Zwalczanie pluskwy

Zwalczanie pluskwy

Jak zwalczyć pluskwy ? Czy istnieją domowe sposoby zwalczania pluskwy łóżkowej w domu, mieszkaniu czy hotelu ?

Na początku każdy, kto doświadczy ugryzień i obecności pluskwy domowej w swoim mieszkaniu zadaje sobie pytanie: Skąd się biorą pluskwy ? Czy to na pewno jest pluskwa łóżkowa? Każdy wówczas zastanawia się w jaki sposób skutecznie a zarazem bezpiecznie dla siebie i swojej rodziny pozbyć się pluskwy domowej. Nasuwa się mnóstwo pytań o to jak wytępić pluskwy domowe najlepiej jak najniższym kosztem oraz domowymi sposobami.

Niestety ze względu na żywotność tego owada domowe sposoby przynoszą tylko chwilową ulgę i problem prędzej czy później powróci. Zwalczanie pluskwy łóżkowej nie jest więc zajęciem prostym i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz odpowiednich środków chemicznych. Niestety większość środków do dezynsekcji pluskwy, które można zakupić w marketach wykazuje tylko krótkotrwałe działanie i zawiera przestarzałe substancje, które nie przyniosą zadowalających rezultatów.
Nasuwa się więc pytanie: Czy można samodzielnie zwalczyć pluskwy? Jak wytępić pluskwy domowe?
Z doświadczenia wiemy, że wysiłki Naszych klientów zwykle skończyły się niepowodzeniem a nierzadko sporym wydatkiem. Wszelkiego rodzaju parownice, taśmy obustronne, świeże liście orzecha czy fasoli to tylko półśrodki, które są propagowane na różnych forach internetowych. Przynoszą jedynie chwilową ulgę a i tak usługę odpluskwiania prędzej czy później będziemy zmuszeni zlecić wyspecjalizowanej firmie. Odrobaczenie mieszkania z pluskiew nie jest proste ! Ich likwidacja wymaga doświadczenia i odpowiednich środków.

Czym charakteryzuje się i jak wygląda pluskwa domowa ?

Jak wygląda cykl rozwojowy pluskwy domowej STANDER Łomża
Cykl rozwojowy pluskiew domowych

Wiele osób zastanawia się jak wyglądają pluskwy domowe potocznie nazywanymi pluskwami łóżkowymi. Pluskwa domowa z łaciny Cimex lectularis ma ciało silnie spłaszczone, które jest jajowato-owalne, zabarwione na brązowo, a po posiłku pluskwy stają się purpurowe. Osobniki dorosłe pluskwy domowej osiągają wymiary 4-5 mm.

 

Jak wyglądają jaja pluskwy domowej ?

jak wyglądają jaja pluskwy domowej STANDER Łomża
Jaja pluskwy domowej w wersalce

Samice składają jaja w szczelinach ścian i podłóg, za ramami obrazów, luster, w spojeniach mebli, pod tapetami i boazerią. Są to miejsca dziennych kryjówek pluskiew domowych w mieszkaniu. W ciągu życia samica pluskwy może złożyć 250-500 jaj.
W temperaturze 35-37 st. C rozwój pluskiew z jaj trwa 4-6 dni, a poniżej 16 st. C 15-29 dni. Złożone jaja przeżywają 45 dni w temp. – 6 st. C. Dorosłe pluskwy domowe w ciągu minuty mogą pokonać 1 m odległości.

gniazdo w pufie pluskwy domowej STANDER.pl
gniazdo pluskwy domowej w pufce

Zacznijmy zatem od początku. Skąd się biorą pluskwy w naszym mieszkaniu ?

Zwykle przynosimy je sami do domu. W jaki sposób ? Bardzo prosto. Na przykład:

 • przebywając dłuższą chwilę w miejscach publicznych tj.: kina, szpitale, poczekalnie, fotele do masażu w galeriach handlowych czyli wszędzie tam, gdzie korzystamy z miękkich foteli czy łóżek,
 • korzystając ze środków transportu publicznego,
 • w hotelach i pensjonatach w trakcie urlopu. Zwykle czerwone krosty, które wyskakują nam po kilku dniach pobytu traktujemy jako reakcję alergiczną na nowe miejsce (proszek do prania, zmiana jedzenia, inne parametry wody itp.) Gdy spokojnie odpoczywamy, pluskwy ukradkiem wchodzą do naszych toreb podróżnych, ubrań a nawet mogą być przenoszone na Nas samych,
 • kupując ubrania z tzw. secondhandów czy mebli z komisów meblowych a nawet ze znanych sieci sklepów meblowych, które często nie dbają o monitorowanie szkodników w tym pluskwy domowej,
 • od sąsiadów np.: wentylacją, którzy zbagatelizowali problem i rozrastające się kolonie poszukują nowych „terenów do polowania”,
 • za pomocą zwierząt np.: psów, kotów, szczurów czy ptaków (gołębi), które nierzadko zakładają gniazda na naszych balkonach,
 • wykonując zawody wymagające odwiedzania wielu mieszkań np.: hydraulik, elektryk, policjant

Jak rozpoznać obecność pluskwy domowej ? Pluskwa domowa gdzie szukać ?

pluskwa domowa gdzie szukać STANDER Łomża
Gdzie chowają się pluskwy domowe

Gniazda pluskwy domowej zlokalizowane są najczęściej w:

 1. łóżkach – ramy łóżek, brzegi materaca szczególnie od spodu, tam gdzie nie dochodzi światło słoneczne,
 2. tapczanach- łączenia materiału z drewnem, a przy dużej infestacji również głębiej pod podbitką,
 3. za listwami przypodłogowymi,
 4. za brzegami odstających tapet,
 5. w legowiskach zwierząt domowych,
 6. we wszelkich innych szczelinach, które są trudno dostępne dla człowieka.
gniazdo pluskwy domowej na ramie drewnianego łóżka
Odchody pluskwy domowej w ramie łóżka
pluskwy domowe łóżkowe w łóżku stander białystok
Odchody pluskiew / czarne kropki
pluskwa łóżkowa schowana w zabawce pluszowej stander łomża
Gniazdo pluskwy domowej w pluszaku
zdjęcie maskotki zaatakowanej przez pluskwy
pluskwa domowa schowana za obrazem stander zambrów
Pluskwa domowa schowana za ramą obrazu
jak wyglądają ugryzienia pluskwy domowej na ciele Stander Białystok
Jak wyglądają ugryzienia pluskwy domowej

Czy ugryzienia pluskwy domowej mogą być niebezpieczne dla domowników ? Pluskwa domowa a przenoszenie gronkowca złocistego.

Pluskwy żywią się ludzką krwią. Mają aparat gębowy dobrze przystosowany do przebijania skóry i pobierania płynnego pokarmu, czyli krwi. Po ugryzieniu przez pluskwę domową na ciele pozostaje swędzące miejsce. I w zależności od człowieka mogą się po ugryzieniu przez pluskwę pojawić inne objawy miejscowe lub ogólne odczyny uczuleniowe. Bardzo często ugryzienia pluskwy łóżkowej są mylone przez lekarzy alergologów z odczynem alergicznym. Pluskwa oprócz pozostawienia bolącego miejsca, roznosi groźne bakterie gronkowca złocistego, który powoduje infekcje takie jak np. posocznicę, zapalenie szpiku kostnego, zespół wstrząsu toksycznego. Nierzadko także choroby odzwierzęce, które nie są groźne dla naszych pupili a dla nas mogą być. Pluskwy łóżkowe mogą przenosić choroby, które są często ciężkie do zdiagnozowania i leczenia.

Ciąża a pluskwy ? Pluskwy a toksoplazmoza. Zapluskwione mieszkanie -zagrożenia dla kobiet ciężarnych.

Gdy mamy w domu kota a jednocześnie jesteśmy w ciąży zawsze musimy zachowywać szczególną uwagę i unikać kontaktu z pupilem. Zagrożenie dla płodu zwiększa się wielokrotnie, gdy oprócz kota w naszym mieszkaniu występują również pluskwy, gdyż pluskwa, która ugryzła kota może przenieść poprzez ugryzienie Toksoplazmozę na ciężarną kobietę. Gdy znajdziemy pluskwy w naszym łóżku lub pogryzienia na skórze jak najszybciej skontaktuj się z naszą firmą. Obecność pluskwy domowej może zagrażać Tobie i Twojemu dziecku !

Dlaczego przy zwalczaniu pluskiew łóżkowych ważny jest czas ? Szybkie zwalczanie pluskwy domowej.

Gdy już mamy pewność, że nieproszeni gości w naszym domu to pluskwy domowe skontaktuj sie z nami jak najszybciej! Zbędna zwłoka powoduje, że liczba kolonii pluskiew wzrasta. Wzrasta też również liczba larw pluskiew. Znacząco zwiększa to koszty usługi odpluskiwania, gdyż musimy zużyć znacznie więcej środków do dezynsekcji. Odpluskwianie mieszkania z czasem rozrostem kolonii pliskiew staje się coraz trudniejsze, rośnie też cena usługi dezynsekcji pluskwy. Przy mniejszej ilości owadów, jaj pluskwy i larw pluskwy zwykle wystarczą tylko dwa zabiegi dezynsekcyjne w odstępie 2-3 tygodni ( w zależności od temperatury panującej w pomieszczeniu zainfekowanym/ zainfestowanym przez pluskwy- czym wyższa temperatura tym szybciej z jaj wyklują się kolejne osobniki pluskiew). W skrajnych przypadkach konieczna jest trzecia dezynsekcja pluskwy domowej.

Jak przygotować mieszkanie, gdy zdecyduję się na usługę zwalczania pluskwy domowej (odpluskwianie mieszkania)?

Odpowiednie przygotowanie mieszkania jest kluczowe do szybkiego i skutecznego przeprowadzenia dezynsekcji pluskwy.

 • odsuwamy wszelkie meble od ścian na odległość min. 15 cm
 • zdejmujemy z łóżek wszelkie narzuty, koce, prześcieradła, poszewki i układamy w jednym miejscu
 • o ile to możliwe zdejmujemy materac z ramy łóżka i opieramy go o ścianę
 • wszelkie pluszowe zabawki umieszczamy w plastikowych workach
 • ze ścian zdejmujemy obrazy, zdjęcia i kwietniki
 • należy bezwzględnie zabezpieczyć artykuły spożywcze znajdujące się w kuchni np.: poprzez zamknięcie ich w szczelnych plastikowych woreczkach czy schowanie do lodówki
 • pakujemy w worki foliowe wszelkie kosmetyki i przybory higieniczne znajdujące się w łazience.
Przygotowanie łóżka do zwalczania pluskwy domowej STANDER Łomża
Odkręcenie listew do likwidacji pluskwy łóżkowej STANDER Białystok
Zdjęcie dywanów do zwalczania pluskwy domowej STANDER Ełk
Odsunięcie szafek i mebli od ścian przy zwalczaniu pluskwy domowej STANDER Grajewo
Przygotowanie ramy łóżka do likwidacji gniazda pluskwy domowej STANDER Łomża

  

Dlaczego tak ważne jest porządne przygotowanie mieszkania do likwidacji pluskiew ?

Aby skutecznie pozbyć się pluskiew trzeba przygotować mieszkanie. Niewłaściwe przygotowanie mieszkania do zwalczania pluskwy uniemożliwi dotarcie do miejsc, w których pluskwy założyły gniazda. Dlatego też aby skutecznie wykonać dezynsekcję trzeba się przyłożyć. Pluskwa lubi ciasne i ciemne miejsca, rzadko odwiedzane przez człowieka a jednocześnie zakłada gniazda w pobliżu ludzi – szczególnie w miejscach gdzie śpią.

Nigdy nie wiemy gdzie zlokalizowane są gniazda pluskwy domowej. Dlatego też konieczne jest skrupulatne przygotowanie mieszkania. Dzięki temu środek biobójczy dotrze do wszystkich miejsca gdzie bytują pluskwy.

Co zrobić po wykonanej usłudze odpluskwiania- dezynsekcja pluskwy domowej w praktyce ?

 • mieszkanie należy wietrzyć przez około 3 godziny
 • dokładnie myjemy wszystkie stoły, blaty, półki i wszystko inne co może mieć kontakt z żywnością
 • wszystkie poszewki, koce, kołdry i poduszki bezwzględnie pierzemy w temperaturze min. 60 oC
 • materiałowe części łóżek, tapczanów i wersalek przecieramy wilgotną szmatką, tak aby nie wetrzeć a zetrzeć środki do dezynsekcji pluskwy łóżkowej,
 • absolutnie! nie należy zmywać podłóg, szafek, krzeseł, parapetów i żadnych innych miejsc, które nie mają kontaku z żywnością, gdyż zastosowane przez nas środki do zwalczania pluskwy, działają na te szkodniki drażniąco, przez co wychodzą ze swoich kryjówek i dużo szybciej padają.

Dlaczego powinni wybrać Państwo akurat naszą firmę do dezynsekcji pluskwy ?

 1. Usługę zwalczania pluskiew domowych wykonujemy za pomocą najnowocześniejszych a zarazem najskuteczniejszych środków chemicznych, które są dopuszczone do użytku w szpitalach, żłobkach czy przedszkolach.
 2. Stosowane przez nas środki są najbezpieczniejszymi dostępnymi na rynku a przy tym wykazują znakomite właściwości rezydualne – osiadają na powierzchniach ( trwałość min. 3 miesiące)
 3. Gwarantujemy 100 % skuteczność naszej usługi odpluskwiania, oferujemy pisemną gwarancję min. 3 miesiące na usługi zwalczania pluskwy
 4. Jesteśmy legalnie działająca firmą, wystawiamy po każdej usłudze FV oraz protokół ze dezynsekcji/tępienia pluskiew.

W ostatnim czasie radyklany wzrost liczby mieszkań i domów, w których pojawiają się pluskwy domowe ( łóżkowe). Najwięcej usług zwalczanie pluskwy realizujemy w dużych miastach tj. Warszawa, Białystok, Suwałki, Łomża, Ełk, Augustów, Ostrołęka czy Lublin. Ma to związek z większym skupiskiem i zwiększoną migracją ludzi. Jaja pluskwy oraz żywe larwy pluskiew przenoszone są chociażby poprzez komunikację miejską. Pluskwa domowa jest owadem, który potrafi migrować w poszukiwaniu pożywienia. W związku z powyższym nie można wykluczyć, że będzie poruszać się pionami wentylacyjnymi czy wodnymi. Bardzo często zdarza nam się relizować dezynsekcję pluskwy łóżkowej w bloku w mieszkaniach w jednym pionie oraz w mieszkaniach sąsiadującyh. Należy przy tym zaznaczyć, że pluskwy nie biorą się z “brudu”. Są to pasożyty, które zwykle zostają zawleczone z zewnątrz do naszych domów.

Zobacz także:

Skuteczne Zwalczanie pluskiew Białystok

Skuteczne zwalczanie pluskiew Ostrołęka

Skuteczne zwalczanie pluskiew Ełk

Poszukujesz podobnej usługi dla siebie? Obsługujemy klientów między innymi w takich miejscowościach jak: Zambrów, Choroszcz, Czyżew, Brańsk, Łapy, Szepietowo, Biała Piska, Mikołajki, Olecko, Orzysz, Szczuczyn, Wysokie Mazowieckie, Tykocin, Ruciane- Nida, Maków Mazowiecki, Brok, Przasnysz, Ostrołęka, Pisz, Ełk, Suwałki,Warszawa, Ząbki, Zielonka,Tłuszcz, Radzymin, Marki, Wołomin, Lublin oraz w innych okolicznych miastach.

Masz jakiekolwiek pytania odnośnie metod dezynsekcji, zwalczania pluskwy domowej, odpluskwiania, chorób przenoszonych przez pluskwy czy jak wyglądają jaja pluskwy łóżkowej ? Zachęcamy do kontaktu ! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości ! Tel. 784450116 lub mailem [email protected]

Kontakt

Usługi zwalczania pluskwy domowej/ odpluskiwania realizujemy na terenie trzech województw:>

 1. podlaskiego: Łomża, Białystok, Zambrów, Grajewo, Suwałki, Augustów
 2. warmińsko- mazurskiego: Ełk, Giżycko, Mrągowo, Olecko, Pisz, Szczytno, Węgorzewo
 3. mazowieckiego: Warszawa, Tłuszcz, Radzymin, Marki, Wołomin, Ząbki, Zielonka, Ciechanów, Mińsk Mazowiecki, Ostrołęka, Przasnysz, Siedlce, Sokołów, Ostrów Mazowiecka
 4. lubelskiego: Lublin i okolice.

 

Poznaj opinie o naszej firmie

Michał Porowski, Suwałki
Byłem dość sceptyczny co do możliwości zwalczenia definitywnie pluskiew w moim domu. Chciałem już wyrzucić wszystkie meble. Odpluskwianie przebiegło bardzo sprawnie. Już po pierwszej wizycie nic nas nie gryzło, po drugim oprysku problem został definitywnie rozwiązany. Skutecznie zwalczone pluskwy, po dezynsekcji nic nie śmierdziało, do mieszkania wróciliśmy po dwóch godzinach od odpluskwiania. Stanowczo polecam usługę zwalczania pluskwy, którą wykonuje forma STANDER.

Magda Andruszewicz, Ełk
Odpluskwianie mieszkania się powiodło, nie mam zastrzeżeń co do usługi dezynsekcji pluskiew. Firma honoruje Kartę Dużej Rodziny przez co miałam sporą zniżkę na usługę odpluskwiania ! Polecam odpluskwianie z tą firmą.

Adam Wójcik, Ostrołęka
Próbowałem już wszystkiego, żeby się pozbyć pluskiew. Kupiłem parownicę, pryskałem łóżka środkami z marketu, w końcu nawet wyrzuciłem stare łóżka. Nic to nie dało. Żaden domowy sposób na pluskwy nie był skuteczny. Obawiałem się czy firma da radę wytępić pluskwy. Wcześniejsza dezynsekcja robiona przez społdzielnie praktycznie nic nie dała. Nie zawiodłem się- pluskwy zwalczone. Żałuje do tej pory, że tak późno zdecydowałem się na dezynsekcję pluskwy. Polecam najskuteczniejsza firma od zwalczania pluskiew w Ostrołęce !

Anna J., Pisz
Już po pierwszym oprysku pluskwy przestały wyłazić i gryźć. Jestem bardzo zadowolona z usługi zwalczania pluskwy. W końcu śpię spokojnie w nocy. Usługa odpluskwiania wykonana bardzo dyskretnie- nieoznakowane auto ! Ceny odpluskwiania bardzo konkurencyjne a terminy usług dużo bardziej przystępne niż u konkurencji. Świetny kontakt z właścicielem firmy. Sam odezwał się po kilku dniach aby dowiedzieć się czy wszystko w porządku po dezynsekcji. Polecam