Deratyzacja Szczytno

deratyzacja-białystok_stander_łomża

Gryzonie występują masowo w naszych miastach. Są stworzeniami dobrze przystosowanymi do życia w otoczeniu człowieka. Również mieszkańcy Szczytna, miewają problemy z gryzoniami, które uprzykrzają nam życie, powodując wiele szkód materialnych oraz niszcząc żywność. Gryzonie są również nosicielami wielu chorób. Dlatego skuteczna walka z nimi ma tak duże znacznie. 

Co to jest deratyzacja?

Deratyzacja co to ? Jak wygląda deratyzacja pomieszczeń? Deratyzacja na czym polega ? Deratyzacja jak przebiega? Te pytania nieustannie słyszymy od zatroskanych o swój dobytek klientów. 

Deratyzacja jest to zwalczanie szkodliwych gryzoni za pomocą metod chemicznych, mechanicznych lub biologicznych. 

Na czym polega deratyzacja?

Profesjonalna deratyzacja rozpoczyna się od lustracji obiektu przeprowadzanej przez kompetentnego deratyzatora. Najpierw ustalamy źródło problemu, a następnie drogi przemieszczania się gryzoni, itd.. Od wyników lustracji zależy dobór metod działania, rodzaj zastosowanych środków chemicznych (rodentycydów) lub urządzeń mechanicznych do wyłapywania gryzoni, względnie kombinacji tych metod. Powszechnie stosuje się do wykładania rodentycydów karmniki deratyzacyjne. Najczęściej stosowanymi rodentycydami są preparaty zawierające antykoagulanty. Czasami stosuje się również preparaty zawierające np. cholekalcyferol (witamina D3) Wewnątrz obiektu preferowane jest wykorzystanie chwytaczy żywołownych, pułapek lepowych lub pułapek mechanicznych. O sukcesie całej akcji decyduje jednak przede wszystkim właściwe rozlokowanie urządzeń. Wymaga to dużej wiedzy o behawioryzmie gryzoni oraz praktycznego doświadczenia w ich zwalczaniu. 

Kolejnym etapem jest monitorowanie przebiegu akcji. Może być potrzebne uzupełnianie preparatu, usunięcie martwych gryzoni, naprawianie lub wymienianie uszkodzonych urządzeń, dostawianie nowych lub zmiana ich lokalizacji. Niekiedy może być potrzebne nawet kilkukrotne uzupełnianie rodentycydu. Nie działamy schematycznie, zawsze przystosowujemy się do lokalnych warunków. Oczywiście każda deratyzacja jest nieco inna, ze względu na wielkość obiektu, jego rodzaj i jego położenie, sposób wykorzystania czy też sposób podłączenia do różnych instalacji. Deratyzacja musi być przeprowadzona w kontrolowany sposób tak aby była bezpieczna dla zdrowia użytkowników obiektu. 

Ile kosztuje deratyzacja domu?

Każda deratyzacja wymaga indywidualnego podejścia a zatem i wycena każdej usługi będzie sprawą indywidualną. Przeprowadzamy ją po wykonaniu lustracji. Różne będzie podejście do deratyzacji w budynku mieszkalnym, przedszkolu, hipermarkecie, wysypisku śmieci czy w zakładach mięsnych. Będzie miała znaczenie: wielkość populacji szkodników, położenie obiektu, jego wielkość i złożoność, utrudnienia środowiskowe, ilość niezbędnych w danym przypadku urządzeń, ilość rodentycydu, ilość koniecznych wizyt serwisowych. Dopiero uwzględniając wszystkie te czynniki można dokonać właściwej wyceny usługi. To ile kosztuje deratyzacja szczurów czy deratyzacja myszy jest kwestią trudną do ustalenia bez oględzin obiektu. 

Ile trwa deratyzacja?

Trudno jest określić czas potrzeby do wykonania usługi deratyzacji. Zwalczamy żywe stworzenia w warunkach nie do końca kontrolowanych. Zależy to, więc od wielu czynników specyficznych dla danego miejsca. Jednym z poważniejszych błędów popełnianych przez osoby niedoświadczone jest niedoprowadzanie usługi do końca. Efektem pozostawienia części populacji, jest jej szybkie odtworzenie i wzrost odporności na stosowane rodentycydy. Po zakończeniu deratyzacji często wymagana jest dodatkowo dezynsekcja oraz dezynfekcja.

Usługi deratyzacji na terenie Szczytna

 Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników, insektów i pasożytów w tym:

– deratyzacji – myszy, szczury, inne gryzonie,

– dezynsekcji owady – prusaki, gniazd prusaków, karaluchy, gniazd karaluchów, mrówek, szerszeni, szerszenie niszczenie ich gniazd, os, dezynsekcję pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, gniazd kleszczy i inne insekty,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy grzybów, chorobotwórcze bakterie, odkażanie powierzchni

– ozonowania, usuwamy alergeny, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne,

– inne nietypowe niebezpieczne szkodniki.

Na terenie Szczytna i okolic zwalczamy gryzonie myszy i szczury w :

– firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze, miejsca skupu i sprzedaży nasion), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( deratyzacje piwnic), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych,

– gospodarstwach rolnych ( zabezpieczanie magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )

– inne kategorie obiektów z branży rolno- spożywczej.

Dla wszystkich zainteresowanych firm wykonujemy monitoring szkodników sanitarnych, zabezpieczamy też obiekty przed szkodnikami ( HACCP, BRC, IFS, ISO:22000) wraz z pełną dokumentacją dla Inspekcji Sanitarnej , Inspekcji Weterynaryjnej czy audytorów zewnętrznych. Jesteśmy w stanie poradzić sobie zarówno z małymi jak i dużymi inwestycjami.

W Internecie znajdziesz ogłoszenie nie jednej firmy, gdzie ogłaszają się różne małe i duże firmy DDD. Każdy nasz pracownik to stale szkolony specjalista. Jeżeli poszukujesz profesjonalistów i specjalistów przyślij do nas nawet krótką wiadomość. Odezwiemy się. OD lat dzielimy się naszą wiedzą i doradzamy naszym klientom. 

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wycena usługi w Szczytnie jest bezpłatna. Oferujemy realizację każdego zlecenia usunięcia szkodników w krótkim czasie. Usługę deratyzacji od zgłoszenia do realizacji usługi jesteśmy w stanie przeprowadzić do 24 godzin. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że wszyscy nasi pracownicy to specjaliści. Dzięki temu jesteśmy profesjonalni, przygotowani a wykorzystywane przez nas produkty do deratyzacji są bardzo skuteczne. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, każde zlecenie jest traktowane priorytetowo. Masz wątpliwości zobacz nasze opinie w Internecie. Potrzebujesz porady przez telefon – zadzwoń z pewnością doradzimy co i jak.

Jeżeli poszukujesz fachowców zapraszamy do kontaktu. Sprawdź nas, przyślij zapytanie o ofertę lub po prostu zadzwoń. Wycena usługi, sprawdzenie obecności gryzoni w Szczytnie jest bezpłatne.

Zobacz także: