Zwalczanie kretów i nornic

None
Tagi:

  Skuteczne zwalczanie kretów, nornic i karczowników

  Gdzie można zwalczać krety, karczowniki i nornice ?

  Skuteczne zwalczanie kretów nornic i karczowników Łomża Białystok Ostrołęka

  Krety możemy zwalczać w:

  1) naszych ogrodach,

  2) uprawach ogrodniczych,

  3) szkółkach,

  4) lotniskach,

  5) nasypach hydrotechnicznych,

  6) obiektach sportowych.

  W innych przypadkach możemy zwalczać krety jedynie po uzyskaniu zgody Ministra Środowiska.

  Karczownika możemy się pozbyć z :

  1) terenu naszego ogrodu,

  2) z sadu,

  3) upraw leśnych.

  Krety i karczowniki - ochrona prawna

  Zwalczanie kretów i karczowników zostało usankcjonowane prawnie przez Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt.

  Poniżej pełny tekst rozporządzenia: 

  Icon Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt STANDER Zwalczanie kretów, nornic i karczowników (813,4 KB)

  Na czym polega usługa zwalczania kretów, nornic i karczowników proponowana przez naszą firmę ?

  Proponujemy usługę zwalczania kretów wykonaną metodą fumigacji. Fumigacją fosforowodorem może być wykonywana jedynie przez przeszkolone ekipy, które ukończyły kurs ochrony roślin metodą fumigacji. Stosowane przez nas środki nie są dostępne w powszechnym obrocie i nie mogą być (ze względu na swoją toksyczność) stosowane przez osoby prywatne. Do bezpiecznego przeprowadzenia gazowania korytarzy i nor kretów wymagane są odpowiednie środki ochrony osobistej. Kupując środki wytwarzające gaz fosforowodór do zwalczania kreta ryzykujesz swoje bezpieczeństwo oraz narażasz się na odpowiedzialność karną.

  Jak przebiega usługa zwalczania kretów aby była skuteczna ?

  1. Wykonujemy inspekcję terenu na, którym zadomowiły się szkodniki (kret, nornica, karczownik).

  2. Ustalamy, które kretowiska są świeże i aktywne, dzieki temy ograniczamy koszty usługi.

  3. Do wykonania zabiegu zwalczania kretów wymagana jest odpowiednia pogoda ( najlepiej po deszczu, bezwietrzny dzień).

  4. Otwieramy każdą aktywną norę kreta i wrzucamy do niej odpowiednią ilość tabletek, które pod wpływem ciepła i wilgości wytwarzają trujący gaz- fosforowodór.

  5. Zabezpieczamy otwory- kretowiska.

  6. Gaz penetruje wszystkie korytarze i bezboleśnie zabija kreta.

  7. Po około 7 dniach od przeprowadzenia zabiegu zwalczania kreta, karczownika czy nornicy, wyrównujemy wszystkie kretowiska znajdujące się na działce. Pozwoli nam to stwierdzić czy udało się skutecznie pozbyć kreta. W przypadku pojawienia się nowych kopców zabieg należy powtórzyć w nowych miejsca aż do uzyskania całkowitej skuteczności.

  Domowe sposoby zwalczania kretów, nornic i karczowników w ogrodzie

  Stanowczo odradzamy propagowane niby skuteczne sposoby pozbycia się kretów czy nornic z ogrodów tj. :

  - zwalczanie kretów i nornic prądem - 1 kret może zasiedlać powierzchnię nawet 1 ha, szansa na porażenie go prądem jest minimalna, szansa na porażenie Ciebie bardzo duża,

  - zwalczanie podziemnych szkodników karbidem - metoda ta wykazuje tylko minimalną skuteczność przy bardzo małych obszarach i jest kosztowna przy większej powierzchni działki,

  - zalewanie tuneli wodą - kret może wykonać nawet 1 kilometr tuneli pod ziemią. Nie ma szans aby woda zalała wszystkie tunele, gdyż wsiąka w glebę i nie zaleje wszystkich korytarzy.

  Poznaj opinie o naszej firmie

  Michał Adamowski, Białystok
  Byłem dość sceptyczny co do możliwości zwalczenia definitywnie kretów z mojego ogródka. Wypróbowałem wszystkie sposoby zwalczania kretów z internetu: karbid, zalewanie wodą tuneli, próby ręcznego złapania kreta. Usługa zwalczania kreta przebiegła bardzo sprawnie, bo przygotowaliśmy działkę zgodnie ze wskazówkami p. Kacpra. Usługa 100 % skuteczna !!! Kretów już nie ma. Poleciłem firmę STANDER sąsiadowi.

  Anna Jankowska, Łomża
  Zwalczanie kreta w 100 % skuteczne. Wszystkie domowe sposoby na kreta zawiodły. Nie mam zastrzeżeń co do usługi gazowania, coć poczatkowo się obawiałem. Firma honoruje Kartę Dużej Rodziny przez co miałam sporą zniżkę na pozbycie się kreta ! Polecam

  Adam Wójcik, Ostrołęka
  Próbowałem już wszystkiego, żeby się pozbyć kretów. Przeczytałem cały internet szukając domowych sposób zwalczania kretów. Na nic się to nie zdało. Żaden domowy sposób na krety nie był skuteczny. Obawiałem się czy firma da radę usunąć krety. Nie zawiodłem się. Polecam innym tą firmę !

  Monika Janiszewska., Zambrów
  Po dwóch dniach przestały powstawać nowe kopce. Krety wyniosły się chyba do sąsiada. Tak czy siak u mnie w ogródku ich już nie ma. Zwalczanie kretów podziałało! Polecam tą firmę !

   

   

  Poznaj opinie o naszej firmie

  Marcin, Kolno
  Zwalczanie kretów przebiegło bardzo sprawnie. Nie mamy żadnych zastrzeżeń co do tej usługi. Zostaliśmy dokładnie poinformowani o tym jak będzie przebiegała usługa zwalcznia kretów - gazowania nor. Przygotowaliśmy samodzielnie kretowiska do gazowania. Cena konkurencyjna jak w innych firmach jednak wolny termin mieli na drugi dzień a nie jak inne firmy na przyszły tydzień. Polecam i w przyszłym roku też skorzystam.

  Michał., Grajewo
  Usługa gazowania nor kretów wykonana bardzo szybko. Póki co nie widzę aby krety powróciły. U sasiada kret dalej kopie u mnie spokój. Cena bardzo dobra. Honorują Kartę Dużej Rodziny co jest olbrzymim plusem. Polecam zwalczanie kretów w tej firmie.

  Artur., Pisz
  Piękny wypielęgnowany trawnik zniszczony przez krety. Próbowaliśmy różnych sposobów na krety butelki na kiju, karbid, zalewanie wodą. Skutecznie krety zwalczyła dopiera ta firma. U rodziców w Kolnie też zamówiliśmy taką usługę.

  Agnieszka., Suwałki
  Miałam na działce ponad 300 kretowisk. Próbowałam wszystkiego aby pozbyć się kretów. Najgorszą zmorą było pozbycie się kreta z ogrodu. .

  Usługi zwalczania kretów/ pozbywania się nornic realizujemy na terenie trzech województw:>

  1. podlaskiego: Łomża, Białystok, Zambrów, Grajewo, Suwałki, Augustów

  2. warmińsko- mazurskiego: Ełk, Giżycko, Mrągowo, Olecko, Pisz, Szczytno, Węgorzewo

  3. mazowieckiego: Warszawa, Tłuszcz, Radzymin, Marki, Wołomin, Ząbki, Zielonka, Ciechanów, Mińsk Mazowiecki, Ostrołęka, Przasnysz, Siedlce, Sokołów, Ostrów Mazowiecka

  Poszukujesz podobnej usługi - zwalczanie kretów gazowaniem- fumigacją dla siebie? Obsługujemy klientów między innymi w takich miejscowościach jak: Zambrów, Choroszcz, Czyżew, Białystok, Łomża, Łapy, Szepietowo, Biała Piska, Mikołajki, Olecko, Orzysz, Szczuczyn, Wysokie Mazowieckie, Tykocin, Ruciane- Nida, Maków Mazowiecki, Brok, Przasnysz, Ostrołęka oraz innych miastach.