Deratyzacja Ciechanów

deratyzacja-białystok_stander_łomża

Deratyzacja czyli zwalczanie szkodliwych gryzoni. Ciechanów, jak wszystkie miasta, boryka się z różnymi problemami, w tym również z problemem szczurów i myszy, które uprzykrzają nam życie, powodują wiele szkód materialnych oraz niszczą żywność. Mekką szczurów są duże miasta tj. Warszawa. 

Deratyzacja co to jest?

Deratyzacja to usługa polegająca na zwalczaniu szkodliwych gryzoni za pomocą metod chemicznych, mechanicznych lub biologicznych. 

Deratyzacja na czym polega deratyzacja pomieszczeń? Deratyzacja jak przebiega?

Wiele osób zastanawia się jak wygląda deratyzacja. Deratyzacja to nie tylko samo rozłożenie rodentycydu. Wszystko rozpoczyna się od zapoznania się z obiektem, następnie lustracji obiektu przeprowadzanej przez kompetentnego fachowca. Ma ona na celu ustalenie źródeł problemu, dróg przemieszczania się szkodników, jak szczury czy myszy dostają się do obiektu, określenie czynników sprzyjających gryzoniom oraz zaplanowanie działań mających na celu zlikwidowanie problemu, w tym metod działań doraźnych oraz zaplanowanie czynności mających ograniczyć w przyszłości możliwość ponownego pojawienia się szkodników w obiekcie.

Bardzo ważnym elementem profesjonalnej lustracji jest dokładny przegląd otoczenia danego obiektu, znalezienie powierzchni, na których może znajdować się główna siedziba – gniazdo szczurów. W zależności od wyników lustracji dokonuje się doboru metod działania, rodzaju środków chemicznych (rodentycydów) lub urządzeń mechanicznych do wyłapywania gryzoni, względnie kombinacji tych metod. Powszechnie stosuje się do wykładania rodentycydów karmniki deratyzacyjne. Karmniki mogą mieć różny kształt, i mogą być wykonane z różnych materiałów. Karmnik deratyzacyjny może być całkowicie niewidoczny dla klientów, może przyjąć formę kamienia, opony bądź zostać wkopany w ziemię.

Najczęściej stosowanymi rodentycydami są preparaty zawierające antykoagulanty, oraz dodawaną ze względów bezpieczeństwa bardzo gorzką substancję, uniemożliwiającą zjedzenie trutki przez człowieka. Dobre efekty przynosi również stosowanie rodentycydów na witaminie D3. Wewnątrz obiektu preferowane jest wykorzystanie chwytaczy żywołownych, pułapek lepowych lub pułapek mechanicznych, tzw. gilotynek. O sukcesie całej akcji decyduje jednak przede wszystkim właściwe rozlokowanie urządzeń. Wymaga to dużej wiedzy o behawioryzmie gryzoni oraz doświadczenia praktycznego. Dzięki doświadczeniu wiemy w jakich miejscach gnieżdżą się szkodniki co ułatwia nam wykonanie zadania. 

Kolejnym etapem profesjonalnej deratyzacji jest monitorowanie przebiegu akcji. Może to być uzupełnianie preparatu, usuwanie martwych gryzoni, naprawianie lub wymienianie uszkodzonych urządzeń, dostawianie nowych lub zmiana ich lokalizacji. Oczywiście każda deratyzacja wymaga indywidualnego podejścia, ze względu na wielkość obiektu, rodzaj, jego położenie, sposób wykorzystania czy też sposób podłączenia do różnych instalacji. Co innego będzie skuteczne w ogrodzie a co innego w masarni. Wykończenie szkodników może przebiegać zatem na różne sposoby,

Ile kosztuje deratyzacja domu?

Każda deratyzacja wymaga indywidualnego podejścia a zatem i wycena każdej usługi będzie sprawą indywidualną. Zupełnie różne będzie podejście do deratyzacji w budynku mieszkalnym, przedszkolu, hipermarkecie, wysypisku śmieci czy w zakładach mięsnych. Będzie tu miało znaczenie: wielkość populacji szkodników, wielkość obiektu, jego złożoność, utrudnienia środowiskowe, a nawet wilgotność pomieszczenia. Ilość niezbędnych w danym przypadku urządzeń, ilość rodentycydu, ilość koniecznych wizyt serwisowych. Większość z tych elementów może być określnoa w czasie wstępnej lustracji, dzięki czemu można dokonać właściwej wyceny usługi, adekwatnej do poniesionych nakładów na jej wykonanie. To ile kosztuje deratyzacja szczurów zależy zatem od bardzo wielu czynników. Cennik deratyzacji zaczyna się od 250 zł za 1 usługę. 

4. Ile trwa deratyzacja?

Trudno jest z góry określić ile będzie trwać cała usługa. Zależy to od wielkości populacji, od tego ile szczurów dostaje się z zewnątrz, od złożoności budynku itp. Minimum to dwie wizyty. 

Jednym z poważniejszych błędów popełnianych przez osoby niedoświadczone jest niedoprowadzanie usługi do końca. Pozostawienie przy życiu znacznej części populacji spowoduje szybkie jej odnowienie oraz przyspieszy proces nabywania przez nią odporności na rodentycydy. 

Po zakończeniu deratyzacji często wymagana jest dodatkowo dezynsekcja ( usunięcie owadów, które żerują na padłych gryzoniach) oraz dezynfekcja.

Usługi deratyzacji na terenie Ciechanowa

Od prawie 10 lat zajmujemy się wykonywaniem usług deratyzacji – odszczurzania w Ciechanowie. Jesteśmy w stanie w krótkim czasie zlikwidować populację szczurów lub myszy, korzystając z profesjonalnych, niedostępnych dla osób bez doświadczenia i szkolenia środków.

Jesteśmy specjalistami od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym myszy, szczurów, rybików, karaluchów, prusaków, pluskiew, pcheł.

Jesteśmy specjalistami DDD od zwalczania różnych gatunków szkodników i pasożytów w tym:

– deratyzacji – myszy, szczury, inne gryzonie,

– dezynsekcji owadów – prusaki, karaluchy, mrówek, niszczenie gniazd szerszeni, os, dezynsekcję pluskwy domowej, pluskiew rybików, pcheł, odkomarzanie – komarów, kleszcze, i inne insekty,

– dezynfekcji – zwalczanie drobnoustrojów : wirusów w tym w tym korona wirusy :SARS-CoV-2, grypy grzybów, chorobotwórcze bakterie,

– ozonowania, usuwamy alergeny, w tym roztocza, pleśni, negatywne zapachy, ozonowanie jest też skuteczną formą dezynfekcji,

– fumigacji – fumigacja – gazowanie pomieszczeń i produktów spożywczych. 

– odławianie zwierząt : kuny, lisy, koty, psy i inne. 

Na terenie Ciechanowa i okolic zwalczamy gryzonie myszy i szczury w :

– firmach z branży spożywczej (magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie, produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze,), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

– spółdzielniach mieszkaniowych ( deratyzacje piwnic), szkół, przedszkoli, szpitali,

– mieszkaniach i domach klientów prywatnych,

– gospodarstwach rolnych ( zabezpieczanie magazynów produkcji rolnej, silosów, obór, chlewni, kurników, budynków gospodarczych )

– inne kategorie obiektów z branży rolno- spożywczej. 

Dla wszystkich zainteresowanych firm zabezpieczamy obiekty przed szkodnikami, prowadzimy monitoring szkodników sanitarnych ( HACCP, BRC, IFS, ISO:22000) wraz z pełną dokumentacją dla Inspekcji Sanitarnej , Inspekcji Weterynaryjnej czy audytorów zewnętrznych. Jesteśmy w stanie poradzić sobie zarówno z małymi jak i dużymi inwestycjami 

W Internecie znajdziesz ogłoszenie nie jednej firmy, gdzie ogłaszają różne firmy. Jeżeli poszukujesz profesjonalistów i specjalistów przyślij do nas nawet krótką wiadomość. Odezwiemy się. 

Skorzystaj z naszych usług DDD. Wycena usługi w Ciechanowa jest bezpłatna. Oferujemy realizację każdego zlecenia usunięcia szkodników w krótkim czasie. Działamy na obszarze Polski północno- wschodniej. Stałe szkolenia sprawiają, że wszyscy nasi pracownicy to specjaliści. Dzięki temu jesteśmy profesjonalni, przygotowani a wykorzystywane przez nas produkty do deratyzacji są bardzo skuteczne. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Masz wątpliwości zobacz nasze opinie w Internecie. 

Jeżeli poszukujesz fachowców zapraszamy do kontaktu. Sprawdź nas, przyślij zapytanie o ofertę lub po prostu zadzwoń. Wycena usługi, sprawdzenie obecności gryzoni w Ciechanowa jest bezpłatne.

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuły:

Deratyzacja

Okresowa deratyzacja – czy jest obowiązkiem?

Zobacz także: