Odkomarzanie

Odkomarzanie

Co to jest odkomarzanie (zwalczanie komarów, meszek, gzów, kleszczy)?

Zwalczanie uciążliwych owadów latających ( komarów, kleszczy, meszek i gzów ) – to usługa polegająca na usunięciu z naszego otoczenia w/w owadów. Gdy czas spędzamy na świeżym powietrzu powyższe insekty skutecznie mogą pogorszyć nasze samopoczucie i zmienić przyjemność spędzania czasu na zewnątrz w koszmar. Na nieprofesjonalnym rynku środków do likwidacji komarów, kleszczy czy meszek brak jest preparatów do odkomarzania, likwidacji kleszczy. Dodatkowo wymagane są kosztowne urządzenia np.: zamgławiacze termiczne, których koszt zakupu przekracza 20-krotność kosztu jednorazowej usługi. W związku z tym osoba, która chciałby wykonać chociażby oprysk na komary lub kleszcze w ogrodzie ma bardzo utrudnione zadanie, nie wspominając już odkomarzaniu większego terenu. Usługa odkomarzania ma jeden wielki plus, przy okazji likwidujemy również kleszcze. Opryski i zamgławianie na komary to jednocześnie najskuteczniejszy sposób na kleszcze.

Likwidacja komarów nad jeziorem, rzekę, przy terenie podmokłym.
Wykonywanie usług odkomarzania czy zwalczania komarów jest szczególnie polecane na działkach znajdujących się niedaleko zbiorników wodnych, ogródkach działkowych, altanach i tarasach, gdzie zwykle populacje dokuczających nam owadów jest znacznie większe.

W jaki sposób wykonywana jest usługa zwalczania komarów, kleszczy ( odkomarzanie) ?

Usługę odkomarzania można wykonujemy następującymi metodami:

 • metoda opryskowa
 • zamgławianie na zimno i gorąco
 • zamgławianie metodą ULV
 • metodą fizyczną

Nie każda metoda nadaje się do zastosowania w każdym przypadku. Dopasujemy więc odpowiednią metodę tak aby była ona efektywna oraz uzasadniona ekonomicznie.

W jakich warunkach pogodowych można wykonać odkomarzanie, likwidację kleszczy?

Zwalczanie komarów można wykonywać tylko przy odpowiedniej pogodzie. Usługę wykonuje się tylko wcześnie rano lub późnym popołudniem w bezwietrzny dzień. Jest to zależne od wielu czynników m.in.:

 • od cyklu biologicznego komarów,
 • minimalizowania skutków stosowania preparatów biobójczych na inne pożyteczne owady np.: pszczoły, trzmiele.

O czym należy poinformować technika DDD przed przystąpieniem do przeprowadzenia zabiegu zwalczania komarów lub kleszczy ?

 • o lokalizacji pasieki pszczelarskiej w najbliższym otoczeniu,
 • o położeniu wszelkich akwenów i zbiorników wodnych, a także oczek wodnych z rybami,
 • o położeniu ogródków owocowych i warzywnych

Jak przygotować otoczenie do usługi odkomarzania (zwalczania komarówi kleszczy)?

 • chowamy wszystkie zabawki dziecięce, koce, wózki, rowerki, trampoliny
 • zakrywamy folią wszystkie oczka wodne, karmniki dla zwierząt, budy dla psów, kojce i inne miejsca przebywania zwierząt domowych,
 • zamykamy wszystkie drzwi i okna budynku mieszkalnego

Do tej pory przeprowadziliśmy wiele usług tego typu, szczególnie w parkach miejskich, placach zabaw, osiedlach czy działkach prywatnych. Nasze doświadczenie oraz wiedza w zwalczaniu komarów, kleszczy meszek i innych uciążliwych insektów pozwala nam przede wszystkim skutecznie ale również bezpiecznie i “z głową” przeprowadzać zabiegi.

Usługi zwalczania komarów, kleszczy meszek w ogrodzie, parku, nad wodą świadczymy na terenie trzech województw:

1) podlaskiego: Augustów,Łomża, Białystok, Grajewo, Suwałki, Zambrów,

2) mazowieckiego: Ciechanów, Mińsk Mazowiecki, Ostrołęka, Przasnysz, Siedlce, Sokołów, Ostrów Mazowiecka.

3) warmińsko- mazurskiego: Mrągowo, Ełk, Giżycko, Olecko, Pisz, Szczytno, Węgorzewo.

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej nt. Tego jak pozbyć się komarów z działki nad jeziorem! Udzielimy wszelkich informacji i rozwiejemy Twoje wątpliwości !

Telefon 784 450 116 lub mailowo [email protected]

Zobacz także:

 

Poznaj opinie o naszej firmie

Marta Z., Rajgród
Nie do końca byliśmy przekonani o tym czy da radę zlikwidować komary lub chociaż zmniejszyć ich ilość na naszej działce nad jeziorem. Usługa odkomarzania zmniejszyła ilość komarów do tego stopnia, że spokojnie można posiedzieć na tarasie, dzieci nie są tak pogryzione. Mimo sceptycznego podejścia warto skorzystać z odkomarzania.

Paweł M, Konarzyce k/Łomży
Mieszkamy pod lasem a w okolicy mamy tereny podmokłe. Ilość komarów wokół domu była zatrważająca. Nie dało się wysiedzieć na zewnątrz. Po usłudze odkomarzania sytuacja poprawiła się do tego stopnia, że można normalnie żyć. A co ciekawe nasze psy przestały co chwilę łapać kleszcze. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Co roku planujemy zamawiać usługę odkomarzania w tej firmie !

Zajazd Przylasek Wiartel k. Pisza
Usługa odkomarzania skuteczna, jesteśmy zadowoleni. Komary już nie odstraszają klientów.

Martyna K., Augustów
Odkomarzenie działki przebiegło szybko i sprawnie. Bardzo atrakcyjna cena. Duża skuteczność usługi. Fachowy kontakt. Polecamy