Deratyzacja Grajewo

deratyzacja-białystok_stander_łomża

Deratyzacja co to jest?

Deratyzacja to usługa polegająca na likwidacji gryzoni, zwalczenie myszy bądź szczurów w budynkach mieszkalnych, firmach, biurach, nieruchomościach. 

Deratyzacja na czym polega, jak wygląda deratyzacja ?

Skuteczna deratyzacja to nie tylko truciu szkodników. Jako fachowcy ustalamy w jaki sposób szczury czy myszy dostają się do wnętrza budynku. Sprawdzenie szczuroszczelności czy myszoszczelności budynku jest podstawą do przeprowadzenia zlecenia deratyzacji. Po weryfikacji szczelności budynku oraz miejsc, którymi do budynku wnikają szkodniki poszukujemy miejsc bytowania gryzoni. W miejscach gdzie chowają się lub zakładają gniazda gryzonie montowane będą w sposób trwały urządzenia nazywane karmnikami deratyzacyjnymi. Do zabezpieczenia obiektu wewnątrz instalujemy pułapki mechaniczne do chwytania gryzoni – inaczej chwytacze gryzoni. To gdzie zostaną usadowione urządzenia wymaga doświadczenia i ma olbrzymi wpływ na skuteczność usługi. Karmniki deratyzacyjne na szczury czy myszy instalowane są na zewnątrz obiektu w okolicach drzwi, ramp czy śluz. Do karmników stosowany jest specjalny środek – rodentycyd, który dużo szybciej niż „marketowe środki” niszczy populację szczurów czy myszy.

Do wewnątrz budynków montowane są chwytacze gryzoni, które łapią szczury bądź myszy dostające się przez otwarte śluzy czy drzwi np. w momencie dostawy towaru. 

Po likwidacji i wytruciu szczurów czy myszy konieczne jest usunięcie padłych gryzoni. Ma to pierwszorzędne znaczenie dla bezpieczeństwa naszego oraz naszych zwierząt domowych. Kot, który zje zatrutą mysz również się zatruje. Rozkładające się szczątki myszy i szczurów spowodują pojawienie się żerujących na nich much. Aby się ich pozbyć niezbędna będzie dodatkowo dezynsekcja much. Przestrzenie w których leżały padłe myszy czy szczury będą dodatkowo musiały zostać zdezynfekowane o ile padłe gryzonie nie zostaną przez dłuższy czas usunięte. 

Oczywiście inaczej wygląda deratyzacja w zakładach przemysłu spożywczego a inaczej deratyzacja domu jednorodzinnego. Deratyzacja jak przebiega o tym decyduje technik na po oględzinach na miejscu. To ile kosztuje deratyzacja szczurów zależy zatem od bardzo wielu czynników.

Ile kosztuje deratyzacja domu, deratyzacja pomieszczeń?

Deratyzacja domu wcale nie musi być droga. Odpowiednie wcześniejsze oględziny budynku oraz jego otoczenia powodują, że odpowiednio przygotowani do likwidacji szczurów i myszy celujemy precyzyjnie tam, gdzie gdzie jest taka potrzeba. Rozkładanie trutki w miejscach gdzie nie występują gryzonie nie przyspieszy deratyzacji obiektu a zwiększa znacząco zwiększy koszty. Dobre planowanie działań deratyzacyjnych ogranicza czas oraz ilość środków- rodentycydów niezbędnych do odszczurzenia domu a tym samym obniża koszt usunięcia szkodników. Inna będzie cena odłowienia myszy z mieszkania w bloku, gdzie wykorzystujemy pułapki żywołowne i naszą autorską przynętę a inna gdy musimy przez kwartał deratyzować piwnice w bloku.

Ile trwa deratyzacja ?

Zwykle klienci, którzy proszą nas o pomoc w usunięciu myszy czy szczurów chcieliby pozbyć się szkodników natychmiast – i jest to dla nas jak najbardziej zrozumiałe. Zwykle jednak czas trwania usługi deratyzacji zależny jest od wielkości populacji szkodnika na danym terenie. Jeżeli populacja szczurów przez dłuższy czas była niepokojona i rozrastała się w sposób niezakłócony z pewnością w trakcie jednorazowej wizyty specjalisty DDD nie da się wytępić problemu. Potrzebne są wówczas regularne, zaplanowane, wykonywane nieprzerwanie działania, które powodują stopniowe ograniczanie aż do wymarcia populacji szkodników. 

Samo usunięcie szkodników z danego obszaru nie jest wystarczające do bezpiecznego korzystania z pomieszczeń w których bytowały gryzonie. Często wymagana jest dodatkowo dezynsekcja ( usunięcie owadów, które żerują na padłych gryzoniach) oraz dezynfekcja pomieszczeń w których przebywały szczury ( usunięcie ich odchodów, dezynfekcja miejsc w których się załatwiały). Na koniec aby usunąć nieprzyjemny zapach fekaliów oraz chemii wykonujemy usługę deodoryzacji – ozonowanie.

Usługi deratyzacji na terenie Grajewa

 Od prawie 10 lat zajmujemy się wykonywaniem usług deratyzacji – odszczurzania w Białymstoku. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych jak i firmy. Jesteśmy w stanie w krótkim czasie zlikwidować różne szkodniki, zlikwidować populację szczurów czy myszy z terenu korzystając z profesjonalnych, niedostępnych dla osób bez doświadczenia i szkolenia środków. Profesjonalnie zabezpieczamy obiekty przed szkodnikami.

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – myszy, szczury, inne gryzonie,

– dezynsekcji – prusaki, karaluchy, mrówek, szerszeni, os, pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : wirusów w tym SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii,

– ozonowania.   

Na terenie Grajewa i okolic zwalczamy gryzonie myszy i szczury w :

– firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze,), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( deratyzacje piwnic), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych, 

– gospodarstwach rolnych ( zabezpieczanie magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników)

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wycena usługi w Grajewie jest bezpłatna. Oferujemy realizację każdego zlecenia usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że każdy nasz pracownik to specjalista. Dzięki temu jesteśmy profesjonalni, przygotowani a wykorzystywane przez nas produkty do deratyzacji są bardzo skuteczne.  

Jeżeli poszukujesz fachowców. Sprawdź nas, przyślij zapytanie o ofertę. Wycena usługi, sprawdzenie obecności gryzoni w Grajewie jest bezpłatne.

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuły:

Deratyzacja

Okresowa deratyzacja – czy jest obowiązkiem?

Zobacz także: