Deratyzacja Suwałki

deratyzacja-białystok_stander_łomża

Gryzonie występują masowo w naszych miastach. Są stworzeniami dobrze przystosowanymi do życia w otoczeniu człowieka. Również mieszkańcy Suwałk miewają problemy z gryzoniami, które uprzykrzają nam życie, powodując wiele szkód materialnych oraz niszcząc żywność. Gryzonie są również nosicielami wielu chorób. Dlatego skuteczna walka z nimi ma tak duże znacznie dla każdego z nas. 

Co to jest deratyzacja ?

Deratyzacja co to? Jak wygląda deratyzacja pomieszczeń? Deratyzacja na czym polega? Deratyzacja jak przebiega? Te pytania nieustannie słyszymy od zatroskanych o swój dobytek klientów.  

Deratyzacja to usługa polegająca na zwalczaniu szkodliwych gryzoni za pomocą metod chemicznych, mechanicznych lub biologicznych. 

Na czym polega deratyzacja?

Profesjonalna deratyzacja rozpoczyna się od lustracji obiektu przeprowadzanej przez kompetentnego deratyzatora. Ustalamy źródło problemu, drogi przemieszczania się gryzoni, jak dostają się do obiektu, itp. W zależności od wyników lustracji dokonuje się doboru metod działania, rodzaju środków chemicznych (rodentycydów) lub urządzeń mechanicznych do wyłapywania gryzoni, względnie kombinacji tych metod. Powszechnie stosuje się do wykładania rodentycydów karmniki deratyzacyjne. Najczęściej stosowanymi rodentycydami są preparaty zawierające antykoagulanty. Wewnątrz obiektu preferowane jest wykorzystanie chwytaczy żywołownych, pułapek lepowych lub pułapek mechanicznych, tzw. gilotynek. O sukcesie całej akcji decyduje jednak przede wszystkim właściwe rozlokowanie urządzeń. Wymaga to dużej wiedzy o zachowaniach gryzoni oraz doświadczenia praktycznego. 

Kolejnym etapem jest monitorowanie przebiegu akcji. Może być potrzebne uzupełnianie preparatu, usunięcie martwych gryzoni, naprawianie lub wymienianie uszkodzonych urządzeń, dostawianie nowych lub zmiana ich lokalizacji. Oczywiście każda deratyzacja wymaga indywidualnego podejścia, ze względu na wielkość obiektu, jego rodzaj i położenie, sposób wykorzystania czy też sposób podłączenia do różnych instalacji. 

Ile kosztuje deratyzacja domu?

Każda deratyzacja wymaga indywidualnego podejścia a zatem i wycena każdej usługi będzie sprawą indywidualną. Różne będzie podejście do deratyzacji w budynku mieszkalnym, przedszkolu, hipermarkecie, wysypisku śmieci czy w zakładach mięsnych. Będzie miała znaczenie: wielkość populacji szkodników, wielkość obiektu, jego złożoność, utrudnienia środowiskowe, ilość niezbędnych w danym przypadku urządzeń, ilość rodentycydu, ilość koniecznych wizyt serwisowych. To ile kosztuje deratyzacja szczurów a deratyzacja myszy zależy zatem od wielu zmiennych. Dopiero uwzględniając wszystkie te czynniki można dokonać właściwej wyceny usługi. Ważne aby usługi deratyzacji były bezpieczne dla użytkowników obiektu. 

Ile trwa deratyzacja ?

Trudno jest z góry określić czas potrzeby do wykonania usługi deratyzacji. Zależy to od różnych czynników. Jednym z poważniejszych błędów popełnianych przez osoby niedoświadczone jest niedoprowadzanie usługi do końca. Po zakończeniu deratyzacji często wymagana jest dodatkowo dezynsekcja oraz dezynfekcja.

Usługi deratyzacji na terenie Suwałk

 Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników, insektów i pasożytów w tym:

– deratyzacji – myszy, szczury, inne gryzonie,

– dezynsekcji owadów – prusaki, prusaków, karaluchów, mrówek, szerszeni, szerszenie niszczenie ich gniazd, os, dezynsekcję pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : dezynfekcją wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy grzybów, chorobotwórcze bakterie, odkażanie powierzchni

– ozonowania, usuwamy alergeny, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne.

Na terenie Suwałk i okolic zwalczamy gryzonie myszy i szczury w :

– firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze, miejsca skupu i sprzedaży nasion), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( deratyzacje piwnic), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych,

– gospodarstwach rolnych ( zabezpieczanie magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )

– inne kategorie obiektów z branży rolno- spożywczej.

Dla wszystkich zainteresowanych firm zabezpieczamy obiekty przed szkodnikami, prowadzimy monitoring szkodników sanitarnych ( HACCP, BRC, IFS, ISO:22000) wraz z pełną dokumentacją dla Inspekcji Sanitarnej , Inspekcji Weterynaryjnej czy audytorów zewnętrznych. Jesteśmy w stanie poradzić sobie zarówno z małymi jak i dużymi inwestycjami

W Internecie znajdziesz ogłoszenie nie jednej firmy, gdzie ogłaszają się różne małe i duże firmy DDD. Jeżeli poszukujesz profesjonalistów i specjalistów przyślij do nas nawet krótką wiadomość. Odezwiemy się.

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wycena usługi w Suwałkach jest bezpłatna. Oferujemy realizację każdego zlecenia usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że wszyscy nasi pracownicy to specjaliści. Dzięki temu jesteśmy profesjonalni, przygotowani a wykorzystywane przez nas produkty do deratyzacji są bardzo skuteczne. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Masz wątpliwości zobacz nasze opinie w Internecie.

Jeżeli poszukujesz fachowców zapraszamy do kontaktu. Sprawdź nas, przyślij zapytanie o ofertę lub po prostu zadzwoń. Wycena usługi, sprawdzenie obecności gryzoni w Suwałkach jest bezpłatne.

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuły:

Deratyzacja

Okresowa deratyzacja – czy jest obowiązkiem?

Zobacz także: