Dezynfekcja Ełk

dezynfekcja-wirusów-bakterii

W naszej ofercie znajdują się usługi dezynfekcji, które oferujemy również na terenie Ełku. Epidemia COVID-19 pokazała jak ważne jest utrzymanie higieny na najwyższym poziomie i jak ważne są właściwie wykonywane usługi dezynfekcji. Potrzebna jest duża wiedza i doświadczenie, sprawdzone środki i profesjonalny sprzęt. 

Co to jest dezynfekcja?

Dezynfekcja to zabiegi mające na celu niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych w tym również wirusów COVID-19. Mówiąc o drobnoustrojach mamy na myśli bakterie, wirusy oraz niektóre grzyby. Zamiennie w stosunku do terminu „dezynfekcja” używamy terminu „odkażanie”. 

Metody dezynfekcji. Dezynfekcja rodzaje 

Dezynfekcja może być: fizyczna, chemiczna i termiczno-chemiczna. Przy doborze metody należy uwzględnić zakres działania czynnika dezynfekcyjnego na drobnoustroje oraz jego oddziaływanie na przedmioty i powierzchnie, które zostaną poddane dezynfekcji.

Na czym polega dezynfekcja?

Dezynfekcja fizyczna polega np. na użyciu pary wodnej. Inną metodą dezynfekcji fizycznej jest promieniowanie UV. Jest to użycie fizycznych czynników np. temperatury, promieni UV itp. powodujących odkażanie powierzchni. 

Dezynfekcja chemiczna polega na usuwaniu drobnoustrojów za pomocą środków chemicznych np. czwartorzędowych soli amoniowych, alkoholu etylowego, alkoholu izopropylowego, aldehydów, formaldehydów, aldehydu glutarowego, fenoli, metali ciężkich (m.in. związki srebra, miedzi i rtęci), wody utlenionej, nadmanganianu czy mydła. Czynniki chemiczne używane do dezynfekcji mogą być różne. Dezynfekcję środkami chemicznymi można wykonać poprzez 

– przecieranie powierzchni roztworem preparatu dezynfekcyjnego 

– zanurzenie w roztworze dezynfekcyjnym, 

– można nanosić preparat dezynfekcyjny za pomocą urządzeń mechanicznych. 

Dezynfekcja termiczno-chemiczna polega na jednoczesnym zastosowaniu środków chemicznych w niższych stężeniach oraz podwyższonej w pewnym stopniu temperatury czynnika dezynfekcyjnego. 

Prawidłowo przeprowadzona dezynfekcja powierzchni lub niektórych sprzętów powinna składać się z następujących etapów:

Dobór właściwego środka dezynfekcyjnego. 

Przygotowanie odkażanych powierzchni – mycie i czyszczenie. 

Naniesienie środka dezynfekcyjnego.

Pozostawienie naniesionego preparatu na dezynfekowanych powierzchniach. 

Spłukanie pozostałości środka dezynfekcyjnego i dokładne osuszenie powierzchni. 

Przystępując do dezynfekcji musimy uwzględnić to, że wiele preparatów wykazuje właściwości korozyjne, do takich należą przede wszystkim preparaty na bazie chloru. I choć wykazują często bardzo dobrą skuteczność, to ich stosowanie wymaga dużej ostrożności. W pomieszczeniach z dużą ilością elektroniki, niekiedy jedynym wyborem będą preparaty na bazie alkoholi, względnie czwartorzędowych soli amoniowych. Skuteczne i bezpieczne wykonanie dezynfekcji wymaga wiedzy i doświadczenia. Równie istotne jest korzystanie wyłącznie z zarejestrowanych środków dopuszczonych nawet do dezynfekcji szpitalnych. Należy pamiętać, że nie każdy płyn do dezynfekcji czy preparat do dezynfekcji nadaje się do każdego zastosowania. Czytajmy etykiety. 

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – deratyzacja myszy, szczurów, i innych gryzoni,

– dezynsekcji owadów i insektów – prusaki, karaluchy, mrówek, szerszenie, niszczenie gniazd szerszeni, os, dezynsekcję pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty, dezynsekcja interwencyjna wszy,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii, innych niepożądanych mikroorganizmów, 

– ozonowania, usuwamy alergeny, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne. 

Na terenie Ełku i okolic usługę dezynfekcji wykonujemy w :

– firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze,), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( mieszkań i lokali użytkowych i mieszkalnych ), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych ( izolacja lub kwarantanna po COVID),

– gospodarstwach rolnych (bioasekuracja magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )

– przychodniach lekarskich, szpitalach, domach pomocy społecznej, środkach transportu medycznego ( karetki specjalistyczne i transportowe). 

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wyceny usług w Ciechanowie są bezpłatne. Oferujemy realizację każdego zlecenia dezynfekcji czy usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że każdy nasz pracownik to specjalista. Dzięki temu jesteśmy profesjonalni, przygotowani a wykorzystywane przez nas produkty do dezynfekcji są bardzo skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów. 

Jeżeli poszukujesz fachowców. Sprawdź nas, przyślij zapytanie o ofertę. Wycena usługi w Ełku jest bezpłatna. Usuwanie zagrożeń epidemiologicznych to nasza domena. Dzięki skorzystaniu z usług doświadczonej firmy masz 100 % pewność pozbycia się zagrażających czynników biologicznych.

Usługi dezynfekcji z bardzo dobrymi rezultatami świadczymy na terenie Ełku od wielu lat. Stosujemy profesjonalne środki do dezynfekcji oraz ozonowanie. Zawsze dokładamy wszelkich starań aby nasze usługi były na jak najwyższym poziomie. Każde zlecenie dezynfekcji traktujemy priorytetowo. Jeżeli poszukujesz profesjonalistów to dobrze trafiłeś. Tępienie szkodników to nasza pasja. Na zapytania o oferty odpowiadamy zwykle w ciągu 24 godzin. 

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuły:

Dezynfekcja

Dezynfekcja Koronawirusa Zapobieganie COVID-19

Zobacz także: