Dezynsekcja

Dezynsekcja

Dzięki wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie przede wszystkim bezpiecznie dla ludzi oraz skutecznie wykonać usługi dezynsekcji w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, magazynowych, produkcyjnych. Do tego celu używamy wyłącznie zarejestrowanych środków, które są dopuszczone do użytku.

Dezynsekcja to przede wszystkim zwalczanie szkodliwych owadów, zwykle pasożytniczych:

 • pluskwy/ pluskiew
 • karaluchów,
 • prusaków,
 • mrówek,
 • rybików cukrowych,
 • pcheł i wszy,
 • much,
 • komarów ( odkomarzanie)
 • os i szerszeni- więcej tutaj ,
 • moli kuchennych/spożywczych i moli ubraniowych.

JAKIE METODY STOSUJEMY ?

 • Dezynsekcja metodą opryskową
  • Precyzyjnie aplikujemy środki owadobójcze w formie roztworów za pomocą opryskiwaczy ręcznych lub spalinowych. Jest to najpopularniejsza forma dezynsekcji, gdyż pozwala na szybkie a zarazem skuteczne pozbycie się niechcianych owadów. Metoda ta ma jednak wadę, gdyż w przypadku wykonywania usługi dezynsekcji w miejscach przebywania ludzi trzeba opuścić pomieszczenie na 1 do 3 godzin w zależności od użytego środka biobójczego.
 • Dezynsekcja żelem
  • Powyższą metodę wybieramy przy zwalczaniu karaczanów/ prusaków i mrówek. Dzięki żelowej konsystencji produktu biobójczego środek precyzyjnie aplikowany jest tam gdzie jest potrzeby. Zapewnia to bardzo dużą skuteczność dezynsekcji i bezpieczeństwo. Dezynsekcja żelem jest metodą, która może być stosowana w miejscach, gdzie należy zachować szczególną ostrożność ( szpitale, żłobki czy lokale gastronomiczne, mieszkania). Zwykle korzystamy z tej formy dezynsekcji w mieszkaniach i domach prywatnych, gdyż lokator nie musi opuszczać mieszkania na czas trwania zabiegu, ponadto swoje właściwości biobójcze żel utrzymuje przez wiele miesięcy po aplikacji.
 • Dezynsekcja metodą zamgławiania
  • Zamgławianie stosuje się zwykle na otwartych przestrzeniach oraz w pomieszczeniach magazynowych o dużych powierzchniach. W zależności od potrzeb używamy zamgławiaczy wytwarzających zimną lub gorącą mgłę.

Usługi sanitarne, które świadczymy nie dotyczą wyłącznie działań dezynsekcyjnych ( zwalczania szkodliwych owadów). Aktualnie najczęściej zajmujemy się zwalczaniem pluskwy domowej, która jest najbardziej dokuczliwym owadem. Z doświadczenia wiemy, że np. wymrażanie pluskiew jest bardzo ekologiczną metodą zwalczania tego owada to jej skuteczność jest tylko częściowa. Po zastosowaniu za pierwszym razem metody Cryonite – wymrażania pluskwy domowej za drugim razem niezbędne jest użycie środków chemicznych aby dobić te osobniki ( wyklute z jaj oraz pochowane głębiej w łóżkach, meblach). Metoda ta jest dużo bardziej kosztowa od np. metody ULV, gdyż wymaga sporych nakładów czasu i pracy. Niezbędne jest wniesienie dużych butli z płynnym CO2, przewodów, lanc co z pewnością nie umknie uwadze wścibskich sąsiadów. Nie da się wykonać zabiegu zwalczania pluskiew metodą wymrażania bez wzbudzenia zainteresowania osób postronnych.

Wykonujemy również usługi zwalczania innych szkodników. Skutecznie usuniemy każdego szkodnika, przeprowadzimy deratyzację ( zwalczanie szczurów i myszy), dezynfekcję ( usuwanie drobnoustrojów: bakterii, wirusów) czy ozonowanie ( usuwanie alergenów i roztoczy).

W przypadku obsługi firm dostosowujemy dokumentację tak aby była kompatybilna z systemem HACCP. Zabezpieczamy wówczas przed owadami wszystkie pomieszczenia w danym obiekcie, regularnie monitorujemy ich obecność za pomocą punktów kontroli ( lampy owadobójcze, lepy z feromonami) oraz skrupulatnie odnotowujemy ich pojawienie się.

W przypadku domów i mieszkań usługi dezynsekcji ( szczególnie pluskwy domowej) dopasowywane są do najbardziej wymagających klientów. Nim użyjemy konkretnego środka do dezynsekcji zbieramy szczegółowy wywiad o tym na jak długo domownicy w trakcie usuwania owadów mogą opuścić dom czy mieszkanie, czy w lokalu przebywają małe dzieci ( dobór środków pod kątem dzieci alergicznych) lub zwierzęta domowe np. koty ( szczególnie wrażliwe na permetrynę). To wszystko ma znaczenie i wpływ na cenę usługi zwalczania owadów sanitarnych. Oczywistym jest, że można zwalczyć pluskwę domową czy prusaki za pomocą środków dopuszczonych wyłącznie do budynków gospodarskich i będzie to dużo tańsze niż użycie środków biobójczych dopuszczonych do użytku w szpitalach, przedszkolach czy żłobkach. Nie mniej jednak jest to niebezpieczne dla domowników i realnie zagraża ich zdrowiu czy życiu. Podobnie jest w przypadku usług odkomarzanie ogrodów, działek itp. Można użyć środków, które skutecznie usuną komary i kleszcze z naszego otoczenia, z drugiej strony zabiją wszystkie owady zapylające w tym pszczoły.

My stawiamy na bezpieczeństwo ludzi, jednak dużą uwagę przywiązujemy do tego aby zastosowane przez nas metody dezynsekcjyjne miały jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne.

Dzięki ścisłej współpracy z największymi dystrybutorami w Polsce w szczególnych trudnych sytuacjach możemy użyć specjalnych środków biobójczych, sprowadzanych na zamówienie.

Najlepiej o jakości usług z zakresu dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji świadczą nasze referencje, które udostępniamy na życzenie zainteresowanych. Jesteśmy jedną z najskuteczniejszych firm w branży ddd, często realizujemy zlecenia poprawki po naszej konkurencji. Usługi sanitarne dla nas to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy ale również nasza pasja, stąd regularnie uczestniczymy w szkoleniach z tego zakresu.

Zobacz także: