Deratyzacja Ostrołęka

deratyzacja-białystok_stander_łomża

Deratyzacja czyli zwalczanie i likwidacja myszy i szczurów w Ostrołęce.

Deratyzacja co to jest ?

Deratyzacja to usługa polegająca na likwidacji gryzoni, usunięciu myszy bądź szczurów z budynków mieszkalnych, firm, biur, nieruchomości czy z budynków gospodarczych. 

Deratyzacja na czym polega? Deratyzacja jak przebiega?

Prawidłowo wykonana deratyzacja to nie tylko zatruwanie szkodników. Jako eksperci zaczynamy od ustalenia w jaki sposób szczury czy myszy dostają się do środka pomieszczeń. Sprawdzenie szczuroszczelności czy myszoszczelności budynku jest podstawowym krokiem do przeprowadzenia szybkiej deratyzacji. Po weryfikacji szczelności budynku oraz miejsc, którymi do budynku wchodzą szkodniki poszukujemy miejsc, gdzie mogą bytować gryzonie. W miejscach gdzie bytują lub zakładają gniazda szczury lub myszy montowane będą w sposób bezpieczny urządzenia- karmniki deratyzacyjne. Na miejsca gromadzenia się gryzoni wskazują ich odchody, zniszczona elewacja – resztki styropianu. Specjalizujemy się we wszystkich rodzajach deratyzacji. 

Aby wykonać odszczurzanie w sposób bezpieczny, stosujemy urządzenia zamykane na klucz co uniemożliwia wyciągniecie trutki przez dziecko czy zwierzęta domowe. Gdy likwidujemy gryzonie w norach wykonujemy zabiegi fumigacji czyli gazowania nor. Aby zabezpieczyć obiekt wewnątrz instalujemy pułapki mechaniczne do chwytania gryzoni – inaczej chwytacze gryzoni. Doświadczenie przy rozmieszczaniu urządzeń ma kluczowy wpływ na jakość i skuteczność usługi. Karmniki deratyzacyjne na szczury czy myszy instalowane są na zewnątrz obiektu w okolicach drzwi, ramp czy śluz. Do karmników wkładany jest specjalny środek – rodentycyd, który dużo szybciej niż „marketowe środki” niszczy populację szczurów czy myszy, gdyż zawiera dużo większą ilość substancji czynnej.

Wewnątrz budynków instalowane są chwytacze gryzoni, które chwytają szczury bądź myszy dostające się przez otwarte śluzy czy drzwi np. w momencie otwarcia drzwi w trakcie dostawy towaru. 

Po skutecznej deratyzacji szczurów czy myszy konieczne jest sprzątnięcie padłych gryzoni, które są przekazywane jako odpad niebezpieczny do wyspecjalizowanej firmy utylizacyjnej i spalane. Ma to podstawowe znaczenie dla bezpieczeństwa naszego oraz naszych zwierząt domowych. Kot, który zje zatrutą mysz również się zatruje. Niezebrane myszy i szczury spowodują pojawienie się żerujących na nich insektów np. much. Aby się ich pozbyć niezbędna będzie dodatkowo dezynsekcja much. Miejsca w których leżały padłe myszy czy szczury będą musiały zostać zdezynfekowane o ile padłe gryzonie nie zostaną szybko usunięte. Zaniedbanie tego obowiązku powoduje zwiększenie nakładów pracy, środków i zwiększa koszt usługi.

Oczywiście inaczej wygląda deratyzacja w zakładach przemysłu spożywczego a inaczej deratyzacja domu jednorodzinnego. Trudno jest zatem precyzyjnie przewidzieć ile będzie kosztowała deratyzacja szczurów a ile deratyzacja myszy. Wycena usługi jest bezpłatna.  To jak wygląda deratyzacja zależy od technika, który decyzję podejmuje na miejscu. Podstawą wykonywania usług deratyzacyjnych jest bezpieczeństwo użytkowników obiektu. Każde zlecenie jest rozpatrywane indywidualnie. 

3. Ile kosztuje deratyzacja domu czyli deratyzacja pomieszczeń?

Deratyzacja domu wcale nie musi być droga. Wcześniejsza inspekcja budynku oraz jego otoczenia powodują, że odpowiednio przygotowani do deratyzacji szczurów i myszy celujemy nasze działania tam, gdzie gdzie jest taka potrzeba. Instalacja karmników oraz bezmyślne rozkładanie rodentycydów w miejscach gdzie nie występują gryzonie nie przyspieszy deratyzacji obiektu a zwiększa znacząco zwiększy koszty. Odpowiednie planowanie działań deratyzacyjnych ogranicza czas oraz ilość środków- trutki niezbędnej do odszczurzenia domu a tym samym obniża koszt usunięcia szkodników. Inna będzie cena odłowienia myszy z mieszkania w bloku, gdzie wykorzystujemy pułapki żywołowne lub lepowe i naszą autorską przynętę a inna gdy musimy przez kwartał deratyzować piwnice w bloku ze względu na wieloletnią populację szczurów. Oczywiście to ile kosztuje deratyzacja szczurów zależy od bardzo wielu czynników. Inne metody stosujemy w deratyzacji mieszkań a inne przy odszczurzaniu dużych obiektów inwentarskich.

Ile trwa deratyzacja?

Zwykle klienci, którzy proszą nas o pomoc w usunięciu myszy czy szczurów chcą pozbyć się szkodników natychmiast – i jest to dla nas jak najbardziej zrozumiałe. Czas trwania usługi odszczurzania zależny jest przede wszystkim od wielkości populacji szkodnika na danym terenie. Jeżeli populacja gryzoni rosła przez dłuższy czas w sposób niezakłócony, z pewnością w trakcie jednorazowej wizyty specjalisty DDD nie da się wytępić problemu. Potrzebne są wówczas regularne, zaplanowane, wykonywane nieprzerwanie działania deratyzacyjne, które powodują stopniowe ograniczanie populacji aż do całkowitego wytępienia szkodników. 

Przy nieprawidłowo samodzielnie wykonywanej deratyzacji- samo trucie szkodników na danym obszarze nie jest wystarczające do bezpiecznego korzystania z pomieszczeń w których bytowały gryzonie. Często wraz z gryzoniami ich gniazda zamieszkują insekty w tym pasożyty, które żywią się resztami jedzenia znoszonymi przez gryzonie np. muchy oraz samymi gryzoniami np. pchły. Wymagana jest dodatkowo usługa dezynsekcji ( usunięcie owadów, które żerują na żywych i padłych gryzoniach) oraz dezynfekcja pomieszczeń w których przebywały szczury ( usunięcie ich odchodów, dezynfekcja miejsc w których się załatwiały). Na koniec aby usunąć nieprzyjemny zapach fekaliów oraz chemii wykonujemy usługę deodoryzacji -ozonowaniem. Dopiero takie pomieszczenia są bezpieczne dla ludzi.

5. Usługi deratyzacji na terenie Ostrołęki

 Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – myszy, szczury, inne gryzonie,

– dezynsekcji owadów – prusaki, karaluchy, mrówek, niszczenie gniazd szerszeni, os, pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii,

– ozonowania, usuwamy alergeny, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne.

Na terenie Ostrołęki i okolic zwalczamy gryzonie myszy i szczury w :

– firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze,), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( deratyzacje piwnic), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych,

– gospodarstwach rolnych ( zabezpieczanie magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )

 Prowadzimy monitoring gryzoni i innych szkodników zgodnie z wymaganiami różnych systemów jakości. Zabezpieczamy firmy przed szkodnikami. 

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wycena usługi w Ostrołęce jest bezpłatna. Oferujemy realizację każdego zlecenia usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że każdy nasz pracownik to specjalista. Dzięki temu jesteśmy profesjonalni, przygotowani a wykorzystywane przez nas produkty do deratyzacji są bardzo skuteczne. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Jeżeli poszukujesz fachowców. Sprawdź nas, przyślij zapytanie o ofertę. Wycena usługi, sprawdzenie obecności gryzoni w Ostrołęce jest bezpłatne.

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuły:

Deratyzacja

Okresowa deratyzacja – czy jest obowiązkiem?

Zobacz także: