Deratyzacja

Deratyzacja- co to jest i na czym polega ?

Zwalczanie gryzoni zwane właśnie deratyzacją, odszczurzaniem, zwalczaniem myszy to ogół usług polegających na tępieniu gryzoni oraz zabezpieczaniu obiektów przed wnikaniem ich do środka.

 

Dlaczego należy przeprowadzać deratyzację ( zwalczanie gryzoni) ?

Gryzonie związane z człowiekiem wyrządzają olbrzymie straty żywności. Każdego dnia na świecie przybywa około 3,5 mln szczurów, z których każdy zjada dziennie co najmniej 20 g pożywienia, wydala 20 grudek kału i pozostawia w żywności 16 ml moczu, zanieczyszczając około 30 kg produktu. Sto szczurów spożywa ponad tonę  produktów spożywczych w ciągu roku, a 50 szczurów je tyle, ile para ludzi. W ciągu roku 5 par myszy domowej wydala tam, gdzie żeruje, nawet 50 tysięcy grudek kału i prawie 10 litrów moczu.

Gryzonie pokonują napotkane przeszkody ostrymi siekaczami, które pokryte są emalią twardą jak stal (5,5 w skali Moh-a). Szczur wędrowny może gryźć z naciskiem 1.700 kg/cm2 i szybkością 1,5-6 ugryzień na sekundę. Gryzonie są w stanie uszkodzić każdą konstrukcje, wyposażenie budynków, zabudowań gospodarskich czy magazynów. Przyczyniają się do niszczenia warstw izolacyjnych w/w pomieszczeń oraz uszkadzają rury kanalizacyjne i przewody elektryczne. Przez ich działalność powstają pożary pomieszczeń, a przechowywane w magazynach produkty są zalewane wodą wydostającą się z uszkodzonych przewodów wodociągowych lub fekaliami z kanalizacji.

Gryzonie, a w szczególności szczury, mogą przenosić nawet 60 różnych, groźnych chorób, np. gorączkę szczurzą, leptospirozę (chorobę Weila), salmonellozy, dżumę, włośnicę.

 

Skuteczna deratyzacja, szczuroszczelność budynków, monitoring i zwalczanie gryzoni

 

W związku z olbrzymimi stratami wywoływanymi przez gryzonie, działania (deratyzacja) polegające na zwalczaniu szczurów i myszy należy podejmować jak najszybciej. Podejmowane przez nas usługi deratyzacyjne mają na celu zapobieganie przedostaniu się gryzoni do pomieszczeń zakładu przemysłu spożywczego, tak aby nie znalazły kryjówek i miejsc do rozrodu. Na terenach firm z branży spożywczej używamy tylko tych rodentycydów ( środków gryzoniobójczych), które są bezpieczne i zarejestrowane. Stosujemy je ściśle z instrukcją podaną w etykiecie preparatu. Monitorujemy, zapisujemy i analizujemy aktywność gryzoni przy każdorazowym sprawdzaniu karmników deratyzacyjnych. Pozyskane dane są skrupulatnie odnotowywane w odpowiednich dokumentach ( protokół deratyzacji). Zawsze przeprowadzamy deratyzację ( odszczurzanie) w sposób bezpieczny dla personelu zakładu z założeniem, że produkty lub opakowania nie mogą zostać zanieczyszczonych stosowanymi środkami, co jest podstawowym wymogiem systemu HACCP.

Należy pamiętać, że łatwiej i bezpieczniej jest zapobiegać występowaniu gryzoni niż je zwalczać. Najważniejsza jest profilaktyka.

Na czym polega usługa zwalczania myszy i szczurów (deratyzacja)? Jak wytępić szczury i myszy ? Jak pozbyć się gryzoni ?

  • sprawdzeniu szczuroszczelności budynku,

  • wyszukiwaniu miejsc bytowania gryzoni,

  • instalacja karmników deratyzacyjnych, rozstawienie chwytaczy gryzoni bądź lepów ( w przypadku firm), rozłożenie trutki ( w domach prywatnych) pod warunkiem, że w otoczeniu nie ma zwierząt domowych, które żywią się gryzoniami,

  • usunięcie padłych gryzoni, które następnie są utylizowane w wyspecjalizowanej firmie zajmującej się utylizacją odpadów.

Usługi deratyzacji - zwalczania szczurów i myszy świadczymy dla:

  • firm z branży spożywczej (produkcja spożywcza, rozbiory drobiu, hurtownie spożywcze, sklepy spożywcze, magazyny towarów spożywczych, chłodnie, piekarnie, cukiernie), branży hotelarskiej ( hotele, hostele), gastronomicznej ( restauracje, karczmy),

  • spółdzielni mieszkaniowych ( deratyzacje piwnic), szkół, przedszkoli, szpitali,

  • klientów prywatnych (mieszkania i domy prywatne).

 

Poszukujesz sprawnego deratyzatora dla swojej firmy czy mieszkania ? Jesteśmy firmą deratyzacyjną z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem do przeprowadzenia skutecznej deratyzacji ( zwalczania myszy i szczurów) w Twoim otoczeniu.

Usługi deratyzacyjne (deratyzacja) realizujemy na terenie trzech województw:

1) podlaskie: Łomża, Białystok, Zambrów, Grajewo, Suwałki, Augustów

2) warmińsko- mazurskie: Ełk, Giżycko, Mrągowo, Olecko, Pisz, Szczytno, Węgorzewo

3) mazowieckie: Ciechanów, Mińsk Mazowiecki, Ostrołęka, Przasnysz, Siedlce, Sokołów, Ostrów Mazowiecka.

 

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej nt. zwalczania szczurów i myszy ! Udzielimy wszelkich informacji i roziwjemy Twoje wątpliwości ! Skuteczna deratyzacja- firma !

Telefon 784 450 116 lub mailowo informacje@stander.pl

 

Poznaj opinie o naszej firmie

Artur Jankowski, Brańsk
Zamówiłem usługę deratyzacji bo szczur wychodził mi z sedesu (mieszkanie w starej kamiennicy). Po wielu nieskutecznych próbach złapania go wezwałem firmę STANDER. Pan Kacper rozstawił pułapki z masłem orzechowym (SZOK !! )w toalecie i po nocy szczur był w pułapce. Gorąco polecam usługi tej firmy !!

Aneta P., Ruciane-Nida
Prowadzę sklep spożywczy, od dłuższego czasu nie radziłam sobie z myszami. Biegały w biały dzień po sklepie, wszędzie zostawiały mysianki. Zamówiłam usługę deratyzacji oraz monitoringu gryzoni. Przy okazji dzięki wskazówkom pana Kacpra uszczelniłam budynek. Od dwóch tygodni nie mam już problemu z myszami.

Bartosz O., Tykocin
Miałem myszy w domu, biegały po podwieszonym suficie. Próbowałem stosować trutki ze sklepu jednak smród padłych gryzoni był tak okropny, że nie dało się wytrzymać w domu. Skorzystałem więc z usług firmy Stander, która wyłapała myszy na pułapki klejowe tak aby nie rozkładały się w zakamarkach. Po 3 tygodniach problem zniknął, złapali po kilka myszy na jedną pułapkę. Polecam

Jarek W, Orzysz
Firma Stander szybko i skutecznie zwalczyła myszy w moim warsztacie. Polecam