Deratyzacja Ełk

deratyzacja-białystok_stander_łomża

Ełk, jak wszystkie miasta, szczególnie te duże jak Warszawa i dużo mniejsze jak Ciechanów boryka się z różnymi codziennymi problemami, w tym również z problemem szczurów i myszy, które uprzykrzają nam życie, powodują wiele szkód materialnych oraz niszczą żywność. 

Co to jest deratyzacja ?

Deratyzacja co to ? Deratyzacja zwana potocznie odszczurzaniem to usługa polegająca na zwalczaniu szkodliwych gryzoni za pomocą metod chemicznych, mechanicznych lub biologicznych. 

Na czym polega deratyzacja pomieszczeń ?

To jak wygląda deratyzacja zależy od bardzo wielu czynników. Profesjonalna deratyzacja rozpoczyna się od lustracji obiektu, zapoznania się z jego bolączkami, przeprowadzanej przez kompetentnego deratyzatora. Ustalamy źródło problemu, drogi przemieszczania się gryzoni, jak dostają się do obiektu, itp. Deratyzacja na czym polega, czy na czym powinna polegać to właśnie zależy od wyników lustracji. W zależności od wyników lustracji dokonuje się doboru metod działania, rodzaju środków chemicznych (rodentycydów) lub urządzeń mechanicznych do wyłapywania gryzoni, względnie kombinacji tych metod. Powszechnie stosuje się do wykładania rodentycydów karmniki deratyzacyjne.

Najczęściej stosowanymi rodentycydami są preparaty zawierające antykoagulanty. Wewnątrz obiektu preferowane jest wykorzystanie chwytaczy żywołownych, pułapek lepowych lub pułapek mechanicznych, tzw. gilotynek. O sukcesie całej akcji decyduje jednak przede wszystkim właściwe rozlokowanie urządzeń. Karmnik musi zostać ustawiony precyzyjnie w miejscu, gdzie gryzonie faktycznie są, w innym przypadku nie będzie spełniał swojej funkcji. Deratyzacja jak przebiega cały jej proces to zawsze duża niewiadoma, Oszacowanie czasu i kosztów zwalczania szkodników wymaga dużej wiedzy o behawioryzmie gryzoni oraz doświadczenia praktycznego. Szczury jako bardzo inteligentne szkodniki potrafią bardzo szybko się uczyć, w tym uczyć się zagrożeń, które omijają. Ich siedziba można znajdować się w ziemi bądź na suficie podwieszanym. 

Kolejnym etapem jest monitorowanie przebiegu akcji. Może być potrzebne uzupełnianie preparatu, zmiana środka do deratyzacji, usunięcie martwych gryzoni, naprawianie lub wymienianie uszkodzonych urządzeń, dostawianie nowych lub zmiana ich lokalizacji. Oczywiście każda deratyzacja wymaga indywidualnego podejścia, ze względu na wielkość obiektu, rodzaj ( inne podejście będzie w ogrodzie a inne miejscach produkcji spożywczej), jego położenie, sposób wykorzystania czy też sposób podłączenia do różnych instalacji. Definitywne wykończenie szkodników zapewnia brak problemów z nawrotami gryzoni, oczywiście o ile zastosujecie się Państwo do naszych zaleceń. 

Ile kosztuje deratyzacja domu ?

Każda deratyzacja wymaga indywidualnego podejścia a zatem i wycena każdej usługi będzie sprawą indywidualną. Zupełnie różne będzie podejście do deratyzacji w budynku mieszkalnym, przedszkolu, hipermarkecie, wysypisku śmieci czy w zakładach mięsnych. Będzie tu miało znaczenie: wielkość populacji szkodników, wielkość obiektu, jego złożoność, utrudnienia środowiskowe, ilość niezbędnych w danym przypadku urządzeń, ilość rodentycydu, ilość koniecznych wizyt serwisowych. Dopiero uwzględniając wszystkie te czynniki można dokonać właściwej wyceny usługi. Cennik deratyzacji ustalany jest indywidualnie to ile kosztuje deratyzacja szczurów zależy od obiektu, populacji gryzoni itp. 

Ile trwa deratyzacja ?

Trudno jest z góry określić czas potrzeby do wykonania usługi deratyzacji. Zależy to od różnych czynników. Jednym z poważniejszych błędów popełnianych przez osoby niedoświadczone jest niedoprowadzanie usługi do końca. Po zakończeniu deratyzacji często wymagana jest dodatkowo dezynsekcja oraz dezynfekcja pomieszczenia, gdyż padłe gryzonie mogą np. być źródłem much. Jak widzimy samo przeprowadzenie deratyzacji to nie tylko zadania związane z odszczurzaniem ale również inne czynności umożliwiające bezpieczne korzystanie z danych powierzchni. 

Usługi deratyzacji na terenie Ełku.

Od prawie 10 lat zajmujemy się wykonywaniem usług deratyzacji w Ełku. Jesteśmy w stanie w krótkim pomóc naszym klientom rozwiązać ich problemy. 

Jesteśmy specjalistami od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym myszy, szczurów, rybików, karaluchów, prusaków, pluskiew, pcheł.

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – myszy, szczury, inne gryzonie,

– dezynsekcji owadów – prusaki, karaluchy, mrówek, niszczenie gniazd szerszeni, os, dezynsekcję pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy grzybów, chorobotwórcze bakterie,

– ozonowania, usuwamy alergeny, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne. 

Na terenie Ełku i okolic zwalczamy gryzonie myszy i szczury w :

– firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze,), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( deratyzacje piwnic), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych,

– gospodarstwach rolnych ( zabezpieczanie magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )

– inne kategorie obiektów z branży rolno- spożywczej. 

Dla wszystkich zainteresowanych firm zabezpieczamy obiekty przed szkodnikami, prowadzimy monitoring szkodników sanitarnych ( HACCP, BRC, IFS, ISO:22000) wraz z pełną dokumentacją dla Inspekcji Sanitarnej , Inspekcji Weterynaryjnej czy audytorów zewnętrznych. Jesteśmy w stanie poradzić sobie zarówno z małymi jak i dużymi inwestycjami 

W Internecie znajdziesz ogłoszenie nie jednej firmy, gdzie ogłaszają różne firmy. Jeżeli poszukujesz profesjonalistów i specjalistów przyślij do nas nawet krótką wiadomość. Odezwiemy się. 

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wycena usługi w Ełku jest bezpłatna. Oferujemy realizację każdego zlecenia usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że wszyscy nasi pracownicy to specjaliści. Dzięki temu jesteśmy profesjonalni, przygotowani a wykorzystywane przez nas produkty do deratyzacji są bardzo skuteczne. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Masz wątpliwości zobacz nasze opinie w Internecie. 

Jeżeli poszukujesz fachowców zapraszamy do kontaktu. Sprawdź nas, przyślij zapytanie o ofertę lub po prostu zadzwoń. Wycena usługi, sprawdzenie obecności gryzoni w Ełku jest bezpłatne.

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuły:

Deratyzacja

Okresowa deratyzacja – czy jest obowiązkiem?

Zobacz także: