Dezynfekcja Mińsk Mazowiecki

dezynfekcja-wirusów-bakterii

W naszej ofercie znajdują się usługi dezynfekcji, które oferujemy również na terenie Mińska Mazowieckiego i w jego okolicy. Epidemia COVID-19 pokazała jak ważne jest utrzymanie higieny na najwyższym poziomie i jak ważne są właściwie wykonywane usługi dezynfekcji. Wykonując dezynfekcję potrzebna jest duża wiedza i doświadczenie, sprawdzone środki i profesjonalny sprzęt. Aktualnie największym skupiskiem firm wykonujących dezynfekcję jest Warszawa, jednak nie każda firma z Warszawy będzie chciała przyjechać do Mińska Mazowieckiego. 

Co to jest dezynfekcja?

Dezynfekcja to zabiegi mające na celu niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników. Mówiąc o drobnoustrojach mamy na myśli bakterie, wirusy oraz niektóre grzyby. Zamiennie w stosunku do terminu „dezynfekcja” używamy czasami terminu „odkażanie”. Celem dezynfekcji jest zapobieganie szerzeniu się chorób zakaźnych. Mikroorganizmy chorobotwórcze mogą być przenoszone przez ludzi, zwierzęta, w produktach spożywczych lub w wodzie. Należy pamiętać, że do osiągnięcia dobrego efektu dezynfekcji konieczne jest właściwe przygotowanie pomieszczeń, powierzchni czy sprzętów poddawanych dezynfekcji. Dokładne posprzątanie, usunięcie resztek organicznych czy mycie, najlepiej ciepłą wodą z dodatkiem detergentu przekładają się na właściwy efekt końcowy dezynfekcji.

Metody dezynfekcji. Dezynfekcja rodzaje 

Stosuje się trzy metody dezynfekcji. Przy doborze metody dezynfekcji należy uwzględnić zakres działania czynnika dezynfekcyjnego na drobnoustroje oraz jego oddziaływanie na przedmioty i powierzchnie, które zostaną poddane dezynfekcji.

Możemy zastosować:

dezynfekcję fizyczną 

dezynfekcję chemiczną 

dezynfekcję termiczno-chemiczną

Na czym polega dezynfekcja?

Dezynfekcja fizyczna polega na oczyszczeniu danego przedmiotu przy użyciu pary wodnej o temperaturze od 100 do 110 stopni Celsjusza. Inną metodą dezynfekcji fizycznej jest promieniowanie UV, służące do oczyszczania całych pomieszczeń i powierzchni płaskich. 

Dezynfekcja chemiczna polega na usuwaniu drobnoustrojów za pomocą środków chemicznych np. czwartorzędowych soli amoniowych, alkoholu etylowego, alkoholu izopropylowego, aldehydów, formaldehydów, aldehydu glutarowego, fenoli, metali ciężkich (m.in. związki srebra, miedzi i rtęci), wody utlenionej, nadmanganianu czy mydła. Czynniki chemiczne używane do dezynfekcji mogą być naprawdę różne. Dezynfekcję środkami chemicznymi można wykonać poprzez: 

– przecieranie powierzchni roztworem preparatu dezynfekcyjnego 

– zanurzenie w roztworze dezynfekcyjnym, 

– można też nanosić preparat dezynfekcyjny za pomocą różnych urządzeń mechanicznych. Może to być zlewanie, opryskiwanie, zamgławianie.

Dezynfekcja termiczno-chemiczna polega na jednoczesnym zastosowaniu środków chemicznych w niższych stężeniach oraz podwyższonej w pewnym stopniu temperatury czynnika dezynfekcyjnego. 

Prawidłowo przeprowadzona dezynfekcja powierzchni lub sprzętów powinna składać się z następujących etapów:

Dobór właściwego środka dezynfekcyjnego, odpowiedniego do danego zagrożenia, miejsca zastosowania i materiałów, które będą miały z nim kontakt. 

Przygotowanie odkażanych powierzchni – mycie i czyszczenie. 

Naniesienie środka dezynfekcyjnego w odpowiedniej ilości i odpowiednim stężeniu – zgodnie z etykietą produktu, przygotowaną przez producenta preparatu.

Pozostawienie naniesionego preparatu na dezynfekowanych powierzchniach na czas określony przez producenta środka.

Spłukanie pozostałości środka dezynfekcyjnego wodą, jeżeli jest to wymagane i dokładne osuszenie powierzchni. 

Roztwory preparatów dezynfekcyjnych powinny być przygotowywane bezpośrednio przed ich użyciem. Naczynia i pojemniki służące do tego celu powinny być wydzielone i odpowiednio oznakowane. Nie wolno przechowywać preparatów dezynfekcyjnych w pomieszczeniach produkcyjnych oraz co bardzo ważne, absolutnie nie wolno ich przechowywać w opakowaniach zastępczych. Utylizacja ewentualnych resztek środków do dezynfekcji nie może odbyć się w ogrodzie. 

Przystępując do dezynfekcji i zastanawiając się nad doborem preparatu musimy uwzględnić np. to, że wiele preparatów wykazuje właściwości korozyjne, do takich należą przede wszystkim preparaty na bazie chloru. I choć wykazują często bardzo dobrą skuteczność, to ich stosowanie wymaga dużej ostrożności aby nie spowodować niepotrzebnych strat. We współczesnym domu, biurach czy mieszkaniach wypełnionych dużą ilością urządzeń elektronicznych, niekiedy jedynym wyborem będą preparaty na bazie alkoholi, względnie czwartorzędowych soli amoniowych. A zatem prawidłowe wykonie dezynfekcji, czyli skuteczne i bezpieczne dla pracowników, domowników i środowiska, wymaga wiedzy i doświadczenia. Należy pamiętać, że nie każdy płyn do dezynfekcji czy preparat do dezynfekcji nadaje się do każdego zastosowania. Czytajmy etykiety. Równie istotne jest korzystanie wyłącznie z zarejestrowanych środków dopuszczonych nawet do dezynfekcji szpitalnych. Nie chcemy nikogo narazić na utratę zdrowia. 

Usługi dezynfekcji z dobrym efektem świadczymy na terenie Mińska Mazowieckiego od wielu. Stosujemy dezynfekcję środkami chemicznymi oraz ozonowanie. Zawsze dokładamy wszelkich starań aby nasze usługi były na jak najwyższym poziomie. Poza usługami dezynfekcji oferujemy także pełen pakiet usług deratyzacji i dezynsekcji. Skutecznie zwalczamy takie szkodniki jak szczury, myszy, karaluchy, pluskwy, pchły, rybiki, mrówki i inne.   Specjalizujemy się w usługach dezynfekcji dla placówek medycznych. Poza usługami dezynfekcji oferujemy także pełen pakiet usług deratyzacji i dezynsekcji. Skutecznie zwalczamy takie szkodniki jak szczury, myszy, karaluchy, pluskwy, pchły i inne.   

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – deratyzacja myszy, szczurów, i innych gryzoni,

– dezynsekcji owadów i insektów – prusaków, dezynsekcja karaluchów, mrówek, szerszenie, niszczenie gniazd szerszeni, os, dezynsekcję pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty, dezynsekcja interwencyjna wszy,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii, innych niepożądanych mikroorganizmów, 

– ozonowania, usuwamy alergeny, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne. 

Na terenie Mińska Mazowieckiego i okolic usługę dezynfekcji wykonujemy w :

– firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze,), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( mieszkań i lokali użytkowych i mieszkalnych ), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych ( izolacja lub kwarantanna po COVID),

– gospodarstwach rolnych (bioasekuracja magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )

– przychodniach lekarskich, szpitalach, domach pomocy społecznej, środkach transportu medycznego ( karetki specjalistyczne i transportowe). 

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wyceny usług w Mińsku Mazowieckim są bezpłatne. Oferujemy realizację każdego zlecenia dezynfekcji czy usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że każdy nasz pracownik to specjalista. Dzięki temu jesteśmy profesjonalni, przygotowani a wykorzystywane przez nas produkty do dezynfekcji są bardzo skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów. 

Jeżeli poszukujesz fachowców. Sprawdź nas, przyślij zapytanie o ofertę. Wycena usługi w Mińsku Mazowieckim jest bezpłatna. Usuwanie zagrożeń epidemiologicznych to nasza domena. Dzięki skorzystaniu z usług doświadczonej firmy masz 100% pewność pozbycia się zagrażających czynników biologicznych. Spełnimy każde oczekiwania klientów. 

Usługi dezynfekcji z bardzo dobrymi rezultatami świadczymy na terenie Mińska Mazowieckiego od wielu lat. Stosujemy profesjonalne środki do dezynfekcji oraz ozonowanie. Zawsze dokładamy wszelkich starań aby nasze usługi były na jak najwyższym poziomie. Każde zlecenie dezynfekcji traktujemy priorytetowo. Jeżeli poszukujesz profesjonalistów to dobrze trafiłeś. Szybkie i skuteczne pozbycie się szkodników to nasza pasja. Na zapytania o oferty odpowiadamy zwykle w ciągu 24 godzin. Zobacz nasze realizacje na Facebook, sprawdź naszą firmę wystarczy telefon. 

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuły:

Dezynfekcja

Dezynfekcja Koronawirusa Zapobieganie COVID-19

Zobacz także: