Deratyzacja Łomża

deratyzacja-białystok_stander_łomża

Deratyzacja czyli zwalczanie szkodliwych gryzoni.

W Łomży, która jest ważnym centrum przemysł spożywczego, browarniczego, przetwórstwa rolniczego i innych, jak i we wszystkich miastach, pojawiają się problemy ze szczurami, które uprzykrzają życie jego mieszkańcom, powodują wiele szkód materialnych oraz niszczą żywność. Rozwiązaniem tego problemu jest skuteczna deratyzacja. 

Deratyzacja co to jest ?

Deratyzacja to usługa polegająca na zwalczaniu szkodliwych gryzoni za pomocą metod chemicznych, mechanicznych lub biologicznych. 

Deratyzacja na czym polega ? Deratyzacja jak przebiega?

Deratyzacja to nie tylko samo rozłożenie rodentycydu. Wszystko rozpoczyna się od profesjonalnej lustracji obiektu. Ma ona na celu ustalenie źródeł problemu, dróg przemieszczania się szkodników, jak one dostają się do obiektu, określenie czynników sprzyjających gryzoniom oraz zaplanowanie działań mających na celu zlikwidowanie problemu. Przy okazji sprawdza się tzw. szczuroszczelność i myszoszczelność budynku. Bardzo ważnym elementem lustracji jest dokładne przyjrzenie się otoczeniu danego obiektu, bo często właśnie tam kryje się zagrożenie. W zależności od wyników lustracji dokonuje się doboru metod, rodzaju rodentycydów lub urządzeń mechanicznych do wyłapywania gryzoni, względnie kombinacji tych metod. Ważny jest dobór preparatów. Powinny to być preparaty przeznaczone do użytku profesjonalnego a nie tzw. „marketowe” ogólnie dostępne. Karmniki deratyzacyjne ustawia się przy drzwiach, przy przyłączach instalacji, przy rampach lub śluzach rozładunkowych. Wewnątrz obiektu preferowane jest wykorzystanie chwytaczy żywołownych, pułapek lepowych lub mechanicznych, tzw. gilotynek. O sukcesie całej akcji decyduje przede wszystkim właściwe rozlokowanie tych urządzeń. Wymaga to wiedzy o behawioryzmie gryzoni oraz doświadczenia gromadzonego latami.

Kolejnym etapem profesjonalnej deratyzacji jest monitorowanie przebiegu akcji. Może to być uzupełnianie preparatu, usuwanie martwych gryzoni, naprawianie lub wymienianie uszkodzonych urządzeń, dostawianie nowych lub zmiana ich lokalizacji. Pamiętamy o ochronie ludzi i środowiska. Ograniczamy zagrożenia mikrobiologiczne mogące być następstwem rozkładu martwych gryzoni. Zapobiegamy inwazji much. Każde zlecenie wymaga indywidualnego podejścia, ze względu na wielkość obiektu, jego rodzaj, położenie, itd. Itp. To jak wygląda deratyzacja zależy od technika, który decyzję podejmuje na miejscu. Podstawą wykonywania usług deratyzacyjnych jest bezpieczeństwo użytkowników obiektu. 

Ile kosztuje deratyzacja domu czyli deratyzacja pomieszczeń

Każda deratyzacja wymaga indywidualnego podejścia a zatem i wycena każdej usługi będzie sprawą indywidualną. Zupełnie różne będzie podejście do deratyzacji w budynku mieszkalnym, przedszkolu, hipermarkecie, wytwórni pasz, wysypisku śmieci czy w zakładach mięsnych. Specjalizujemy się w wykonywaniu usług deratyzacji w różnych pomieszczeniach, wykonujemy zarówno deratyzację mieszkań, jak i dużych obiektów z branży spożywczej. To ile kosztuje deratyzacja szczurów może znacząco różnić się od deratyzacji myszy w bloku.

Ile trwa deratyzacja?

Trudno jest z góry określić ile będzie trwać cała usługa. Zależy to od wielu czynników. Robiąc lustrację obiektu zwracamy baczą uwagę na jego otoczenie. Usługa nie ograniczy się do jednego przyjazdu techników. Minimum to dwie takie wizyty. Czasami może się okazać, że takich wizyt będzie potrzebnych więcej

W przypadku dużych populacji potrzebne są regularne, zaplanowane, wykonywane nieprzerwanie działania, które powodują jej stopniowe ograniczanie aż do całkowitej likwidacji populacji szkodników. Jednym z poważniejszych błędów popełnianych przez osoby niedoświadczone jest niedoprowadzanie usługi do końca. Pozostawienie przy życiu znacznej części populacji spowoduje szybkie jej odnowienie oraz przyspieszy proces nabywania przez nią odporności na dany rodzaj rodentycydu. 

Samo usunięcie szkodników z danego obszaru nie jest wystarczające do bezpiecznego korzystania z pomieszczeń w których bytowały gryzonie. Często wymagana jest dodatkowo dezynsekcja aby zlikwidować pchły, które wcześniej żerowały gryzoniach lub aby zlikwidować plagę much lęgnących się na padlinie. oraz dezynfekcja pomieszczeń w których przebywały szczury. Na koniec, aby usunąć nieprzyjemne zapachy wykonujemy usługę deodoryzacji – np. ozonowaniem.

Usługi deratyzacji na terenie Łomży.

 Od prawie 10 lat zajmujemy się wykonywaniem usług deratyzacji – odszczurzania w Łomży. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych jak i firmy. Jesteśmy w stanie w krótkim czasie zlikwidować różne szkodniki, zlikwidować populację szczurów czy myszy z terenu korzystając z profesjonalnych, niedostępnych dla osób bez doświadczenia i szkolenia środków. Profesjonalnie zabezpieczamy obiekty przed szkodnikami. Prowadzimy monitoring gryzoni i innych szkodników zgodnie z wymaganiami różnych systemów jakości.

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – myszy, szczury, inne gryzonie,

– dezynsekcji owadów – prusaki, karaluchy, mrówek, niszczenie gniazd szerszeni, os, pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy, grzybów, chorobotwórczych bakterii,

– ozonowania, usuwamy alergeny, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne. 

Na terenie Łomży i okolic zwalczamy gryzonie myszy i szczury w :

– firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze,), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( deratyzacje piwnic), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych,

– gospodarstwach rolnych ( zabezpieczanie magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wycena usługi w Łomży jest bezpłatna. Oferujemy realizację każdego zlecenia usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że każdy nasz pracownik to specjalista. Dzięki temu jesteśmy profesjonalni, przygotowani a wykorzystywane przez nas produkty do deratyzacji są bardzo skuteczne. Zapoznaj się z naszą ofertą. 

Jeżeli poszukujesz fachowców. Sprawdź nas, przyślij zapytanie o ofertę. Wycena usługi, sprawdzenie obecności gryzoni w Łomży jest bezpłatne.

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuły:

Deratyzacja

Okresowa deratyzacja – czy jest obowiązkiem?

Zobacz także: