Co gryzie nas w nocy gdy śpimy ?

Co gryzie nas w nocy gdy śpimy ?

Masz ugryzienia po nocy ? Dowiedz się co Pogryzło Cię w nocy ?

Co w sytuacji, gdy po nocy zauważamy pogryzienia w różnych miejscach naszego ciała ? Zwykle jako pierwsza do głowy przychodzi do głowy nam myśl , że spowodowały je pasożytnicze owady, które zalęgły się w naszym mieszkaniu. W więkoszości przypadków będą to ugryzienia pluskwy domowej. Ale czy zawsze ? Poniżej znajdziesz przegląd uciążliwych owadów, które mogą nam spędzać sen z powiek.

Pogryzienia w nocy

W naszym klimacie występują owady, które mogą nas gryźć w nocy. Na szczęście nie ma ich zbyt wiele, jednak zawsze ślady ugryzień powinny wzmódz naszą czujność. Jeżeli zauwazymy po nocy ślady ugryzień trzeba przystąpić do działania, szczególnie jeżeli mamy dzieci.

Ugryzienia po nocy

Po pogryzieniu w nocy budzimy się ze śladami ugryzień. Kiedy te ślady powinny nas niepokoić ? Zawsze gdy ich liczba wzrasta wraz z upływem czasu co może świadczyć o tym, że liczba szkodników gryzących nas w nocy wzrasta a ich kolonia się rozrasta. Wówczas pomimo tego, że objawy ukąszeń owadów pasożytniczych znikają to pojawiają się co jakiś czas nowe ślady.

Swędzące ugryzienia po nocy – co nas może gryźć ?

Ukąszenia komarów.

Najbardziej typowym owadem, który zostawia nieprzyjemne pojedyncze kropki są komary. Ugryzienia komarów spotykamy od czerwca do września i to też jest dla nas wskazówka, gdy pogryzienia rejestrujemy np. w styczniu. W miejscu ugryzienia pojawia się pojedyńcza mała kropka. Oczywiście to czy pojawi się obrzęk czy swędzenie jest to już kwestia indywidualna każdej osoby.

Gryzące meszki.

W przypadku pojedynczych pogryzień, które w przeciwieństwie do ugryzień komarów nie przestają nas swędzieć możemy mieć do czynienia z gryzącymi meszkami. Podobjie jak komary występują w okresach ciepłych późną wiosną, latem i wczesną jesienią. Ukąszenia meszek charakteryzują się tym, że w miejscu ugryzienia pojawia się duży pęcherz i swędzenie. Dzięje się tak dlatego, że w ślinie meszek znajduje się toksyna. Owa toksyna u różnych osób działa w odmienny sposób: u jednej osoby będzie to uczucie jak po ugryzieniu komara u innej może pojawić się gorączka, zawroty głowy a nawet wstrząs anafilaktyczny. Po nocy ślady ugryzień znajdziemy w miejscach odsłoniętych.

Meczki podobnie jak komary a przeciwnie do pluskwy domowej będą widoczne na suficie i ścianach. Miejsce ukąszenia należy jak naszybciej zdezynfekować środkiem z alkoholem.

Ugryzienia pchły.

Ugryzienia pcheł różnią się od ugryzień komarów, meszek czy pluskwy domowej. Przede wszystkim będą to drobne krostki rozsiane po miejscach nieosłoniętych w trakcie nocy. W przeciwieństwie do komarów pchły nie mają możliwości ugryzienia przez cienkie obranie, dlatego też żerują na rękach czy nogach, które mamy odsłonięte w trakcie snu, Ugryzienia pcheł będą to drobne zaczerwienione krosty miejsca. z umiarkowanym swędzeniem, jednak skala swędzenia czy boleśności miejsc ugryzienia to kwestia indywidualna każdego człowieka. Często słyszymy sformułowanie, że pchły są właśnie odpowiedzialne za pogryzienia w nocy na nogach. Pchła poszukuje miejsc, gdzie jest najcieńsza skóra więc bardzo cześto są to właśnie zgięcia łokciowe i kolanowe.

Pchły w 99 przypadkach na 100 występują w mieszkaniach, w których są zwierzęta. Ich cykl rozwojowy i możliwość przetrwania i rozmnażania jest ściśle powiązana z żerowaniem na naszych pupilach.

Ugryzienia mrówek.

Niektóre gatunki mrówek w tym mrówki faraona również mogą stać za nocnymi ugryzieniami. Ich ugryzienia są raczej przypadkowe, gdyż nie jesteśmy ich pokarmem docelowym. Mrówki w trakcie rozwoju kolonii przeczesują nowe obszary w poszukiwaniu pożywienia. W przypadku, gdy mrówki zasiedliły nasze mieszkanie może zdazyć się, że zostaniemy przez nie przyadkowo pogryzieni, gdy np. nsze łóżko jest na ich “trasie przelotowej”. W przypadku ukąszeń tych owadów objawy ugryzienia oprócz swędzenia i krost to silne pieczenie.

Ukąszenia pluskiew domowych. Objawy ugryzienia.

Do najwyżej znajdujących się w hierarchi gryzących robaków należą pluskwy. Ugryzienia pluskiew wyglądają na pierwszy rzut oka np. na potówki u młych dzieci, dziwne drobne krostki ukłądające się liniowo. Pluskwy domowe żywią się krwią jednak nie najadają się po jednym ukłuciu. Owad ten przemieszczając się po ręce czy nodze gryzie wielokrotnie aż do pełnego nasycenia się krwią. Objawy ugryzienia pluskwy zależą od indywidualnej reakcji organizmu człowieka. Jedna osoba zupełnia nie zauważy na ciele śladów ugryzień pluskwy inna nie będzie w stanie spać z względu na silny świąd oraz kwestie psychologiczne ( fałszywe stwierdzenie ! – pluskwy przenoszą choroby). Zwykle ukąszenia pluskiew swędzą ale nie zawsze. Należy pamiętać, że zwalczanie pluskiew jest niezwykle trudne, gdyż postaci pluskwy domowej jest wiele, od nimfy, która ma około 1 mm długości i jest praktycznie przeźroczysta do osobników dorosłych, które mają około 0,5 cm i są brązowe. Dorosłe pluskwy żywią się rzadziej niż młode, dlatego też mogą być schowane w bardzo niedostępnych miejscach. Daltego też często nie zawuażamy obecności pluskiew. Osoby, które mają pluskwy domowe często przez wiele miesięcy leczą się z powodu alergii. W trakcie ugryzienia pluskwy wpuszczają środek znieczulający, miejsce ugryzienia zaczyna swędzieć dopiero po pewnym czasie.. Pluskwy mają zdolność znajdowania kryjówek wykorzystując każdą szczelinę, pęknięcie w ścianie czy niedoklejoną tapetę. Należy pamiętać, że gdy znajdziesz choć jedną pluskwę nalezy jak najszybciej wykonać deyznsekcję całego lokalu. Ugryzienia pluskiew domowych mogą na jakiś czas ustawać. W przypadku ukąszeń owadów u dzięci należy bacznie je obserwować a z wszelimi wątpliwościami udać się natychmiast do lekarza.

Masz pluskwy ?

Nie zwlekaj bo rozniosą się po całym bloku ! Odwiedzi Cię ktoś z rodziny i przeniesie je do siebie. Ich łatwość rozprzestrzeniania się ma odzwierciedlenie w rosnącej ilości zleceń na zwalczanie pluskwy. Po znalezieniu nawet jednej pluskwy należy wykonać dezynsekcję.

Pluskwy przenoszą choroby.

Pluskwa domowa przenosi choroby. Jest to mit, który nie ma podparcia w badanich naukowych.

Jak wyglądają ukąszenia pluskiew ?

Pluskwa domowa ugryzienie zdjęcia po ugryzieniach pluskiew znajdziesz w tym wpisie na naszym blogu.

Zwalczanie pluskiew.

Chcesz rozszerzyć swoją wiedzę na temat zwalczania pluskiew ? Poczytaj także.

TOP 11 odpowiedzi na najcześciej zadawane pytania dotyczące zwalczania pluskwy domowej.

Obszerny artykuł dotyczący biologii i zwalczania pluskiew łóżkowych

Skuteczne Zwalczanie pluskiew Białystok

Skuteczne zwalczanie pluskiew Ostrołęka

Skuteczne zwalczanie pluskiew Ełk