Dezynsekcja Ostrołęka

Skuteczna Dezynsekcja owadów

Gdy dzwonią nasi klienci często słyszymy określenia czy tu dezynfekcja karaluchy czy tu dezynfekcja robaków. Rozumiemy pomyłkę, gdyż każdy chciałby mieć mieszkanie zdezynfekowane czyli czyste bez nieproszonych gości. Usługa pozbycia się owadów z otoczenia to usługa dezynsekcji. 

W szerokiej ofercie naszych usług ważne miejsce zajmują usługi dezynsekcji. Świadczymy je również w Ostrołęce i jej okolicach. Nieproszeni goście: karaluchy, pluskwy, pchły, itp., w naszych domach, biurach, zakładach pracy negatywnie wpływają na komfort naszego życia i nasze samopoczucie. Stanowią one zagrożenie dla zdrowia ludzi. Coraz częściej spotykanym problemem jest entomofobia lub akarofobia. Naszym zadaniem jest pomaganie klientom w skutecznym pozbyciu się tych uciążliwych stworzeń. Satysfakcja klientów a zarazem troska o środowisko są naszymi priorytetami. 

Co to jest dezynsekcja?

Dezynsekcja jest to zwalczanie szkodliwych stawonogów, w tym głównie owadów, np: karaluchów, pluskiew, much, pcheł, rybików, komarów, os, szerszeni i wielu innych. Najczęściej wykonuje się te zabiegi środkami chemicznymi zwanymi insektycydami. Mogą to być preparaty do wykonywania oprysków lub zamgławiania, jak też preparaty w formie żelu. Preparaty do oprysków mogą występować pod postacią płynu do sporządzania roztworów, gotowych roztworów, pod postacią proszków do sporządzania roztworów lub zawiesin. W niektórych sytuacjach stosuje się również lampy owadobójcze oraz pułapki lepowe. Pułapki lepowe, zaopatrzone w różne substancje wabiące tzw. atraktanty, wykazują dużą przydatność w zwalczaniu szkodników jak i monitorowaniu ich obecności. Stosowanie pułapek lepowych to metoda bardzo czysta i bezpieczna. W niektórych przypadkach wskazane jest połączenie różnych metod, np. oprysku i monitorowania za pomocą pułapek lepowych. 

Ile kosztuje dezynsekcja mieszkania?

O cenie usługi decyduje wiele różnych czynników. W pierwszej kolejności będzie to rodzaj i wielkość obiektu. A zatem, np. czy będzie to zwykłe mieszkanie, sklep czy zakłady przetwórstwa mięsnego. A jeżeli mieszkanie, to czy jest ono użytkowane jak zwykłe, przeciętne mieszkanie, czy pełni funkcję hotelu pracowniczego. Różnice w cenie wynikają również z rodzaju zwalczanego szkodnika. Zupełnie inne podejście wymagane jest gdy zwalczamy karaczany, a zupełnie inne gdy problemem są pluskwy. Rodzaj obiektu i gatunek zwalczanego szkodnika mają też decydujący wpływ na dobór rodzaju potrzebnego insektycydu oraz jego ilość, co też ma wpływ na cenę. Tak więc wycena usługi jest możliwa dopiero po dokładnym zapoznaniu się z sytuacją. 

Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji? 

Zależy to od gatunku zwalczanego szkodnika. Ważne jest aby technik wykonujący usługę bez przeszkód mógł dotrzeć do newralgicznych miejsc. Pluskwy np. najchętniej gnieżdżą się w bezpośrednim sąsiedztwie żywiciela, więc musi być dobry dostęp do łóżka czy ulubionych foteli. Karaczany lubią nieco wyższą temperaturę, wilgoć oraz niektóre aromatyczne produkty spożywcze. Ważny jest zatem dobry dostęp do agregatów lodówek, tyłów kuchenek mikrofalowych, płyt kuchennych, szafek i szuflad gdzie przechowujemy atrakcyjne dla karaczanów produkty spożywcze, obudów zlewozmywaków, miejsc gdzie rury c.o. wchodzą w ścianę, niekiedy gniazda elektryczne itp. Zawsze poważnym utrudnieniem w uzyskaniu zadowalającego efektu końcowego będzie brak porządku. Kurz pochłonie znaczną część użytego roztworu zmniejszając skuteczność usługi. 

Czy dezynsekcja jest szkodliwa dla ludzi?

Nie, prawidłowo przeprowadzona usługa dezynsekcji nie będzie szkodliwa dla ludzi. W zależności od zwalczanego szkodnika, osób, jakie przebywają w danych pomieszczeniach ( osoby starsze, dzieci, osoby chore) korzystamy z różnych środków, które dobierane są do danego zlecenia. Poprawność wykonania zlecenia oraz nasze doświadczenie to rzeczy, od których zależy bezpieczeństwo domowników z mieszkaniu. Nie bierzemy odpowiedzialności za nie dostosowanie się do zaleceń zawartych w protokole pozabiegowym, w którym zawarte są wszystkie kluczowe informacje i zalecenia. Dezynsekcję wykonujemy z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. 

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – deratyzacja myszy, szczurów, innych gryzoni,

– dezynsekcji owadów i insektów – prusaki, tępienie prusaków, mrówek, wszy, niszczenie gniazd szerszeni, os, pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, muchy domowej, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty, owady zagrażające człowiekowi,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii, odkażanie, 

– ozonowania, usuwanie alergenów, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne,

– inne nietypowe szkodniki i gryzonie. 

Na terenie Ostrołęki i okolic usługę dezynsekcji wykonujemy w:

– firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze,), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( mieszkań i lokali użytkowych), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych,

– gospodarstwach rolnych (bioasekuracja magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )

– przychodniach lekarskich, szpitalach, domach pomocy społecznej, środkach transportu medycznego ( karetki specjalistyczne i transportowe). 

Oferujemy państwu usługi dezynsekcji na terenie Ostrołęki i jej okolic. Jeżeli będą państwo zainteresowani naszą ofertą, służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania szkodników. Gdy sytuacja będzie tego wymagała udamy się do siedziby państwa firmy, by nieodpłatnie dokonać lustracji obiektu i wycenić usługę, złożyć ofertę. Specjalizujemy się w obsłudze zarówno małych jak i dużych firm. Każde zlecenie traktujemy priorytetowo. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej likwidując zagrożenia, prowadząc programy profilaktyki i monitorowania obiektów przed szkodnikami. Korzystamy wyłącznie z profesjonalnej trutki niedostępnej dla osób nieprzeszkolonych.

Oprócz dezynsekcji wykonujemy również usługi deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy więc naszym klientom nie tylko pozbyć się uciążliwych owadów ale również gryzoni, szkodliwych mikroorganizmów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów metodą ozonowania lub za pomocą chemicznych środków dezynfekcyjnych. 

Oferujemy państwu usługi dezynsekcji na terenie Ostrołęki i w jej okolicy. Służymy fachową poradą aby rozwiać wszelkie wątpliwości i jak najlepiej przygotować się do zabiegu zwalczania szkodników. Jeżeli będzie taka potrzeba udamy się do siedziby państwa firmy, by nieodpłatnie dokonać lustracji obiektu i wycenić usługę.

Oprócz dezynsekcji wykonujemy również usługi deratyzacji i dezynfekcji. Pomagamy naszym klientom pozbyć się szkodliwych gryzoni, drobnoustrojów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów. Sprawdź nasze usługi.

Zobacz także: