Dezynsekcja Ełk

Skuteczna Dezynsekcja owadów

Gdy dzwonią nasi klienci często słyszymy określenia czy to dezynfekcja karaluchy ? czy dezynfekcja robaków ? Rozumiemy pomyłkę, gdyż każdy chciałby mieć mieszkanie zdezynfekowane czyli czyste bez nieproszonych gości. Usługa pozbycia się owadów z otoczenia to usługa dezynsekcji. 

W szerokiej ofercie naszych usług poczesne miejsce zajmują usługi dezynsekcji. Wykonujemy je dla naszych klientów zarówno w samym Białymstoku jak i w jego okolicach. Niestety ale Białystok i Ełk stały się bastionami różnych niechcianych gości. Nieproszeni goście: karaluchy, pluskwy, pchły, szerszenie itp., w naszych domach, biurach, zakładach pracy zdecydowanie negatywnie wpływają na komfort naszego życia i nasze samopoczucie. Coraz częściej spotykanym problemem jest entomofobia (nadmierny lub wręcz irracjonalny strach przed owadami) lub akarofobia (nadmierny strach przed pająkami). Naszym zadaniem jest pomaganie klientom w skutecznym pozbyciu się tych uciążliwych owadów lub pajęczaków. Zadowolenie klientów a jednocześnie ochrona środowiska są naszymi priorytetami. Korzystanie z coraz bardziej zaawansowanych środków do dezynsekcji wymaga od nas odpowiedzialności o dobro i zdrowie klientów.

Co to jest dezynsekcja? 

Dezynsekcja jest to zwalczanie szkodliwych bądź uciążliwych stawonogów, w tym przede wszystkim owadów, np: karaluchów, pluskiew, much, pcheł, rybików cukrowych, komarów, os, szerszeni i wielu, wielu innych. Najczęściej wykonuje się te zabiegi środkami chemicznymi nazywanymi insektycydami. Mogą to być preparaty do wykonywania oprysków lub zamgławiania jak też preparaty w formie żelu. Preparaty do oprysków mogą występować pod postacią płynu do sporządzania roztworów, płynów gotowych do użycia lub pod postacią proszków do sporządzania roztworów lub zawiesin. Ważne jest aby roztwory były przygotowywane bezpośrednio przed użyciem. W niektórych sytuacjach stosuje się również lampy owadobójcze oraz pułapki lepowe. Lampy owadobójcze mogą być z wkładem lepowym lub siatką rażącą. Ze względu na wymogi systemów jakości w sklepach oraz w zakładach branży spożywczej lub z nią powiązanych powinno się stosować jedynie te z wkładami lepowymi. Pułapki lepowe, zaopatrzone w różne substancje wabiące tzw. atraktanty, m.in.: w feromony, wykazują dużą przydatność w zwalczaniu szkodników jak i monitorowaniu ich obecności. Stosowanie pułapek lepowych to przy tym metoda bardzo czysta i bezpieczna w użyciu. W niektórych przypadkach wskazane jest połączenie różnych metod, chemicznych np. oprysku i fizycznych – monitorowania za pomocą pułapek lepowych. W pewnych okolicznościach można zwalczać owady również za pomocą wysokiej lub niskiej temperatury. 

Ile kosztuje dezynsekcja?

Jak łatwo się zorientować na podstawie wcześniejszych informacji, o cenie usługi decyduje wiele różnych czynników. W pierwszej kolejności będzie to rodzaj i wielkość obiektu. A zatem, np. czy będzie to zwykłe mieszkanie, sklep czy zakłady przetwórstwa mięsnego. A jeżeli mieszkanie, to czy jest ono użytkowane jak zwykłe, przeciętne mieszkanie, czy pełni funkcję hotelu pracowniczego. Różnice w cenie wynikają również z rodzaju zwalczanego szkodnika. Zupełnie inne podejście wymagane jest gdy zwalczamy karaczany, a zupełnie inne gdy problemem są pluskwy. Rodzaj obiektu i gatunek zwalczanego szkodnika mają też decydujący wpływ na dobór rodzaju potrzebnego insektycydu oraz jego ilość. Tak więc rzetelne wycena usługi jest możliwa dopiero po bardzo dokładnym zapoznaniu się z warunkami wykonania usługi. 

Dezynsekcja mieszkania czyli jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji? 

W zależności od rodzaju zwalczanego szkodnika będą potrzebne nieco inne przygotowania mieszkania czy jakiegokolwiek innego obiektu do wykonania usługi. Ważne jest aby technik wykonujący usługę bez przeszkód mógł dotrzeć do newralgicznych miejsc i powierzchni. Pluskwy np. najchętniej gnieżdżą się w bezpośrednim sąsiedztwie żywiciela (choć też bywają i inne miejsca), więc musi być dobry dostęp do łóżka czy ulubionych foteli, w których codziennie oglądamy telewizję. Karaczany lubią nieco wyższą temperaturę, wilgoć oraz niektóre aromatyczne produkty spożywcze. Ważny jest zatem dobry dostęp do agregatów lodówek ( ulubione miejsce na gniazdo prusaków ), tyłów kuchenek mikrofalowych, płyt kuchennych, szafek i szuflad gdzie przechowujemy atrakcyjne dla karaczanów produkty spożywcze, obudów zlewozmywaków, miejsc gdzie rury c.o. wchodzą w ścianę, niekiedy gniazda elektryczne itp. Zawsze poważnym utrudnieniem w uzyskaniu zadowalającego efektu końcowego będzie brak porządku. Kurz pochłonie znaczną część użytego roztworu. Preparat musi trafić do miejsca docelowego, musi zostać naniesiony na niezabrudzonych powierzchniach aby wszyscy byli usatysfakcjonowani. W innym przypadku trzeba powtarzać dezynsekcję co wiąże się z dodatkowymi inwestycjami. 

Czy dezynsekcja jest szkodliwa dla ludzi?

Nie, prawidłowo przeprowadzona usługa dezynsekcji nie będzie szkodliwa dla ludzi. W zależności od zwalczanego szkodnika, osób jakie przebywają w danych pomieszczeniach ( osoby starsze, dzieci, osoby chore) korzystamy z różnych środków, które dobierane są do danego zlecenia. Poprawność wykonania zlecenia oraz nasze doświadczenie to rzeczy, od których zależy bezpieczeństwo domowników z mieszkaniu.

Oferujemy państwu usługi dezynsekcji na terenie Ełku i w jego okolicy. Jeżeli będą państwo zainteresowani służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania szkodników. Gdy sytuacja będzie tego wymagała udamy się do siedziby państwa firmy, by nieodpłatnie dokonać lustracji obiektu i wycenić usługę.

Oprócz dezynsekcji wykonujemy również usługi deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy więc naszym klientom nie tylko pozbyć się uciążliwych owadów ale również gryzoni, szkodliwych mikroorganizmów, wirusów, bakterii i nieprzyjemnych zapachów metodą ozonowania lub za pomocą chemicznych środków dezynfekcyjnych. Zabezpieczamy firmy przed szkodnikami.

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

 • deratyzacji – deratyzacja myszy, szczurów, innych gryzoni,
 • dezynsekcji owadów i insektów – prusaki, karaluchy, mrówek, niszczenie gniazd szerszeni, os, pluskwy domowej, larw pluskiew, rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, wszy i inne insekty,
 • dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii, odkażanie, 
 • ozonowania, usuwamy alergeny, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,
 • fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 
 • odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne,
 • skuteczne zwalczamy wszystkie inne szkodniki. 

Na terenie Ełku i okolic usługę dezynfekcji wykonujemy w:

 • firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze,), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),
 • spółdzielniach mieszkaniowych ( mieszkań i lokali użytkowych), szkół, przedszkoli, szpitali,
 • mieszkaniach i domach klientów prywatnych ( izolacja lub kwarantanna po COVID- 19),
 • gospodarstwach rolnych (bioasekuracja magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )
 • przychodniach lekarskich, szpitalach, domach pomocy społecznej, środkach transportu medycznego ( karetki specjalistyczne i transportowe). 

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wycena usługi w Ełku jest bezpłatna. Oferujemy realizację każdego zlecenia usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że każdy naszych pracowników to specjalista. Dzięki temu jesteśmy profesjonalistami, stosującymi wyłącznie nowoczesne metody i działania. 

Jeżeli poszukujesz fachowców. Sprawdź nas, wysłanie zapytania o ofertę nic nie kosztuje. Tępienie szkodników to nasza pasja.

Zobacz także: