryzoni, które następnie są utylizowane w wyspecjalizowanej firmie zajmującej się utylizacją odpadów,
  • wykonaniu czyszczenia, dezynsekcji i dezynfekcji miejsca, gdzie znaleziono padłe zwierzęta.

Usługi deratyzacji – zwalczania szczurów i myszy świadczymy dla:

  • firm z branży spożywczej (produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze, magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),
  • spółdzielni mieszkaniowych ( deratyzacje piwnic), szkół, przedszkoli, szpitali,
  • klientów prywatnych (mieszkania i domy prywatne).

Należy pamiętać, iż usługi sanitarne takie jak deratyzacja, dezynfekcja i dezynsekcja są niezbędna do zachowania bezpieczeństwa żywności i są podstawą wszystkich systemów jakości stosowanych w różnorodnych nieruchomościach o różnym profilu od branży spożywczej do budynków biurowych.

Poszukujesz sprawnego deratyzatora dla swojej firmy czy mieszkania ? Jesteśmy firmą deratyzacyjną z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem do przeprowadzenia skutecznej deratyzacji ( zwalczania myszy i szczurów) w Twoim otoczeniu.

Usługi deratyzacyjne (deratyzacja) realizujemy na terenie trzech województw:

1) podlaskie: Łomża, Białystok, Zambrów, Grajewo, Suwałki, Augustów

2) warmińsko- mazurskie: Ełk, Giżycko, Mrągowo, Olecko, Pisz, Szczytno, Węgorzewo

3) mazowieckie: Ciechanów, Mińsk Mazowiecki, Ostrołęka, Przasnysz, Siedlce, Sokołów, Ostrów Mazowiecka.

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej nt. zwalczania szczurów i myszy ! Udzielimy wszelkich informacji nt tego jak się pozbyć gryzoni i rozwiejemy Twoje wątpliwości dotyczące deratyzacji piwnic ! Skuteczna deratyzacja- firma !

Telefon 784 450 116 lub mailowo [email protected]

Zobacz także: