Usuwanie gniazd os i szerszeni

Usuwanie gniazd os i szerszeni

Gdy w naszej okolicy stwierdzimy nadmierna liczebność szerszeni, os czy pszczół możemy mieć 100 % pewność, że w pobliżu naszego domu pojawiło się ich gniazdo. Zwykle lokalizacja gniazd jest trudna do wykrycia, gdyż owady mogą pokonywać znaczne odległości od swojego gniazda w poszukiwaniu pożywienia. Jak zatem skutecznie zlikwidować gniazdo os i szerszeni pod naszym dachem, gdy ciężko jest je znaleźć ?

Czy Straż Pożarna pomoże nam usunąć lub zlikwidować gniazdo os lub szerszeni ?

Niestety od pewnego czasu strażacy nie chcą a nawet nie mogą zajmować się tego typu pracami. Komendant Główny Straży Pożarnej wprowadził nowe zasady postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniem wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych.

Strażacy będą podejmowali interwencje w wyłącznie w przypadku pojawienia się szerszeni, os czy rojów pszczół o ile stwierdzone zostanie bezpośrednie zagrożenia dla życia czy zdrowia w obiektach, w których przebywają grupy dzieci lub osoby o ograniczonej zdolności poruszania się.

W związku z powyższym likwidację gniazd os, szerszeni czy pszczół występujących w domach prywatnych, prywatnych terenach leśnych, działkach, placach zabaw musimy wykonać samodzielnie lub zlecić wyspecjalizowanej firmie likwidującej gniazd os, szerszeni czy roje pszczół. Pamiętajmy, iż za zapewnienie bezpieczeństwa w danym obiekcie zawsze odpowiada zarządca nieruchomości!

Jak odszukać gniazdo os, szerszeni czy pszczół ? Lokalizacja gniazda.

Owady błonkoskrzydłe – osy i szerszenie zawsze budują swoje gniazda w miejscach trudno dostępnych dla ludzi. Zwykle wybierają miejsca osłonięte od wiatru i deszczu przynajmniej częściowo zaciemnione. Osy i szerszenie najczęściej budują gniazda na poddaszach, podbitkach, dziuplach drzew oraz w miejscach, gdzie uszkodzeniu uległa elewacja budynku lub w miejscach niedoskonałości po obróbce dekarskiej. Szczególnie chętnie wybierają miejsca, które nie są często odwiedzane przez ludzi tj. Tylne ściany garaży, stare altanki, wiaty do składowania drewna opałowego ale również skarpy czy nory w ziemi.

Pszczoły natomiast wybierają miejsca tj. elementy elewacji, stare konary drzew.

Często znalezienie gniazda i jego likwidacja wymaga skorzystania z usług firmy DDD, gdyż nasze doświadczenie pozwala nam szybko i skutecznie zlokalizować gniazd i się jego pozbyć.

Jak zlikwidować osy, szerszenie czy roje pszczół na poddaszu, strychu lub pod dachem ?

Przy wyborze odpowiedniej metody usunięcia gniazda os czy szerszeni zawsze kierujemy się lokalizacją gniazd oraz zapewnieniem bezpieczeństwa domownikom i ich sąsiadom. Korzystamy wyłącznie z nowoczesnych środków, które zapewniają bardzo wysoką skuteczność przy zachowaniu bezpieczeństwa dla ludzi. Dzięki temu możemy zagwarantować najwyższa jakość usługi zwalczenie lub likwidacji gniazda.


Jak samodzielnie zlikwidować/ usunąć gniazdo os, szerszeni czy roje pszczół ?

Stanowczo odradzamy usuwanie gniazd os czy szerszenia na własna rękę ! Przy tego typu działaniach wymagane są odpowiednie zabezpieczenia ochrony osobistej (odpowiedni stój), odpowiednie środki do likwidacji gniazd szerszeni i os a także rozumienie zachowań owadów.

Usuwanie gniazd błonkoskrzydłych tj. os, szerszeni czy pszczół na własną rękę może być niebezpieczne dla życia lub zdrowia, szczególnie w przypadku wielokrotnych użądleń przez owady osób uczulonych.


Jak zabezpieczyć miejsce, z którego zostało usunięte gniazdo os lub szerszeni ?

Aby zagwarantować, że owady nie wrócą w to samo miejsce w kolejnym roku, miejsce po usunięciu czy likwidacji gniazda musi zostać dokładnie oczyszczone z pozostałości po gnieździe. Stosujemy również specjalny środek, który działa odstraszająco na osy, szerszenie czy pszczoły. Nie zapominajmy również o inspekcji budynku pod kątem wyżej opisanych nieszczelności, po ich uszczelnieniu możemy mieć pewność, że osy i szerszenie nie powrócą ponownie “pod strzechy” naszego domu.

Dzięki skorzystaniu z naszych usług nie będziecie Państwo musieli zastanawiać się nad tym:

  • Jak pozbyć się os i czy istnieje skuteczny preparat na osy?
  • Czy potrzebna mi pułapka na szerszenie i jak wyglądają szerszenie?
  • Czego nie lubią szerszenie i jak je odstraszyć czy istnieje na nie sposób?

Te i inne wątpliwości związane z likwidacją/ zwalczaniem gniazd os i szerszeni a także usuwaniem rojów pszczół rozwiejemy w trakcie jednej wizyty.

Poszukujesz podobnej usługi dla siebie? Obsługujemy klientów między innymi w takich miejscowościach jak: Zambrów, Choroszcz, Czyżew, Brańsk, Łapy, Szepietowo, Biała Piska, Mikołajki, Olecko, Orzysz, Szczuczyn, Wysokie Mazowieckie, Tykocin, Ruciane- Nida, Maków Mazowiecki, Brok, Przasnysz, Ostrołęka, Pisz, Ełk, Suwałki oraz innych miastach.

Zapraszamy do kontaktu !!!!

Usługi zwalczanie/ likwidacja gniazd i rojów os, szerszeni czy pszczół w domu, ogrodzie czy w firmie realizujemy na terenie trzech województw:

  1. podlaskiego: Łomża, Białystok, Zambrów, Grajewo, Suwałki, Augustów, Kolno
  2. warmińsko- mazurskiego: Ełk, Giżycko, Mrągowo, Olecko, Pisz, Szczytno, Węgorzewo
  3. mazowieckiego: Ciechanów, Mińsk Mazowiecki, Ostrołęka, Przasnysz, Siedlce, Sokołów, Ostrów Mazowiecka.

Zobacz także:

Usuwanie gniazd os i szerszeni Białystok

Usuwanie gniazd os i szerszeni Mińsk Mazowiecki

 

Poznaj opinie o naszej firmie

Aneta, Białystok, Zielone Wzgórza
Firma STANDER w ciągu 15 minut pozbyła się szerszeni z mojego ogródka. Likwidacja gniazda szerszeni przebiegła bardzo sprawnie. Bardzo obawialiśmy się o dzieci bo nie mieliśmy się jak wyprowadzić się z domu na czas likwidacji gniazda. Szerszenie zniszczone natychmiast, gniazdo zerwane i usunięte. Bardzo polecam usługę likwidacji szerszeni w tej firmie.

Andrzej., Zambrów
Wyjechaliśmy na dwa tygodnie na wakacje. Po powrocie stwierdziliśmy, że nad samym wejściem do domu osy zbudowały gniazdo. Zużyłem 4 gaśnice na osy/szerszenie aby się ich pozbyć, nic nie poskutkowało - strata pieniędzy. Usługa zwalczania gniazd os przeprowadzona skutecznie. Polecam

Michał., Ostrołęka
Usunięcie gniazda szerszeni stanowiło nie lada problem. Próbowałem gaśnic z pianą kupionych w markecie, 3x pogryzły mnie szerszenie. Byłem pod wrażeniem jak szybko można pozbyć sie gniazda szerszeni mając odpowiednie środki. Duży plus za honorowanie Karty Dużej Rodziny. Dostaliśmy za to rabat 15%. Polecam usługi tej firmy z czystym sercem.

Antoni S., Suwałki
Usługa dezynsekcji gniazda os na działce szybko zwalczyła te wstrętne osy, które miałem w garażu, ceny normalne do przyjęcia. Bardzo dobry kontakt z firmą. Właściciel dużo dłużej tłumaczył mi przez telefon jak bedzie wyglądać usługa niż likwidował gniazdo os. Polecam jak trzeba usunąć gniazdo os.