Dezynsekcja Łomża

zwalczanie pluskiew

Gdy dzwonią nasi klienci często słyszymy określenia czy tu dezynfekcja karaluchy czy tu dezynfekcja robaków. Rozumiemy pomyłkę, gdyż każdy chciałby mieć mieszkanie zdezynfekowane czyli czyste bez nieproszonych gości. Usługa pozbycia się owadów z otoczenia to usługa dezynsekcji. 

W szerokiej palecie naszych usług poczesne miejsce zajmują usługi dezynsekcji. Oferujemy je również naszym klientom w Łomży i okolicy. Nieproszeni goście: karaluchy, pluskwy, pchły, szerszenie, kleszcze itp., w naszych domach, biurach, zakładach pracy zdecydowanie negatywnie wpływają na komfort naszego życia i nasze samopoczucie. Coraz częściej spotykanym problemem jest entomofobia (nadmierny lub wręcz irracjonalny strach przed owadami) lub akarofobia (nadmierny strach przed pająkami). Naszym zadaniem jest pomaganie klientom w skutecznym pozbyciu się tych uciążliwych owadów lub pajęczaków. Satysfakcja klientów a jednocześnie ochrona środowiska są naszymi priorytetami. 

Co to jest dezynsekcja? 

Dezynsekcja jest to zwalczanie szkodliwych bądź uciążliwych stawonogów, w tym przede wszystkim owadów, np.: karaluchów, pluskiew, much, pcheł, rybików cukrowych, komarów, kleszczy os, szerszeni i wielu, wielu innych. Najczęściej wykonuje się te zabiegi środkami chemicznymi nazywanymi insektycydami. Mogą to być preparaty do wykonywania oprysków lub zamgławiania jak też preparaty w formie żelu. Preparaty do oprysków mogą występować pod postacią płynu do sporządzania roztworów, płynów gotowych do użycia lub pod postacią proszków do sporządzania roztworów, lub zawiesin. Ważne jest, aby roztwory były przygotowywane bezpośrednio przed użyciem.

W niektórych sytuacjach stosuje się również lampy owadobójcze oraz pułapki lepowe. Lampy owadobójcze mogą być z wkładem lepowym lub siatką rażącą. Ze względu na wymogi systemów jakości w sklepach oraz w zakładach branży spożywczej lub z nią powiązanych powinno się stosować jedynie te z wkładami lepowymi. Pułapki lepowe, zaopatrzone w różne substancje wabiące tzw. atraktanty, m.in. w feromony, wykazują dużą przydatność w zwalczaniu szkodników jak i monitorowaniu ich obecności. Stosowanie pułapek lepowych to przy tym metoda bardzo czysta i bezpieczna. W niektórych przypadkach wskazane jest połączenie różnych metod, np. oprysku i monitorowania za pomocą pułapek lepowych. W pewnych okolicznościach można zwalczać owady również za pomocą wysokiej lub niskiej temperatury. 

Ile kosztuje dezynsekcja mieszkania a ile firmy z branży spożywczej? 

Jak łatwo się zorientować na podstawie wcześniejszych informacji, o cenie usługi decyduje wiele różnych czynników. W pierwszej kolejności będzie to rodzaj i wielkość obiektu. A zatem, np. czy będzie to zwykłe mieszkanie, sklep czy zakłady przetwórstwa mięsnego. A jeżeli mieszkanie, to czy jest ono użytkowane jak zwykłe, przeciętne mieszkanie, czy pełni funkcję hotelu pracowniczego. Różnice w cenie wynikają również z rodzaju zwalczanego szkodnika. Zupełnie inne podejście wymagane jest gdy zwalczamy karaczany, a zupełnie inne gdy problemem są pluskwy. Rodzaj obiektu i gatunek zwalczanego szkodnika mają też decydujący wpływ na dobór rodzaju potrzebnego insektycydu oraz jego ilość. Tak więc rzetelne wycena usługi jest możliwa dopiero po bardzo dokładnym zapoznaniu się z warunkami wykonania usługi. 

Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji? 

W zależności od rodzaju zwalczanego szkodnika będą potrzebne nieco inne przygotowania mieszkania czy jakiegokolwiek innego obiektu do wykonania usługi. Ważne jest, aby technik wykonujący usługę bez przeszkód mógł dotrzeć do newralgicznych miejsc. Pluskwy np. najchętniej gnieżdżą się w bezpośrednim sąsiedztwie żywiciela (choć też bywają i inne miejsca), więc musi być dobry dostęp do łóżka czy ulubionych foteli, w których codziennie oglądamy telewizję. Karaczany lubią nieco wyższą temperaturę, wilgoć oraz niektóre aromatyczne produkty spożywcze. Ważny jest zatem dobry dostęp do agregatów lodówek, tyłów kuchenek mikrofalowych, płyt kuchennych, szafek i szuflad gdzie przechowujemy atrakcyjne dla karaczanów produkty spożywcze, obudów zlewozmywaków, miejsc, gdzie rury c.o. wchodzą w ścianę, niekiedy gniazda elektryczne itp. Zawsze poważnym utrudnieniem w uzyskaniu zadowalającego efektu końcowego będzie brak porządku. Kurz pochłonie znaczną część użytego roztworu. Preparat musi trafić do miejsca docelowego, aby wszyscy byli usatysfakcjonowani. 

Czy dezynsekcja jest szkodliwa dla ludzi?

Nie, prawidłowo przeprowadzona usługa dezynsekcji nie będzie szkodliwa dla ludzi. W zależności od zwalczanego szkodnika, osób jakie przebywają w danych pomieszczeniach ( osoby starsze, dzieci, osoby chore) korzystamy z różnych środków, które dobierane są do danego zlecenia. Poprawność wykonania zlecenia oraz nasze doświadczenie to rzeczy, od których zależy bezpieczeństwo domowników z mieszkaniu. Nie bierzemy odpowiedzialności za nie dostosowanie się do zaleceń zawartych w protokole pozabiegowym, w którym zawarte są wszystkie kluczowe informacje i zalecenia. 

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – deratyzacja myszy, szczurów, innych gryzoni,

– dezynsekcji owadów i insektów – prusaki, tępienie prusaków, mrówek, wszy, niszczenie gniazd szerszeni, os, pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty, owady zagrażające człowiekowi,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii, odkażanie, 

– ozonowania, usuwanie alergenów, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne,

– inne nietypowe szkodniki i gryzonie. 

Na terenie Łomży i okolic usługę dezynsekcji wykonujemy w :

– firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze,), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( mieszkań i lokali użytkowych), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych,

– gospodarstwach rolnych (bioasekuracja magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )

– przychodniach lekarskich, szpitalach, domach pomocy społecznej, środkach transportu medycznego ( karetki specjalistyczne i transportowe). 

Oferujemy państwu usługi dezynsekcji na terenie Łomży i jej okolic. Jeżeli będą państwo zainteresowani naszą ofertą, służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania szkodników. Gdy sytuacja będzie tego wymagała udamy się do siedziby państwa firmy, by nieodpłatnie dokonać lustracji obiektu i wycenić usługę, złożyć ofertę. Specjalizujemy się w obsłudze zarówno małych jak i dużych firm. Każde zlecenie traktujemy priorytetowo. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej likwidując zagrożenia, prowadząc programy profilaktyki i monitorowania obiektów przed szkodnikami. 

Oprócz dezynsekcji wykonujemy również usługi deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy więc naszym klientom nie tylko pozbyć się uciążliwych owadów, ale również gryzoni, szkodliwych mikroorganizmów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów metodą ozonowania lub za pomocą chemicznych środków dezynfekcyjnych. 

Zobacz także: